Jump to content
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Recommended Posts

I oto stało się, filmik z gameplay'a dostępny na YT -

 

Czekam z niecierpliwością, jedynka przykuła mnie do monitora na dobre.

 

Na łamach serwisu Youtube zamieszczony został film pochodzący z wersji alfa gry Wiedźmin 2 na PC. Nagranie, wytropione przez colinsa – jednego z czytelników serwisu blogowego Polygamia – prezentuje produkcję w akcji, zwracając naszą uwagę na szereg nowych rozwiązań i technik, które mają zostać zawarte w pełnej wersji dzieła polskiego CD Projekt RED. Nie musimy oczywiście dodawać, że przeciek oficjalnie potwierdza plotki o pracach nad drugą odsłoną przygód Geralta – i nie mamy tu do czynienia ze znajdującą się ostatnio na tapecie specjalną edycją The Witcher na konsole, a z pełnoprawną kontynuacją części pierwszej.

 

Film jest tak naprawdę prezentacją The Witcher 2: Assassins of Kings, stworzoną dla wewnętrznego użytku. Pokaz gry w wersji alfa prowadzą wspólnie Marcin Iwiński, jeden z założycieli firmy CD Projekt, oraz Marek Ziemak, pracujący jako projektant w studiu CD Projekt RED. Już na samym jej początku pada zapewnienie, że mamy tu do czynienia z sequelem pierwszego Wiedźmina – produkcji, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie 1,2 miliona egzemplarzy.

 

Z filmu dowiadujemy się, że Wiedźmin 2 zaskoczy nas odrestaurowaną oprawą graficzną wykorzystującą wszystkie najpopularniejsze i najbardziej zaawansowane efekty i techniki. Ma to posłużyć do stworzenia jednego z najbardziej realistycznych światów, jakimi mogą się pochwalić dzisiejsze gry z gatunku cRPG. Istotną rolę odegra również zupełnie nowy system dialogów, ceciach!ący się wykorzystaniem dynamicznych ujęć kamery oraz większym wpływem na sytuację ze strony gracza.

 

W The Witcher 2: Assassins of Kings wszelkie działania gracza nie pozostaną bez wpływu na otoczenie – mamy tu na myśli głównie spotykanych bohaterów niezależnych oraz zwykłych mieszkańców miast i wiosek. Niczym w serii Assassin’s Creed lub GTA będą oni żywo komentować nasze poczynania oraz zmieniać nastawienie do Geralta. W filmie można zaobserwować zniszczenie skrzynek i beczek przy użyciu jednej z mocy głównego bohatera gry, co oczywiście wzbudziło wielkie zainteresowanie ze strony zgromadzonych NPC. Szczęśliwie nie byli oni w stanie dociec, kto tak naprawdę jest za to odpowiedzialny. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy niezależni bohaterowie będą wiedli własne życie, wykonując przy tym rutynowe zadania. Każde zakłócenie porządku będzie przez nich zatem automatycznie wychwytywane, urozmaicając w ten sposób ciekawie zapowiadającą się rozgrywkę.

 

W The Witcher 2 powróci znany i lubiany system walki, stanowiący jeden z najlepszych elementów części pierwszej. Zostanie on jednak usprawniony – będzie bardziej dynamiczny, pomocne okaże się również wykorzystanie w grze silnika fizycznego Havoc. W starciach zastosowanie znajdą ponadto tzw. Quick Time Eventy, czyli sytuacje, w których w nie naszym zadaniem jest wciskanie przycisków w odpowiednim czasie. Z pewnością wpłyną one dodatkowo na efektowność walk.

 

To wszystkie istotne informacje zawarte w pokazie The Witcher 2: Assassins of Kings. Bardzo prawdopodobne, że jego wyciek był sprawką jednego z byłych już pracowników firmy CD Projekt. Mamy nadzieję, że już niebawem sprawa to zostanie wyjaśniona przez twórców gry.

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48289

Edited by ath

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy przyjemność zaprezentować oficjalne FAQ na temat nieoczekiwanie zapowiedzianej gry The Witcher 2: Assassins of Kings. Materiał został przygotowany przez CD Projekt RED i zawiera odpowiedzi, na najczęściej zadawane pytania, w związku z piątkowym wyciekiem filmu z wersji alfa.

 

Czy film, który wyciekł do Internetu, pokazuje finalną lub bliską finalizacji wersję gry?

 

Tak, jak powiedział Adam w naszym oficjalnym komentarzu na temat wycieku, film został stworzony w oparciu o bardzo wczesną, wewnętrzną wersję gry . Przed nami jeszcze długa droga zanim osiągniemy jakość, jaką sobie założyliśmy. Film został stworzony około pół roku temu na potrzeby poszukiwań potencjalnego wydawcy i wiele już zdążyło się w grze zmienić od tego czasu. W dodatku, film nie porusza jednego z najważniejszych aspektów naszej gry, czyli fabuły. Jest to dla nas istotne, gdyż wkładamy bardzo dużo pracy i zaangażowania aby właśnie ten element był dopracowany perfekcyjnie.

 

Czy głosy postaci, które słyszymy w filmie są już ostateczne?

