Skocz do zawartości
kam_g

Ocena Opłacalności Dwóch Zestawów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniam niedługo procesor i płytę i teoretycznie zdecydowałem się już na AM2+, ale nie chciał bym jednak popełnić błędu i za chwilę znowu wymieniać... Otóż proszę o ocenę opłacalności (czyli czy różnica w cenie jest adekwatna do różnicy w wydajności):

 

AM2+:

Phenom II X2 550 - 355zł

AsRock A780GXH - 249zł

Patriot 2x2GB DDR2 800 CL4 - 239zł

razem 843zł

 

AM3:

Phenom II X2 550 - 355zł

AsRock M3A785GXH - 315zł

GoodRAM 2x2GB 1333 CL9 - 260zł

razem 930zł

 

w tym momencie różnica jest nie duża i pewnie bym się nawet nie zastanawiał, ale jakoś dziwnie podrożały te DDR2 (kilka dni temu były za 205zł) i dodatkowo wybrałem najtańsze pamięci DDR3 w których przeraża mnie CL9...

Do AM3 przekonuje mnie to, że za jakieś pół roku lub dłużej będę mógł wymienić procesor na lepszy, jednak te DDR3 mnie trochę zniechęcają. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć jak będzie wyglądać wydajność tego zestawu z najtańszymi DDR3 1333MHz CL9 w porównaniu do DDR2 800MHz CL4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nad tym Athlonem X4 się zastanawiałem, ale jednak pozostanę przy Phenomie X2, większe taktowanie, odblokowany mnożnik i przede wszystkim 6MB cache L3. Po podkręceniu go do ok 3,6GHz myślę że będzie mi starczał, szczególnie że nie korzystam raczej z aplikacji które wykorzystują 4 rdzenie. Fakt że coraz więcej takich aplikacji i gier się pojawia, ale jeżeli kupię AM3 to za jakieś pół roku kiedy phenomy II X4 będą tańsze przesiądę się na 4 rdzenie.

Tylko co do tych pamięci, to naprawdę CL9 nie jest złym pomysłem? Te Goodramy są za 260zł więc cena rewelacyjna, ale na esc.pl z najtańszych pamięci z CL7 są A-Data za 315zł więc już mógłbym dołożyć te 50zł tylko czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, podłączam się pod to pytanie, ja się np. zastanawiam nad Patriotami 1333 CL7 Optymalizowanymi pod AMD i jestem skłonny dołożyć te 100 PLN, ale nie wiem czy warto i czy korzyści będą wymierne, a jeżeli nie to co polecacie, żeby miało radiatory??? Corsair http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...ducts_id=20079??

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby miało radiatory?? Hmm, zwykłe a-daty 1333 cl9 i dokup do nich radiatorki ;) Pamięciami się nie przejmujcie, róznicy między 1333 cl9 a 1600 cl7 na pewno nie odczujecie podczas normalnej pracy, co najwyżej w bardziej zaawansowanych programach, w których szybkośc pamięci ma duże znaczenie lub w testach syntetycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistą wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...