Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, że to nie jest błąd. Już raz musiałem wgrywać wcześniejszego sejwa, bo straciłem dźwięk (dialogów) jak poszedłem do "opiekuna Floatsam".

 

jest bug z dzwiękiem 5.1 - jak ustawisz w systemie 2.0 to będzie działać OK

 

Pawel_k:

Czemu nie użyłeś żadnego mutagenu :D

ja za obydwoma podejściami kończyłem z 34lv - musiałeś pominąć troche questów ze tylko 31 masz ;p

pod koniec to za 1 quest po 2-3 Lv wskakują ;p bicie mobów daje bardzo mało expa, zrobili coś ala P:T :)

wrogów się kosi adrenaliną pod koniec ;p jak pisałem w akcie 3cim po wyjściu z lochów nie mialem założonego miecza (mimo to geralt go trzymał w łapie - ale zadawał minimalne obrazenia ;p) a i tak nie było problemu dzieki kombosom ;p

 

btw :

http://screenshooter.net/4226597/jtwbvxc

http://screenshooter.net/4226597/bwtvpny

tak u mnie wyglada przed finałowym spotkaniem ;)

mutageny zrąbałem - nie sumują się % do na efekty krytyczne - a mam wstawione 3-4 mutageny +3% do wszystkiego

żanych problemów z walka z dowolną ilościa przeciwników - bez żadnej chemii ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jak idzie sprzedaz Wiedzmina 2 ?

Ciekaw jestem jak szybko pobije sprzedaz jedynki ?

Moze im sie uda doubla zaliczyc ;)

 

zycze im tego serdecznie ,gra ogolnie rewelka

 

ciekawostka

jakies 12h gry i Save'y zajmuja 3GB :)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

jakies 12h gry i Save'y zajmuja 3GB :)

 

U mnie po przejściu - 1.8GB, ale dobrze się pakują - do 38.5MB ;) Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grę własnie ukończyłem...

pomimo błędów i problemów z całą stanowczością mogę dać jej 9/10... 3 akt za krótki i za łatwy, poza tym zakończenia nie ma... epilog to jakaś kpina

następnym razem pójdę maksymalnie w alchemię - chyba najlepiej oddająca klimat książek ścieżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kasuję na bieżąco zapisy i nie zajmują mi więcej jak 300MB.

 

Po instalacji poprawki zauważyłem coś dziwnego, cienie i dodatkowe obiekty na ziemi pokazują się kilkanaście metrów przede mną, wcześniej widziałem te detale dużo dalej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pawel_k:

Czemu nie użyłeś żadnego mutagenu :D

(...)

 

Jednego uzylem a tak to zbieralem je do konca drugiego aktu potem zostaly spieniezone. Wg mnie to zle ze mutageny sa tak latwo dostepne i w tak niewielu cechach mozna je wykorzystac powinno byc odwrotnie. W W1 mutageny robiles z skladnikow z b silnych potworow i bylo ok.

 

ja za obydwoma podejściami kończyłem z 34lv - musiałeś pominąć troche questów ze tylko 31 masz ;p

pod koniec to za 1 quest po 2-3 Lv wskakują ;p bicie mobów daje bardzo mało expa, zrobili coś ala P:T :)

 

Poza mini grami, szukaniem pijanych zoldakow, turniejem rycerskim i paru niepotworowych zleceniach z tablic w niemalze kazda dziure zagladnolem. Wieksze potwory takie jak troll gniazdo harpii krolowe pajakow dostaly sie pod noz.

