Skocz do zawartości
Beatles7

Ocena Zestawu Pod Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna Gigabyte GA-M61PME-S2P Socket AM2

145,78zł

 

Procesor AMD Athlon II X2 240 BOX (AM3) (65W,45NM)

201,70zł

 

Obudowa ATX Tower Tacens Prior srebrna

109,70zł

 

Pamięć DDR2 Kingston 2GB PC800 CL5

100,73zł

 

Asus GeForce 9600GSO 384MB DDR3/192b PCI-E TOP

202,43

 

Zasilacz: Zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W Aktywne PFC bulk http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7315057

149,56

 

Całość: +- 900 zł

 

Wielu użytkowników mnie już pewnie kojarzy;). Znów powracam;). Jednak ostatecznie musiałem ciąć koszta co do zakupu, zdecydowałem się na płyte pod am2+. Dodam, że nie będe podkręcał. I teraz pytania:

- Taka płyta główna wystaczy czy lepiej ją zmienić, jak nie to na jaką (ma być tania, a ta jest)

- Czy grafika będzie dobrze na niej chodzić?

- Czy ram jest odpowiedni, czy lepiej inny, warto dopłacać do ramu ddr2 1066 te 20zł?

- Zasilacz ok? (W przyszłości chcę wrzucić Phenoma)

 

Z góry dzięki wszystkim:))

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał tej płyty głównej. Choćby dlatego, że tutaj jest napisane :

 

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

Dlatego bym brał :

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 215 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 130 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 149 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

 

Razem : 1129 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dokładniej to o co chodzi z tym spadkiem mocy w tej płycie głównej? A przecież ten procesor jest am3, sam już nie wiem. Wytłumacz o co chodzi tak po chłopsku;). Ten zasilacz Twój 400V, będzie lepszy niż ta moja 500V?

Edytowane przez Beatles7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

 

Ale przecież ja instaluje procesor AM3, także dalej nie rozumiem o co chodzi. Dalej i tak nie wiem czemu miałbym jej nie kupić, a i tak za rok zmienie procka i płyte na AM3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...