Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens robienia dedykowanych gier na pc ? Wszyscy kwiczeli, że zła optymalizacja leży po stronie gier nieumiejętnie portowanych z konsoli.

Czyli co mamy czekać na tony patchy, żeby jako tako dało się pograć ? Ehh lipa.

Ja sam dopiero wieczorkiem sprawdzę, ale te komentarze mnie zniechęciły, co to za przyjemność przechodzić grę na najniższych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał jeszcze z narzekaniem na optymalizację. Sporo jest komentarzy, że gierka chodzi dobrze, np.:

U mnie na q9400 2,66ghz, radeon 4870, 4gb ramu, win 7 x64 na wysokich, filmiki to około 40 fps, a gra około 35.

1x 580GTX na ultra - fullHD - filmy 30fpsów/gra 30-45 1920x1080

- nie wiem czy z AA czy bez

i7 930 4GHz i gtx 480 ze wszystkim na max 20-30 klatek. po wylaczeniu tego uber-zajebywacza kompow 50-60, ale musze przyznac ze juz w 30 fpsach gra jest grywalna.

 

No cóż, ja przekonam się jutro.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludzie... jak każdym razem toczycie podobne dyskusje :) Ja jestem przekonany, że nawet na takim złomie jak mój będzie się dało pograć jak wrzucę średnie detale i nie będę przesadzał z rozdzielczością. Poczekajcie aż zagracie i spersonalizujecie sobie ustawienia zamiast od razu przeżywać załamki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o nowym wiedźmaku i zastanawiam się... wtf?!

 

CDProjekt przed wydaniem gry chwalił się, że gra będzie pozbawiona drm, a czytam, że finalny produkt ma securoma. Oszukano klientów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zagram jutro bo dopiero sklep wyśle niby nie z ich winy

 

Aby chociaż częściowo zrekompensować Państwu opóźnienie w wysyłce, dla każdego Klienta, który zakupił u nas grę Wiedźmin 2 przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy o wartości 10 zł na kolejne zamówienie w naszym sklepie. Kody zostaną wysłane po realizacji zamówień.

 

 

Nie wypowiem sie na temat tej rekompensaty...

 

A w miedia expert po 89zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o nowym wiedźmaku i zastanawiam się... wtf?!

 

CDProjekt przed wydaniem gry chwalił się, że gra będzie pozbawiona drm, a czytam, że finalny produkt ma securoma. Oszukano klientów?

 

DRM nie ma w wersji z GOG, staaaare info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się zastanawiam czy iść do Empiku dziś czy rano do Tesco...

Empik od 22 impreza ale sprzedaż od północy, Tesco od 8:00. Tesco nieco taniej - ale chyba z DLC-kiem a te 10 czy 20 zł przeboleć można. Tylko pytanie ile trzeba będzie czekać na zakup - kolejką przewiduję niebanalną, ale przynajmniej małolatów może nie będzie... chociaż w dzisiejszych czasach ;)

Swoją droga zainteresowanie jest bo Pani na infolinii Tesco od razu odpowiedziała - widać nie ja pierwszy dzwoniłem

 

No i jak nie pójdzie w high (bez Uber...) to chyba... grafikę wymienię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie lubię tego! ;p myślałem, że akurat wymagania nie będą jakieś straszne, a tutaj przeważa szlochanie :/ Szkoda bo jak mam wydać w dniu premiery xx zł na coś co ma mi działać na low (nie zakładam, że będzie śmigać na high, ale takie średnie z kilkoma efektami dlaczego nie?) to chyba spasuje; Tesco 80 zł, ktoś coś wspominał o auchan za 70 - prawda to czy ściema ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pisać sobie może dużo , w minimalnych wymaganiach Brink pisze 2900pro/8800gs a chodzi mi niemal na max.

W minimalnych Crysisa 2 pisze 8800GT a spokojnie gram na srednich.

Więc te minimalne wymagania można sobie wsadzić...

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pisać sobie może dużo , w minimalnych wymaganiach Brink pisze 2900pro/8800gs a chodzi mi niemal na max.

