Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

przejrzyj temat - był tu już zamieszczony

 

zacząłem 2gie podejście z tym exe od GOGa - zdecydowanie wydajniej, wszystkie ustawienia na wysokim poziomie, szczegóły na dalekie, wyłączone tylko te zabijacze wydajności ;p

wersja z DRM na takich ustawieniach miała 5-26fps - na gogu nie spadło mi jeszcze poniżej 20fps, do tego kończe juz 2gi rozdział a tylko raz wywaliło mnie na pulpit - poprzednio wywalało tak co 1h xD

niedawno też przestawiłem sobie rozdziałke na HD + skalowanie GPU -> zjajowaciło mi sie wszystko troche ale w sumie nie wygląda tragicznie - a zawsze wiecej z mojego ekranu 4:3 jest użyte xD

 

nadal denerwujące są te textury - najbliższa okolica musi mi sie texturować na oczach* ? żadne ustawienia tego nie zmieniają - ani pamięć textur na max ani ich kompresja ...

 

*nagminnie zdarza mi sie to w gospodach i po wyjściu z nich ... już wole ekran ładowania niz taką prowizorkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale to chyba zalezy od ilosci ram na karcie.

 

btw na sprzecie z podpisu wiesiek w miksie high minus ssai, rozmycie i cos tam jeszcze w miare smiga(mam wrazenie że jest koło 40 fps, frapsa nie odpalałem), na 2 sprzecie z podpisu jest to już klatkowanie i grać sie nie da, chyba ze sie jest hardcorem...

Uzycie proca w okolicy 80-100% przewważnie, gpu 100%(ciut podkreciłem).

Największe spowolnienie zauważyłem poki co jak spadały głazy z blanki jak smok nadleciał na początku rozgrywki, tak to jest ok.

Gra wygląda bosko, niemniej można by sie przyczepic do 'gry aktorskiej' npc, moim zdaniem za duzo jest machania głową i gestykulowania, przynajmniej w wykonaniu Foltesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pomysłu jak pobrać te cho***ne DLC'ki...

Albo problem z połączeniem, albo launcher się wiesza przy próbie pobrania, a obiecanego patcha dalej brak... :(

 

I faktycznie wersja exe'ka z Gog'a działa zdecydowanie lepiej - gra jest zauważalnie płynniejsza...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja nie potrafię namierzyć wersji exe GOG :/

Jedynka byłą świetna, na dwójce jak na razie się nie zawiodłem!

Mimo że nie mam teraz pieniędzy, kupiłem bo stwierdziłem że trzeba dać zarobić naszym chłopakom ;)

Oby więcej takich perełek z Polski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po uj te wszystkie zabezpieczenia...piraci i tak spiracą, ci co nie chcieli kupic i tak nie kupią(a będą się cieszyć przy okazji płynniejszą rozgrywaką), a uczciwy klient, gracz jak zwykle kopa w dupę, bo producent zamiast dołożyć się do produkcji i ją dopieścić wpier@*$ zasrany DRM, który łamany jest w dniu premiery i bonusowo zarzyna wydajność...

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRM albo inne zabezpieczenia same w sobie nie są przeszkodą (o ile oczywiście poprawnie działają i nie utrudniają życia normalnym userom) - szkoda tylko, że przed wypuszczeniem finalnego produktu na rynek, nikt go porządnie nie przetestował i później mamy takie "kfiatki" jak szwankująca optymalizacja, albo problemy z rejestracją czy pobraniem dodatków...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po uj te wszystkie zabezpieczenia...piraci i tak spiracą, ci co nie chcieli kupic i tak nie kupią(a będą się cieszyć przy okazji płynniejszą rozgrywaką), a uczciwy klient, gracz jak zwykle kopa w dupę, bo producent zamiast dołożyć się do produkcji i ją dopieścić wpier@*$ zasrany DRM, który łamany jest w dniu premiery i bonusowo zarzyna wydajność...

 

Producenci chcieli wydać wersję pudełkową bez DRM (tak jak w GOG), ale wydawca uparł się, że zabezpieczenie musi być. Czasem nie jest to tak proste jak się wydaje, nie wszystko jest zależne od producenta. Ale oczywiście najłatwiej po nich pojechać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie, to ja od kilku dni się głowie co jest nie tak, że kumpel który ma bardzo podobną konfiguracje kompa do mojego, ma o kilka - kilkanaście fps wiecej ode mnnie.... no i wyszło szydło z worka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończył się Wiesiek. Kilka dni odpocznę (a może odpocznę przy jedyneczce) i zobaczymy jak różne są konsekwencje podejmowanych wyborów.

Gra bardzo dobra, ma ogromne szanse zabłysnąć na międzynarodowej scenie.

Subiektywnie wymienię moje odczucia do gry.

Plusy

+ Klimat

+ Masa nawiązań do prozy Pana Sapkowskiego

+ Grafika

+ Lokacje

+ Humor

+ Fabuła

+ Walka na pięści

+ System walki, zwłaszcza jego widowiskowość pod koniec gry z ripostami, grupowymi ciosami kończącymi itd.

Minusy

- długość gry… no niestety trzy akty + prolog i epilog i kilkanaście zadań pobocznych, stanowczo za mało, zwłaszcza w odniesieniu do części I.

- dostępny obszar… jesteśmy strasznie ograniczeni, ścianami, krzakami, rzekami, zamkniętymi drzwiami, wąwozami… brakuje mi swobody z pierwszej części

- wydajność, a dokładniej optymalizacja, choć nie mam co narzekać bo gra działała płynnie, ale doczyty tekstur, czy zwisy wnerwiają.