 

Po obejrzeniu filmu, wiele osób kwestionowało jakość i dobór głosów postaci. Jestem mile zaskoczony, że twórcy Wiedźmina, członkowie zespołu RED, na tyle dobrze naśladują angielski akcent, iż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że są to finalne wersje nagrań :). Na razie nie planujemy przekształcenia REDa w studio udźwiękowiania amerykańskich filmów akcji, więc nie ma się czego obawiać, nadal będziemy pracować nad grą. Mówiąc już na poważnie, głosy postaci nie są w żadnym wypadku finalne, są to tylko robocze wersje nagrane przez nas na potrzeby prezentacji.

 

Czy za Wiedźmina 2 odpowiada ten sam zespół, który pracował nad pierwszą częścią?

 

Tak, nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

 

Kiedy gra zostanie wydana?

 

Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery. Będzie ona ogłoszona razem z ujawnieniem wydawcy dla nowego Wiedźmina. W tym miejscu od razu chciałbym wszystkich uprzedzić, aby nie oczekiwali pojawienia się naszej gry zbyt wcześnie. Wiedźmin 2 to duża, złożona i ambitna produkcja, dlatego czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy aby ją ukończyć.

 

Kiedy zobaczymy więcej materiałów na temat gry?

 

Oprócz odpowiedzi na wasze pytania, które teraz czytacie nie planujemy publikować żadnych materiałów na temat nowego Wiedźmina. Oficjalna zapowiedź gry i materiały na jej temat zostaną opracowane wspólnie z naszym wydawcą i niestety nie wydarzy się to w najbliższym czasie :(.

 

Jakiego silnika będzie używał Wiedźmin 2?

 

Gra nie jest już oparta na silniku Aurora. Stworzyliśmy, nowy autorski silnik aby mieć w nim najbardziej potrzebne nam funkcjonalności. Zasadniczo, silnik został zbudowany na podobnym zamyśle jak Aurora, lecz ze znaczącymi zmianami i poprawkami. Nowy silnik ma dużo bardziej elastyczną architekturę, powstaje niejako „na miarę” i… po prostu kopie dupę :). Wierzymy, że pozwoli nam uniknąć wszystkich trudności na jakie trafiliśmy podczas produkcji pierwszego Wiedźmina. Szczegóły na temat nowego silnika, jego nazwa i konkretne funkcje zaprezentujemy po oficjalnej zapowiedzi gry.

 

Na jakich platformach ukaże się gra?

 

Na dzień dzisiejszy platformą wiodącą pozostaje PC, chociaż chcemy również przenieść Wiedźmina 2 na konsole. Więcej informacji na ten temat ukaże się po oficjalnej zapowiedzi gry.

 

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=548

Share this post


Link to post
Share on other sites

W serwisie YouTube zamieszczony został nowy film z rozgrywki z drugiej odsłony Wiedźmina. Nagranie, pochodzące z zeszłotygodniowych, rosyjskich targów IgroMir, prezentuje Geralta biegającego po jednej z dostępnych wiosek. Widzimy również jak słynny bohater, wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego przeskakuje znajdujące się na jego drodze ogrodzenia oraz walczy w bardzo zręcznościowym stylu z potężnym potworem.

 

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z demem, które stanowiło część specjalnego, zamkniętego pokazu gry. W trakcie spotkania zorganizowanego przez rosyjskich wydawców dzieła CD Projekt RED – firm 1C i Snowball Studios – ujawniono kilka interesujących faktów na temat kontynuacji przygód Geralta. Całość, choć nie grzeszy jakością, przedstawia się niezwykle efektownie – wrażenie robi szczegółowość świata gry.

 

Dołączona grafika

 

Najważniejsze z już znanych informacji wymieniliśmy w stosownej wiadomości zamieszczonej na naszych łamach przed ośmioma dniami. W skrócie dowiedzieliśmy się, że oficjalna data debiutu gry zostanie ujawniona w przyszłym roku, kampania reklamowa w Rosji rozpocznie się w marcu, a na miesiąc przed wydaniem gry udostępniona zostanie jej wersja demonstracyjna. Na rynek trafi też najprawdopodobniej edycja konsolowa.

 

Wydawcy potwierdzili również, że produkcja będzie stanowić bezpośrednią kontynuację „jedynki”, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie około 1,3 miliona egzemplarzy. Twórcy nie zrezygnują z brutalności i dorosłych wątków, a w szczególności ze scen erotycznych, więc gra ponownie zostanie zakwalifikowana do najwyższych kategorii wiekowych.

 

Twórcy są pewni, że Wiedźmin 2 zaskoczy nas jakością oprawy graficznej, za której generowanie odpowiedzialny jest autorski RED Engine (o wiele potężniejszy od przestarzałej Aurory, na której hulała część pierwsza). Oglądając zalinkowany wyżej film pamiętajcie jednak, że demo nie powstało na bazie najnowszej wersji gry. Osoby prowadzące pokaz zapewniały zgromadzonych na sali, że finalny build będzie się prezentować jeszcze lepiej.

