Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Dante masz chyba dość wysoki woltaż jak na 3.8. Ja na OC się prawie w ogóle nie znam. Poczytałem przez parę dni anglojęzyczne poradniki i w końcu znalazłem taką fajną recenzję z ustawieniami. Zapodałem tak jak w tabelce i póki co, chodzi bez zarzutu.

 

Co do OC Genie, to faktycznie, jak go wcisnąłem na próbę to mi ustawił coś koło 3.4 z jakimś masakrycznym napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante masz chyba dość wysoki woltaż jak na 3.8. Ja na OC się prawie w ogóle nie znam. Poczytałem przez parę dni anglojęzyczne poradniki i w końcu znalazłem taką fajną recenzję z ustawieniami. Zapodałem tak jak w tabelce i póki co, chodzi bez zarzutu.

 

Co do OC Genie, to faktycznie, jak go wcisnąłem na próbę to mi ustawił coś koło 3.4 z jakimś masakrycznym napięciem.

Wszystko bardzo ładnie i fajnie jakoś z google nie zindeksował mi tego, ale bardzo mi pomogłeś :) tnx , mam jeszcze jedno pytanie co to jest to tajemnicze PCH i czemu muszę je ustawiać ponad bezpieczną granicę ? Edytowane przez dantepl49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...mam jeszcze jedno pytanie co to jest to tajemnicze PCH i czemu muszę je ustawiać ponad bezpieczną granicę ?

To jakaś głupota.

PCH to mostek południowy. Nie ma żadnego wpływu na oc, a napięcie na niego to 1,2v można nawet zwiększyć do 1,3.

 

 

Pewnie im się jebło z PLL.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada MSI-P55-GD65 oraz pamięci Patriot Viper II Sector 5 DDR3 1600 MHz 2x 2 GB (PVV34G1600LLK) ? . Czy macie jakieś problemy w takiej konfiguracji ewentualnie jak macie ustawione te pamięci ? Osobiście mam pewne wątpliwości i poszukuję kogoś z identyczną konfiguracją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada MSI-P55-GD65 oraz pamięci Patriot Viper II Sector 5 DDR3 1600 MHz 2x 2 GB (PVV34G1600LLK) ? . Czy macie jakieś problemy w takiej konfiguracji ewentualnie jak macie ustawione te pamięci ? Osobiście mam pewne wątpliwości i poszukuję kogoś z identyczną konfiguracją .

Ja mam. Reszta w sig'u. Napięcie na ramach mam 1.684 (napisałem 1.7V bo mniej miejsca zajmuje :) ), mnożnik 5 a bclk na 400, timingi 9-9-9-21-59.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie już, któryś raz czytam, że te patriotki to raczej nie do oc. Zresztą w teście na egieldzie to tam miały one czarne pcb, a moje mają zielone. Może jakaś lepsza płytka, albo sa na innych kościach. Niestety tego dla Was i dla siebie nie sprawdzę, bo nie będę się zabierał za ściąganie radiatora. Dla mnie najważniejsze, że przechodzi 5 razy pod rząd superpi 32m razem z prime'm więc raczej na 100% stabilne. Napięcie co prawda prawie 1.7V ale chyba jeszcze w miarę bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja je mam i nie narzekam. chodzą całkiem milo a bez wiekszych wariacji i zabaw z napięciami uzyskiwalem z tego co pamietam cos około 1900, pewnie gdybym napiecie im podbił, spokojnie bym uzyskał 2000, inna kwestia że zasilka u mnie juz reszta sil ciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa na GD65 + GSkill Trident więc sprawdze jak te pamiatki smigaja na tej platformie.

Jak mi się płyta spodoba to kto wie czy się nie zdecyduje dla siebie na MSI :)

Mi G.Skille RIPJaws, czyli słabsza seria robią bez problemu 2000MHz CL9 przy 1.55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś lubi testować nowe biosy to do gd65 jest juz trzecia beta biosu 1.6: ponizej zmiany w biosie od wersji 1.5 w góre:

 

A7583IMS.161

 

-Fix Clardale CPU turbo ratio can't be adjusted.

-Update NB_PCIE eModule.

-Update CPU module.

-Fix sometimes Clarkdale S3 Resume fail(hang at CP16).

-Update M-flash eModule V0F.

-add EuP BOM check function and EuP function.

-Support Low voltage XMP DRAM.

