Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Może Dr.Mos nie wytrzymuje 1,47V na procku...

Tym razem, bogatszy o doświadczenia z poprzedniej płyty napięcie ustawiłem 1,35 . Po 15 min Linxa koputer się wyłączył i znów zasmierdziało. Nawet odkręciłem radiator przy CPU i jedna kość usmażona. Chyba się wyleczyłem z MSI Edytowane przez Pablo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam msi gd65 + i7 860 i mam następujący problem.. Mam 8GB ramu (testowałem na 4gb, 5gb i teraz na 8gb) a win7 64bity pokazuje mi Zainstalowana pamięc 8Gb dostępna 3,99GB, gdy miałem 4gb było dostępnej 2gb, jak 5GB to 3gb.. Spotkaliście się z takim problemem? (testuje to na kościach 2x kingmax 1600, oraz od dziś 2x corsair 1600 xms3) Bios najnowszy 1.4..

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja swojego i7 katuje teraz na 1,4v przy 4GHz. Więcej i tak nie daje bo np. do 4,2GHz mój procek woła za dużo papu (1,45 to mało!). Więc mam nadzieje że moja płytka wytrzyma te 1,4v i DrMOS nie da ciała.

 

Moje padały po ok 10 min Linxa a papu dostawała mniej, co ciekawe proc był stabilny więc może problem leży gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godna polecenia w obecnej ofercie MSI jest P55-GD65 która zbiera bardzo dobre noty a do tego jest dostępna teraz z grą Call Of Juarez: wiezy krwi. Więcej info znadziecie tu:

http://www.purepc.pl/informacje_prasowe/wystrzalowe_duety

No tak bo info o tym w tym temacie było miesiac temu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

 

Posiadam msi gd65 + i7 860 i mam następujący problem.. Mam 8GB ramu (testowałem na 4gb, 5gb i teraz na 8gb) a win7 64bity pokazuje mi Zainstalowana pamięc 8Gb dostępna 3,99GB, gdy miałem 4gb było dostępnej 2gb, jak 5GB to 3gb.. Spotkaliście się z takim problemem? (testuje to na kościach 2x kingmax 1600, oraz od dziś 2x corsair 1600 xms3) Bios najnowszy 1.4..

 

Pozdrawiam..

system 64bit?

Czasem płyty nie wykrywają wszystkich pamięci i trzeba żonglować pamięciami. Ja doświadczyłem tego tylko na jednym procu - i7 870+ GB UD6 i obstawiałem, że to kontroler pamięci. Ale ktoś mmnie uświadamiał, że to kwestia elpid hyper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak u was z Vdropem na tych mobo?

Ja testuje obecnie primem na 2rdzeniach tylko i jest spory drop 0.02

na 4 rdzeniach spada na leb na szyje .. :/

 

U mnie skacze pod obciążeniem z 1,36v(jak nie obciążony ;P) na 1,4v, więc vdrop to nie jest, ale wahania napięcia jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak u was z Vdropem na tych mobo?

Ja testuje obecnie primem na 2rdzeniach tylko i jest spory drop 0.02

na 4 rdzeniach spada na leb na szyje .. :/

U mnie leci z 1.376 na 1.352, czyli też 0.02V. Ktoś tu mówił o piszczeniu, u mnie też piszczy (mam otwartą budę). Z tym że ja wymieniałem jeszcze grafę, ale skoro u innych piszczy to raczej mobo piszczy. Co więcej mam wrażenie, że po wgraniu biosu 1.4 dopiero to zauważyłem. Przyjrzę się temu w weekend. Nie mniej denerwuje mnie to jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zakupiłem płytę msi p55 cd53i po podłączeniu wszytkiego i odpaleniu kompa płyta się zjarała.

Na czerwono zaznaczyłem dokładnie co poszło i terez pytanie za co to odpowaida i co mogło być przczyną.

Dodam że kupiłem teraz asusa i wsztstko śmiga.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zakupiłem płytę msi p55 cd53i po podłączeniu wszytkiego i odpaleniu kompa płyta się zjarała.

Na czerwono zaznaczyłem dokładnie co poszło i terez pytanie za co to odpowaida i co mogło być przczyną.

Ciekawe miejsce na uwalenie mobasa, co podłaczyłeś pod tego wiatraczka (SYSFAN2) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilismy sie GD80 przez weekend - wyprowadzone punkty pomiaru na mobo uwazam za duzy plus!, przyciski do podbijania BCLK dzialaja, nie naciskajcie przycisku od inteligentnego OC :P (duze problemy z bootem), jutro wrzuce jakies screeny i pare fotek mobo :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia .. pkt pomiarowe sa mile i dodatkowo te kabelki podlączeniowe zeby miernik wsadzic ;]

u mnie z OC Genie nie bylo problemow .. ale oc z 2.6 na 3.2 ghz nie uwazam za nic rewelacyjnego .. tyle to turbo robi samo z siebie

 

za to na i5 z właczonymi tylko 2ma rdzeniami i procem na 3ghz mam pobor pradu 85w .. moj "codzienny" komp na 4ghz C2D ssa 130w idle... (w strsie oba ssaja po 300 pare wat :) )

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem w wolnej chwili kwestie "piszczenia" i niestety jest to sekcja zasilania cpu na mobo. Pewnie są takie osoby komu nie "piszczy", ale przeglądając polskie i zagraniczne fora jest znacznie więcej tych, którym "piszczy". Może z czasem cewki się "wypiszczą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem w wolnej chwili kwestie "piszczenia" i niestety jest to sekcja zasilania cpu na mobo. Pewnie są takie osoby komu nie "piszczy", ale przeglądając polskie i zagraniczne fora jest znacznie więcej tych, którym "piszczy". Może z czasem cewki się "wypiszczą".

