Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięci mają 1,6V fabrycznie, na 1,65V to samo się dzieje.

Co ciekawsze drugi zestaw kingstona 2x1gb 1066 ma takie same objawy.

Znalazłem coś o biosie że płyta gryzie się z pamięciami o pojemnością większej niż 4gb a zwłaszcza z G.SKILL :(

Bios zaktualizowałem do 1.6 i póki co dobrze ale na wcześniejszym na początku też było dobrze :(

Jak włożę 2x2 gskill i 2x1 kingstona to w bocie mam 3gb.

Już mi powoli ręce z ch**em opadają.

Bios 1.6, znaczy beta3? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Znalazłem coś o biosie że płyta gryzie się z pamięciami o pojemnością większej niż 4gb a zwłaszcza z G.SKILL :(

Z pamięciami powyżej 4GB czy z zainstalowanym łącznie ramem powyżej 4? Raczej chodzi o to pierwsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięciami powyżej 4GB czy z zainstalowanym łącznie ramem powyżej 4? Raczej chodzi o to pierwsze..

Tak, miałem na myśli zestawy o łącznej pojemności od 4gb w górę.

Chociaż moje kingstony 2x1 też wykrywała podczas botu jako 1gb :)

 

Bios oficjalny 1.6 ze stronki MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli zestawy o łącznej pojemności od 4gb w górę.

Chociaż moje kingstony 2x1 też wykrywała podczas botu jako 1gb :)

 

Bios oficjalny 1.6 ze stronki MSI

 

O kurczę, nie widziałem tego. Ale to pewnie przez to, że wchodziłem na PL stronę :) Dzięki za link do BIOSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Witam, posiadam bios 1.2 do GD-65 i jest w nim opcja wyłączania rdzeni. Na moim biosie jest opcja wyłączenia 2 lub 3 rdzeni (tak aby mieć procesor 2 lub 1 rdzeniowy). Czy na nowych biosach można wyłączyć tylko 1 rdzeń (aby mieć procesor trzy rdzeniowy)?

 

Lub może jest jakaś inna opcja, wyłączenia tylko 1-go rdzenia?

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wgraniem nowego BIOSu 1.6 ,, sciagam go normalnie Live Update ale sie nie chce zainstalowac ,probowalem juz z poziomu windowsa i sie pokazuje : Error :Unknown Command , probowalem tez z dyskietki i tez blad wyskakuje ze nie moze odczytac z dyskietki czy cos , poprzednia wersje 1.5 normalnie pobralem i zainstalowalem , wie ktos o co chodzi ???? aha plyta p55-gd65

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wgraniem nowego BIOSu 1.6 ,, sciagam go normalnie Live Update ale sie nie chce zainstalowac ,probowalem juz z poziomu windowsa i sie pokazuje : Error :Unknown Command , probowalem tez z dyskietki i tez blad wyskakuje ze nie moze odczytac z dyskietki czy cos , poprzednia wersje 1.5 normalnie pobralem i zainstalowalem , wie ktos o co chodzi ???? aha plyta p55-gd65

U mnie poszło bez problemu wgranie BIOSu, przez samego BIOSa :) Ale nie wiem, czy zmiany są na plus, akurat w moim przypadku. Jak nie mogłem ustabilizować DRAM na 2GHz, tak dalej nie mogę... Któryś z bardziej szczegółowych timingów musi być zły, bo przecież dla ECO CL7 1600 -> 2000MHz 8-9-8-24 trfc 88 nie powinno być żadnym wybitnym wynikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wgraniem nowego BIOSu 1.6 ,, sciagam go normalnie Live Update ale sie nie chce zainstalowac ,probowalem juz z poziomu windowsa i sie pokazuje : Error :Unknown Command , probowalem tez z dyskietki i tez blad wyskakuje ze nie moze odczytac z dyskietki czy cos , poprzednia wersje 1.5 normalnie pobralem i zainstalowalem , wie ktos o co chodzi ???? aha plyta p55-gd65

U mnie poszło bez problemu ale zawsze robie update biosu z pendriva. Tu masz link jak przygotować takiego pena:

link

Następnie restart kompa, zmiana bootowania na pendriva. Gdy wyskoczy ci już dos, wpisujesz polecenie dir.

Widzisz wtedy pod dosem 2 pliki - jeden z nich to bios a drugi to program flasciach!ący.

Wpisujesz : AFUD4310.EXE A7583IMS.160 i masz nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki fenir ,zadzialalo wkoncu z tym pendrivem :D w sumie to nawet nie mam pendriva tylko stary zepsuty odtwarzacz mp3 ktory uzywam jako pendrive :D:D:D ale jestem ciekaw czemu nie dzialalo prze Live update , wkoncu 1,5 tak wgralem ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć ale zawsze bezpieczniej jest robić update każdego komponentu peceta (plyta głowna, grafika , dyski, napędy optyczne) z pod dosa.

Z pod windy mogą być problemy bo są wczytane driversy i mogą natąpić konflikty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś tego nowego biosa (1.7b1) ? :)

QPI można zmieniać : 12-14-16-18-20-22

Może spróbuję się betą pobawić...

ja mam i dziala (na gd-65) na gd-80 jeszcze nie sprawdzalem

 

pytanko ma ktos gd-65 lub 80 i clarkdale'a?

Cpu-Z pokazuje PCIE x8 dla grafy. Na i5 750 jest x16 ... wsadzam i3 530 i juz jest x8 :o

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i dziala (na gd-65) na gd-80 jeszcze nie sprawdzalem

 

pytanko ma ktos gd-65 lub 80 i clarkdale'a?

