Skocz do zawartości
Neurotic

Problemy Z Karta, Częste D/c, Stery, Antena Czy Nowa Karta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam poważny problem z karta Pentagram Hornet Wifi PCI 11G p 6121-L4. Sa do niej dodane sterowniki Ralinka, juz troche stare(lipiec 2007). Przeważnie net jest cały czas, siła 100% (-47dBm), jednak gdy czasem włączę przeglądarke lub staeama i włączę grę, od razu jest d-c, ikonka sterowników przekreśla się na czerwono i trzeba czekać... Niestety w trakcie gry jest to wybitnie irytujące. Zastanawiam się co może być przyczyną tego problemu. Zastanawiam się nad sterownikami lub anteną. Niestety co do sterowników to nie mogę znaleźć tych nowych polecanych, a ze strony producenta idą z predkości 2KB/s czyli 2h czekania, a w międzyczasie połączenie się zrywa. Router to linksys WRT-54GL, pomiędzy kartą a routerem są kable od kompa, ściana i piekarnik. Co do położeń anten to testowałem już wszystkie możliwości, jednak tylko czasem może się pogorszyć siła sygnału na 90%. W związku z tą sytuacją, drodzy forumowicze, mam do was pytanie co zrobić? Czy kupić antenę, szukać sterowników(ewentualnie może wy znacie?) czy zmienić kartę(zależy mi na stabilności połączenia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to testowałem ją tylko u siebie. Oprogramowanie na routerze jest domyślne, nie robiłem też upgradu firmware. Co do tomato, to zamierzam kiedyś wgrać, ale to po egzaminach ;) Z moich odczuć wynika, że to ewidentnie karta. Zawsze np się rozłącza gdy zaczynam grać na steamie w L4D, czasem jak przestane szybko otwierać nowe strony. Pachnie to dziwnymi sterownikami, używając Windows Zero Configuration, połączenie zachowuje się inaczej - nie rozłącza się, jednak pojawiają się lagi podczas rozgrywki. Zastanawiam się czy to nie ma związku z wahaniem napięć w kompie. Zasilacz mam Chiefteca 450W, a trochę rzeczy w środku jest(Geforce 880GTS, 2xHdd, Athlon 5200, CD+DVD, niedlugo jeszcze dźwiękówka). Oszczędzanie energii jest wyłączone. Gdy podpinam kompa przez kabel to wszystko jest OK. Jednak kabla nie mogę przeprowadzić bo jest bunt na pokładzie :/ Zastanawiałem się nad dokupieniem przedłużacza i anteny, tak aby ją ustawić bliżej routera, ale -47dBm jest chyba ok? Myślę też nad rozwiązaniem w stylu powerline(po sieci elektrycznej), powinno działać jak kabel? Jednak nie wiem co wybrać, a chciałbym rozwiązać ten problem. Co byście polecili graczowi który chce mieć spokój w czasie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset: RT2561 ST, linijkę niżej jest GY83000G0, 0819ST. Próbowałem pobierać sterowniki, ze strony ralinka, jednak idzie 2KB/s co daje ponad 2h, a przez ten czas zdąży się rozłączyć ;) W związku z tym mam prośbę, jakby ktoś mógłby zrobić mirrora, albo wysłać na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że nowe sterowniki coś pomogły. Aczkolwiek nie jestem tego 100% pewien, jak przyjedzie siostra i zacznie korzystać z lapka to jeszcze to potwierdze. Ale mam wrażenie, że karta stała się stabilniejsza i mimo wszystko nie łapie dziwnych disconnectów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...