W minimalnych Crysisa 2 pisze 8800GT a spokojnie gram na srednich.

Więc te minimalne wymagania można sobie wsadzić...

 

Co nie znaczy, że akurat ten developer podał prawdziwe minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale ty masz 9600GT i chcesz grać wyżej niż LOW? W minimalnych jest 8800/9800.

 

jak napisali koledzy niżej wymagania z pudełka można pomiędzy bajki wsadzić. Nie chcę wywoływać niepotrzebnej dyskusji ale JAKBY istotnie okazało się, że wyżej jak LOW na moim sprzęcie zagrać się nie da to należy się karny kutas dla cdp red bo przepraszam ale crysisy, asasyny i inne pierdółki dawały radę na high, a wiesiek miałby nie dać przy TAKIM samym poziomie jakości grafiki? Chyba, że ma grafikę lepszą jak Crysis (cz. I) to wtedy ok rozumiem.

 

ale to pieśń przyszłości.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie okaże gdy dorwe w końcu tą gre. W takim razie była by to pierwsza gra w którą musiał bym grać na minimum , więc był by to najwyższy czas na zmane grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza mi srednie ;D Jak by nie było to w większość tytułów gram na wysokich czy srednich to czemu nie moge pomarudzić gdy ktoś mi powie że nie moge na to liczyć ? :( Jak by nie było to grafika w grach na PC stoi niemal w miejscu od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że na całym świecie aktywacja Edycji Premium gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów możliwa będzie od godziny 02:01 dnia 17 maja.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w Nocnej Premierze najbardziej oczekiwanej gry 2011 roku!

 

gram.pl

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 x2 4400+ (toledo) @ 2 x 2.2 Ghz

DFI LanParty UT nForce4 SLI-DR Expert s.939

2 x 1024 Mb G.Skill DDR

Palit Geforce 8800 GT @650/1625/1900

 

1280 na 1024 na srednich. Min -17 kl/s a wiekszosc czasu kolo 30. W lochach 50 w filmikach 40. Mysle ze jest naprawde dobrze, szczegolnie ze sprzet wiekowy a grafika palce lizac.

Czyli powinno być nawet OK przy znacznie mocniejszym procku ;)

 

 

@Zzizzy

Tylko że w wyższej rozdzielczości oraz słabszym prockiem.

Phenom II X2 3.1GHz

Radeon 4850 512MB

2GB RAM

Win XP SP3

W natywnej rozdzielczości monitora 1920x1080 i na poziomi niskim detali FPS 27-30, przy ustawieniach średnich 21-24, wyżej nie próbowałem z wiadomych względów ;) Zmiana rozdzielczości nie wpłynęła w żaden sposób na zwiększenie ilości FPS.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gra mocno siada na procka i zmniejszenie rozdzielczości nie przynosi korzyści.

Na super portalu pclab sa screeny i najprawdopodobniej jakies filmiki.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się pograć z godzinkę, najpierw pół wieczoru nie chciał mi się Wiedźmin drugi odpalić (klatkowanie i rwanie dźwięku, polecam clean install sterów od grafy, wielu ludziom pomogło i mi również). Co do samej gry, to swoją pierwszą godzinę mogę krótko podsumować: szczęka na podłodze... Grafika chyba najlepsza jaką widziałem, muza genialna, co do wątku fabularnego to za mało grałem, by oceniać. Po początkowych problemach (aktywacja i problem z odpaleniem), muszę powiedzieć że gra robi MEGA wrażenie i nawet dobrze chodzi na moim sprzęcie w FHD (PII-X4, 4GB, gtx460-768MB, W7x64). Warto było czekać ponad 3 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą grafiką to zgodzę się jak zagram, Póki co nie wypowiadam się by kogoś nie zdenerwować ;) Ale ilość godzin do przejścia i sam gameply robi wrażenie. Fanem Wieśka nie jestem, ale i tak zagram. Cena ok 80 zl w Tesco. Jutro po pracy się przejadę. Ale i tak zagram dopiero za tydzień, albo i dłużej. Aż płyta wróci od ESC. (o ile wróci z kompletem pinów).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...