Cpu-Z pokazuje PCIE x8 dla grafy. Na i5 750 jest x16 ... wsadzam i3 530 i juz jest x8 :o

Winiłbym tutaj raczej CPU-Z ponieważ programy takie jak ten wyświetlają specyfikację za pomocą odpowiedniej instrukcji procesora np wywołanej przez odpowiednią wstawkę assembler-ową (samemu można sobie prosty programik napisać). Ponieważ core i5/i7 mają zintegrowany kontroler magistrali PCI-Express obsługujący 16 linii danych/adresu PCI-E (x16) to zapewne cpuz źle odczytuje tą informację ;) zwłaszcza że clarkdale to nowość. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7583IMS.171 ---> A7583IMS.172

 

- Modify Clarkdale advance timing and add 1T/2T Memory Timing.

- Fix DRAM post frequency became default when OC Genie second boot.

- Fix G6950 auto cpu voltage fail if use Up6218.

- Correct system will show "Floppy Controller Failure" if OC fail and then press F2 to load default.

 

A7583IMS.172 ---> A7583IMS.173

 

- Fix PCIE VGA speed error in PCI_E2 slot when clarkdale CPU.

 

BIOSY - post 226

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Złoźyłem kilka dni temu kompa o poniższej konfiguracji:

Intel Core i5 750 2,66 GHz BOX

MSI P55-CD53

500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1600MHz CL8.0 BOX Gold Edition

Radeon 4670 Gigabyte 1GB HDMI & DVI (PCI-E) Zalman

Zasilacz OCZ Modxstream Pro 500W

Gladius 600 Pure Black

 

...mam kilka pytań:

 

1.Pamięć RAM poszła tylko na ok 1300 MHz (po wciśnięciu na płycie OC-Gene). Wiem ze płyta obsługuje 1600MHz tylko na OC. Może lepiej ustawić pamięć na sztywno aby ją lepiej/bardziej wykorzystać?

2.Po wciśnięciu OC-Gene przy przewijaniu scrollem myszki szybko (np na forum) - procesor syczy, piszczy. Wyczytałem tutaj na forum że dzieje się tak wtedy gdy żle ustawi sie parametry napięcia - czyżby OC-Gene nie do końca dobrze dobierał parametry.

3.Między partycjami mam dosyć słaby transfer (ok 50MB/s) z tego co wiem dyski SATAII są szybsze - może mam coś żle ustawione w biosie?

 

Bardzo Was proszę o pomoc w moich ustawieniach w Biosie. Nie jestem maniakiem podkręcania ale chciałbym przynajmniej w 90% wykorzystać sprzęt jak złożylem. A pomimo że płyta jest z serii "tańszej" to posiada pokażna ilość ustawień. Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wszystko ręcznie zamiast używać OC Genie.

BTW procesory nie syczą i nie piszczą :D tylko cewki np układu zasilania to robią. Im tańsza płyta tym częściej o coś takiego, w końcu skądś biorą się oszczędności.

 

Sata I czy Sata II nie ma nic do szybkości dysku!!! To tylko interface a dyski sa sporo wolniejsze. Prędkości zależą od dysku jaki posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszają w tych nowych biosach i to równo... Nie wiem czy ta przypadłość tylko u mnie występuje, ale na GD65 od ver. biosu 1.5(włącznie) wzwyż pamięci g.skill ripjaws 1600mhz cl9 za chiny nie idą mi na 1600Mhz przy 18x200, dzielnik pamięci =4 (z reguły komp nie wstaje, a jeśli już się podniesie to przy ładowaniu windy mam zwieche). Ustawiając 20x180 i dzielnik =5 pamiątki lecą 1800mhz stabilnie z def. napięciem ;| Chyba te nowe biosy nie lubią ratio =4 przy wyższym fsb ;/ Na biosach 1.3 i 1.4 wszystko ładnie śmiga. Zmiana napięć nie pomaga, eist,c1e,c_state,spread spectrum itp na off. Mam nadzieje, że w nowym 1.7 problem ten zostanie wyeliminowany, no chyba że, tak jak pisałem, tylko mnie dotyczy ten problem...

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszają w tych nowych biosach i to równo... Nie wiem czy ta przypadłość tylko u mnie występuje, ale na GD65 od ver. biosu 1.5(włącznie) wzwyż pamięci g.skill ripjaws 1600mhz cl9 za chiny nie idą mi na 1600Mhz przy 18x200, dzielnik pamięci =4 (z reguły komp nie wstaje, a jeśli już się podniesie to przy ładowaniu windy mam zwieche). Ustawiając 20x180 i dzielnik =5 pamiątki lecą 1800mhz stabilnie z def. napięciem ;| Chyba te nowe biosy nie lubią ratio =4 przy wyższym fsb ;/ Na biosach 1.3 i 1.4 wszystko ładnie śmiga. Zmiana napięć nie pomaga, eist,c1e,c_state,spread spectrum itp na off. Mam nadzieje, że w nowym 1.7 problem ten zostanie wyeliminowany, no chyba że, tak jak pisałem, tylko mnie dotyczy ten problem...

EDIT - kurczę, u mnie za to jest problem przy BCLK 200MHz, z mnożnikiem x5. Na x4 jest wsio git. A pamięci mają potencjał spory, teoretycznie powinny iść na 2000MHz, ale nie da się tego ustabilizować. Próbowałem póki co z biosem 1.5,1.6beta3, 1.6. Starszych i nowszych (1.7beta) póki co - nie próbowałem. Chyba nie chce mi się w to bawić, bo i tak różnicy wydajności nie zauważę oprócz syntetyków.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o rad, bo mam mały problem z tą płytą. Postawiłem XPka i przy wgryawniu sterowników nie mogę wgrać części audio. Ikona od audio jest nie aktywna i pojawia się jeszcze taki komunikat(fotka). Jestem zielony w temacie i jeżeli ktoś wie, bardzo proszę o jakąś radę:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...