W sumie i tak płyta pójdzie pod młotek prędzej czy później (jak tylko wejdzie coś z SATA3 i USB3), ale jak na razie wszystko u mnie jest "rock solid" :)

Co do piszczenia to fakt = piszczy na starcie przez max 10sek po czym przestaje (słychac to tylko przy otwartej budzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki sie nie wypiszcza :P , beda piszczec, mi to osobiscie nie przeszkadza, przyzwyczailem sie, do piszczenia DFI P35 i mojego 88gt.

 

MAX BCLK na GD80:

 

32m na 228 BCLK:

link do screena

 

240 BCLK Valid

 

To tak na luzie bez wiekszego cisniecia. Generalnie mobo dosc stabilna, jedyne problemy jakie z nia mielismy na FC wystapily po wcisnieciu przycisku hucznie nazywanego "OC Genie", generalnie bez cleara sie nie obylo. Poza tym 0 problemów. Jak juz pisalem na plus punkty pomiarowe wyprowadzone na mobo!!! Tyle lat czekania i wreszcie nie przysmaze nic, bo reka z czujka sie trzesie :-)

 

Mamy nawet jakies fotki jak ktos zainteresowany (w co watpie :-) ).

 

Tutaj wiecej wynikow z polaczenia GD80 i 870.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, thx, jak tak patrze to nie napisalem wczoraj jasno :P - mamy pare fotek samej mobo - nic z akcji :-) Ale i tak wrzuce :P Nie wiem czy ta mobo zostala juz opstrykana przez kazdy serwis w tym kraju :P

Calosc 1

Calosc 2

Punkty pomiarowe + przelaczniki zwiekszajace zakres regulacji napiec

Przyciski od powera, reseta, regulacji FSB i OC Genie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Została, została.

 

Widze w końcu jakiś ładny wyniczek w temacie. Gratuluje.

 

Moja MSIca (czytaj: mysica) GD65 szczytowała przy 225. Do względnej stabinlności to niestety nieco mniej:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ale OCgenie tak samo wykrzaczyć potrafi wszystko. IMHO jego tajemnica polega na tym, że nie wolno kompletnie nic zmieniać w biosie <wink>

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież taka informacja jest jasno napisana i w instr. i w biosie :lol:

Nie ma za to nic o wciskaniu przyciskow odpowiedzialnych za podnoszenie FSB, jak OC Genie jest wlaczony :-) , ale ok moge przyznac ze to nie wina mobo, tylko userow :P Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zakupić płytke msi gd65 ale z tego co widze msi nadal cierpi na kiepska faze zasilającą, oni chyba nie potrafią tego dobrze zrobić w p35-neo2 fir też padało zasilanie w tym temacie widać że płyty padają jak muchy, chyba lepiej zainwestować w gigazłoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat ja złego słowa nie mogę powiedzieć na GD65 (i dwie karty sieciowe w tej cenie, a bardzo mi na tym zależało :D). Mi nawet sekcja zasilania nie piszczy, po O/C płyta jest naprawdę super stabilna, pamiątki beż żadnego problemu śmigają na 2000MHz. Tylko nie za fajny procek mi się trafił bo 1,408v potrzebuje do stabilnych 4GHz wraz z HT. No i katowanie Linpackiem przy 1,41v płytce żadnej krzywdy nie zrobiło ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na p35 neo2 fir tez było ok do czasu aż zaczęło z niej śmierdzieć, w czasie 1,5 roku padły 2 płyty, dodam że zasiłka była ok

Skoro w czasie 1,5 roku padły Ci 2 płyty to chyba gwarancje miałeś i mieć będziesz jak kupisz GD65 - pełne 36 miesięcy, więc ja problemu nie widzę...

Ja złego słowa na swoją nie powiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz jak ci padnie po 4-5miesiacach jak działa szybko serwis msi (chyba że się coś zmieniało ale 1 miesiąc oczekiwania to wcale nie dużo z tego powodu w mojej sygnaturze zagościł też msi wind ten na szczęście jest bezawaryjny), ale fakty takie że albo komponenty słabe albo nie umieją zrobić sekcji zasilania dobrze, dodam na koniec że płyty były przyjmowane warunkowo ze względu właśnie na nadpalone pcb , jakby to była moja wina że płyta nie trzyma się kupy po delikatnym podniesieniu napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...