 

Jednocześnie przypominamy, że już przed dwoma miesiącami mogliśmy się zapoznać z bardzo wczesną wersją Wiedźmina 2. Mieliśmy wówczas do czynienia z wyciekiem pokazu przygotowanego przez CD Projekt RED dla wewnętrznego użytku.

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49172

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie, ale dla nich priorytetem jest PC, to bardzo źle.

Bardzo dobrze bo po pierwsze : bedzie dobrze chodzilo na pc, po drugie : bedzie wygladalo. Mam dosc gownianych portow z konsol, gdzie albo do [gluteus maximus] jest sterowanie, albo grfika wola o pomste do nieba, a i opcji nie da sie zmienic. Mamy koniec 2009 i juz DX11.

 

Skoro nie padli przy 1, to moze i pozyja po wydaniu 2, zwlaszcza, ze Optimus ich wykupil. Zreszta, juz przy wydaniu 1 na konsole mieli duzy problem i g.. z tego wyszlo, a tymczasem mimo faktu wydania na PC, tak jednak Wiesiek byl rozpoznawalna marka w Europie.

Edited by Firekage

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w koncu konsola to cale ZLOOOOOO tego swiata...

i pomarudzic trzeba

i troche bic piane bo nudno by bylo na forum...

 

 

A fakty sa przykre. Bardziej sie oplaca robic gry na kosole bo:

1 - lepiej sie sprzedaja

2 - nie wszystkie da sie spiracic

 

A co za tym idzie producent ma wieksze zyski -> wieksze pieniadze na kolejne projekty

 

 

Czekam na Wieska, znowu zawale kilka nocy ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z oficjalnego bloga Widźmina 2:

 

środa, 03 marca 2010 Marcowa konferencja - garść informacji

O konferencji prasowej, na której między innymi oficjalnie zapowiemy Wiedźmina 2, podamy przybliżoną datę premiery naszego najnowszego produktu oraz opowiemy o autorskim silniku, mówi się naprawdę wiele. Nie chcemy trzymać Was dalej w całkowitej niewiedzy i postanowiliśmy zdradzić choćby kilka informacji, które już możemy uznać za pewne. Czytajcie uważnie.

Z Waszych ostatnich komentarzy wynika, że jesteście zainteresowani nagraniami i transmisją całej konferencji. Mamy dobrą wiadomość - całość zostanie nagrana i udostępniona w różnych formach. Dobrze wiemy, że nie wszyscy fani Wiedźmina są dziennikarzami, czy autorami serwisów i blogów gamingowych. Serio! W związku z tym, konferencja będzie nie tylko dostępna w naszym centrum prasowym, ale także pokazywana w TV (oczywiście w nieco skróconej formie).

 

Co więcej - rozmowy dotyczące transmisji na żywo trwają w najlepsze. Chcemy stworzyć możliwość śledzenia całej konferencji tym, których nie interesują skrócone materiały i chcą chłonąć wszystko co mamy do powiedzenia ;-) Tak naprawdę, sami bardzo się cieszymy, że już w tym miesiącu wejdziemy w kolejny etap i będziemy mogli podać więcej informacji dotyczących kolejnego Wiedźmina.

 

Na końcu najświeższa informacja dla tych, których przygoda z grami na Wiedźminie się nie kończy. Otóż poza nami, w konferencji wezmą udział także developerzy Arcanii, Two Worlds II, Split Second, Alpha Protocol oraz Grey Matter. Co Wy na to?

 

Edit:

Znowu pewne zmiany. Nasze źródła zapewniają, że konferencja zostanie oficjalnie ogłoszona lada dzień ;)

 

Czyżby premiera jeszcze w marcu? w końcu święta idą :-P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

CDP znowu nabiera wiatru w żagle - good -zaproszenie na konferencje 25.03 otrzymałem, to chyba skorzystam i podzielę się z Wami wrażeniami z prezentacji :)

 

no to datę konferencji znamy :-P teraz tylko szczekać trzeba na info od Caleba kiedy premiera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screeny całkiem spoko, ale na trailerze coś cienie nie fajne były :P

No i ta twarz Geralta jakaś taka się zrobiła mało ciekawa.

 

A tak poza tym to też czekam i się doczekać nie mogę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest jedna z niewielu gier które chciałbym aby wyszła też na kunsole ze wzgledu na polskiego deva ;]. Witcher 1 sprzedał sie w 1,5mln kopii i to tylko na PC!. Hit po każdym względem. Oby dwója trzymają poziom jedynki a nawet była jeszcze lepsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screeny całkiem spoko, ale na trailerze coś cienie nie fajne były :P

Ano właśnie...

No i ta twarz Geralta jakaś taka się zrobiła mało ciekawa.

Jakaś...mangowa? Tak to odebrałem. Nie czuć, że to facet co ma spiż w gaciach <_<

IMO krok w tył...

A tak poza tym to też czekam i się doczekać nie mogę ;)

 

Bezdyskusyjne hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wy chcecie od paszczy Geralta? IMHO jest bardzo dobra.

 

A screeny maja tak niesamowity klimat, ze normalnie juz by sie chcialo biec do sklepu i grac. :) Moja chciec :P

Cos czuje, ze znowu sie na preorderze kolekcjonerki skonczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...