-Remove "C7" from "C State Package Limit Setting".

-Support Clarkdale OC Genie.

-Improve Lynnfield OC memory stability when DRAM frequency greater than 2000Mhz.

-Shaded QPI and CPU ratio item for Clarkdale.

 

 

 

Changelog BIOS A7583IMS.162

 

Update new Clarkdale(10652) MicroCode.

Add Clarkdale auto voltage table.

Remove I5 G6950 DRAM Frequency 1333Mhz(Only 1066Mhz support)

Auto set C-State when Turbo Boost item be changed.

 

 

Changelog: A7583IMS.162 > > > A7583IMS.163

 

-Avoid Clarkdale auto voltage table too high if support UP6218.

-Fix CPU voltage still keep when OC Genie disable first time boot.

-Fix up6218 adjust Vcore hang at D0 if plug Clarkdale CPU.

-Fix Clarkdale auto voltage table can't be loaded after power off.

-Fix up6218 enable OC Genie hang at C0 if plug Clarkdale CPU.

-Set the "C-STATE" to disable when OC Genie Enable.

-Fix some memory can not adjust DRAM voltage issue.

 

 

Jeśli ktos jest zainteresowany tymi biosami to prosze o info na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja cię rafa pocieszę, ze GD65 nie podnosiła się na tridentach, dopiero update biosa rozwiazał problem

O! :) Jak nie wstanie to pożyczę inne na rozruch i update.

Wiesz może od której wersji biosu działa? Była jakaś różnica między modelami ramów? Te zamówione to 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4 jest z końca września, jak płyta nie jest leżakiem to jest szansa że nie będe się musiał z tym bawić. Jutro sprzęt powinien dotrzeć.

 

EDIT

Płyta przyszła z 1.3 i nie było żadnych problemów z odpaleniem Tridentów. Winde zainstalowałem bez problemów a potem update biosu do najnowszego 1.5

Jedynie to że w auto ustawia je jako 1333 nawet z najnowszym biosem.

Ogólnie na razie pozytywne wrażenia, prosty bios i łatwe narzędzie do update biosu. Ogolnie widać że to dość prosta płytka ale przyjemna. Za to soft pod system jakiś niedorobiony. ControlCenter mi wyje po włączeniu ale nie widze niczego żeby wyświetlał czego alarm dotyczy!

 

 

Kolejne pytanie odnośnie GD80 - ile wentylatorów można na niej sterować/ile jest możliwych do podłączenia? Na GD65 można tylko dwoma poza prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie podłączenia gniazda zasilania procesora do tej płyty. Domyślnie jest zaślepka od producenta na 4 pozostałe piny. Mam w zasilaczu takie złacze na wszystkie 8 pinów i takie na 4 piny. Mam procesor core i5 750, i mam pytanie czy mam sciągnąć tą zaślepke i podłączyć złącze na 8 pinów czy zostawić na 4 pinach?

Edytowane przez fenir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia podkręcania z poziomu Windowsa za pomocą dołączonego oprogramowania? Da się podkręcić do jakiś 3,4-3,5GHz na stocku?;>

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podkręcić do nawet i 4 ghz ale jaki to ma sens skoro to samo można osiągnąć poprzez zmienienie paru rzeczy w biosie i dodatkowo masz święty spokój, bo wiesz, że tak zostanie i nie jesteś skazany na jakieś oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w codziennym użytkowaniu podkręcony procesor nie jest potrzebny do szczęścia. A jak chce się w coś zagrać, to podkręcenie odrazu z Windy będzie wygodniejsze, chyba... No i ile się da podkręcić na referencyjnym chłodzeniu, ,żeby procesor nie zdechł?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie myslę, że spokojnie 3.6GHz, bez zmiany napięć, a raczej z napięciem ręcznie ustawionym na 1.2v powinien sobie spokojniutko poradzić box. I wtedy turbo sobie wyłączasz i masz i spokój i względnie chłodny procesor, no a wydajnośc miodulowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie Core i5 nie ma swojego okreslonego VID, bo jest ono zmienne. Nie wiem jak dokładnie działa. Natomiast jego okołodomyslne standardowe napięcie to własnie 1.2V dlatego lepiej ustaw sobie sztywno 1.2V-1.22V i wtedy sprawdź ile wyciągnie procek na tym napięciu i kontroluj temperatury. Tak do 80*C na boxie będzie przywoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...