- Balans przeciwników. Gra sprawia problemy na początku, a pod koniec gry przeciwnicy padają jak brzózki pod toporem Zoltana.

- Rozwój postaci. Niby mamy trzy gałęzie ale i tak idzie się w szermierkę i znaki.

- Sprzęt… a dokładniej jego waga. Co nam po tym ze mamy fajne recepty czy broń, jak nie jesteśmy w stanie tego nosić (no ok., rozumiem, że Geralt i tak dźwiga na sobie 250kg i dopiero staje się przeciążony) ale zdała by się jakaś skrytka na materiały.

 

Mimo kilku wad gra wsysa na kilka wieczorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie - mój dzwiga 300kg (mocne plecy 1/3 - więc można max 400) :D nie wiem kiedy sie odblokowało +50 - ale wiem że straciłem na tym samym etapie 1pkt perswazji ;) chociaż w sumie i tak IMO za dużo możemy zabrać ;p odbiera to nieco realizmu grze, jak wszystko wyciągamy z kieszeni xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie ograniczenia są śmieszne i nie mają nic wspólnego z realizmem. Dopóki mając miecz nie mogę w grze rozwalić wszystkiego co da się rozwalić za pomocą miecza, wszelkie limity dźwiganego ekwipunku, lub sloty na ekwipunek są żenującą próba urealnienia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie to samo. Gra się ładuje szybciej. Ale przyrostu FPS nie zauważyłem. Widać karta mnie jednak ogranicza. Grzeje się nie miłosiernie, więc Wiesiek musi ją mocno katować. FPS się waha od 35-60. Ze wszystkim na max oprócz AA i tego całego ubersamplingu czy jak się to zwie. Ale już parę osób potwierdziło, że plik z GOG daje przyrost FPS no i uwalnia nas od tego nieszczęsnego DRM. Po kiego oni się w to pchają. Więcej problemów dla nich i dla graczy, a grę i tak spiracili jak każdą chyba z DRM. Co do samej gry to jestem ogólnie zadowolony. Gra wciąga i ma niezły klimat. Grafika też bardzo ładna, ale nie zgodzę się niektórymi opiniami, że dotychczas najładniejsza. Niestety, ale Crysis 1 i Uncharted 2 ładniejsze. Zwłaszcza ta druga gra i modele postaci. No ale to już nie ważne. Ważne, że gra nie nudzi i zadania ciekawe. A ta cała Triss :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie rozumiem tego zachwytu nad grafiką w Uncharted 2, gra wygląda ładnie, ale obok Crysisa 1,2 bym jej nie stawiał :)

 

A przyrostu fps nie ma bo drm obciąża chyba tylko proca więc jak ma się np. SB to raczej nic nie da. Ja u siebie nie testowałem exe z Goga, ale podkręcenie procka nie dało żadnego przyrostu fps.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyknąłem prolog i szczerze mówiąc nie jestem specjalnie zachwycony. Za dużo kur*owania jak dla mnie, Geralt kiepsko porusza się w ciasnych pomieszczeniach - vide zwiedzane po oblężeniu domki, nie można zejść z 20cm schodka czy krawężnika, odtwarzana bez końca animacja otwierania drzwi, irytujące gaszenie ognia w lochu, zbieramy na tony jakichś głupotek, no i dialogi za wolno się toczą - momentami wygląda to jak recytacja poezji a nie żywa dyskusja.

Na plus niesamowite tekstury, za to ilość elementów otoczenia kiepska, to nie Crysis. Menu nie dość że rozczłonkowane, to jeszcze inwentarz totalnie nieprzydatny. Pierwszy RPG w którym musiałem do instrukcji sięgać żeby głupi napój wypić :). Walka chaotyczna, ale i tak wolę taką, niż idiotyczne klikanie w takt z jedynki. Blok niewiele daje, nic tylko uniki i bombki, przynajmniej na początku. Ciekawe animowane wstawki z przeszłości i dobrze dopracowane postacie. Fabuła na razie intrygująca, zobaczymy jak dalej.

 

Ogólnie jak dla mnie jest za dużo irytujących niedoróbek i ograniczeń stawianych wobec gracza - 7/10 za prolog.

Wyżaliłem się, teraz mam nadzieję że będzie już tylko lepiej.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widocznie proc wystarcza i DRM nie ma wpływu na ilość klatek czy obciążenie GPU.[OT] No koło Crysisa 1 to owszem bym nie stawiał, ale U2 tak wiele nie brakuje. Tekstury i modle są bardzo dobre. Tylko brakuje tu lepszej rozdzielczości no i AA. Ale z Crysis 2 troszkę przesadziłeś jednak Gra odstaje zarówno od C1 i U2[/OT] Witcher 2 też wygląda ładniej. Głównie tu się opieram na teksturach, a te w Wiedźminie 2 są bardzo ładne . Nie wszystkie, ale często na takie trafiam. Modele postaci mogłoby by być nieco lepsze, bo tak dla mnie są tylko dobre. Ale to już czepiania się szczegółów. Przyjemność z grania i tak jest na tyle dobra, że w zasadzie przez cały prolog nie zwracałem uwagi na grafikę. Dopiero teraz na chwilę przystanąłem i wziąłem się za analizę audio-wizualną.. Ale ta Triss. ;)

 

 

O tu jeden taki mały screen na szybko. No ładnie to wygląda. W zasadzie lepiej niż się spodziewałem ;)

post-15334-0-42811300-1306269920_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...