No ale fakt poszedlem lekko w zielarstwo i to mi zabralo pare cennych punktow rozwoju.

wrogów się kosi adrenaliną pod koniec ;p jak pisałem w akcie 3cim po wyjściu z lochów nie mialem założonego miecza (mimo to geralt go trzymał w łapie - ale zadawał minimalne obrazenia ;p) a i tak nie było problemu dzieki kombosom ;p

 

Mi adrenalina przydala sie w jednej walce po koniec gry juz po zabiciu smoka, za pozno rozwinalem do tej cehcy postac.

btw :

4226597/jtwbvxc

4226597/bwtvpny

tak u mnie wyglada przed finałowym spotkaniem ;)

mutageny zrąbałem - nie sumują się % do na efekty krytyczne - a mam wstawione 3-4 mutageny +3% do wszystkiego

żanych problemów z walka z dowolną ilościa przeciwników - bez żadnej chemii ;p

 

Dobrze rozwinieta postac. Ja przy drugim podejsciu lepiej sie przyloze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakiś składnik typu Aether potrzebny do stworzenia Mangusty chroniącej przed jadem Kejrana? Można go gdzieś na mieście kupić? Cieniokłos i Jaskółcze Ziele już mam, brak tylko tego trzeciego składnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Wieśka. Nie wiem ile mi to zajęło (jest jakiś licznik :]?) ale była to dobra zabawa. Z ciekawości sprawdziłem jak się gra "alchemikiem" (jedno zadanie daje możliwość ponownego rozdysponowania punktami :) ) i muszę powiedzieć, że wcale bezużyteczna i bezsensowna nie jest. Geralt nie gorzej ciął monstra niż szermierka+znaki, powiedziałbym że nawet lepiej, szczególnie tryb berserkera. A było to dosyć bezsensownie władowane wszystko w alchemię.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak w niedługim czasie (może na lepszym sprzęcie?) odświeżyć sobie Wiedźmina i dokonać innych wyborów :)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra ukończona. Powiem, że strasznie przereklamowana gra. Fabuła mi się podoba, ale reszta... Nie jestem taki załamany, gdyż jak wiadomo nie była super droga. Grafika była paskudna. Grałem na 1920x1080 w ustawieniach ULTRA (zero przycinania) i sam nie-dowierzałem, że tak wysławiana gra ma taka beznadziejną grafikę. Może dlatego, że prędzej przeszedłem Crysisa 2 również na max detalach. Bugów w samej grze nie zaobserwowałem wiele, gdyż sterowanie to nie jest bug tylko PORAŻKA. Jak można ciągle chodzić wyznaczonymi szlakami nigdzie na skróty. Brak możliwości skakania (to klikanie LPM było żenujące). Z góry przyznaje się, że nie grałem w Wiedźmina 1, ale chyba nie mam co żałować. Obym nie zawiódł się tak na Diablo III.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze grafa moze sie nie podobac ale nazywac ja padkudna a nastepnie wspominasz o crysisie 2.... No prosze Cie... Co do skakania pierwszy wiedzmin tez nie mial tej opcji ba nawet w baldurach nie skakales To nie gra akcji/fps a RPG z elementami gry akcji:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 masz coś z komputerem albo ze wzrokiem, grafika w wiedzminie drugim prezentuje się wyśmienicie. I porównujesz crysis2, który miał przeciętną grafikę, nieraz trafiały się tak nieostre tekstury, że aż raziły w ślepia. Poza tym jaki jest sens porównywać rpg z fps ?

Czyli podsumowując, historia fajna, grafika kiepska itp. a to przecież to gra rpg a tu chyba przede wszystkim nacisk powinno się położyć właśnie na kwestię fabularną (w przeciwieństwie do fps'a) ?

Pierwszy wiedźmin był o wiele lepszy, walka wyglądała zupełnie inaczej, była jakaś taktyka a tutaj ogranicza się to do napierniczania w dwa przyciski + turlanie się. Z dwójką ma niewiele wspólnego, niestety ta odsłona została zrobiona typowo pod konsolę. Także sprawdź pierwszą część a nie oceniasz z góry.

I muszę Cię zmartwić w diablo 3 też nie będzie skakania, co za porażka nie ? ;[

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wiedźmin był o wiele lepszy, walka wyglądała zupełnie inaczej, była jakaś taktyka a tutaj ogranicza się to do napierniczania w dwa przyciski + turlanie się.

 

Jaka taktyka? Czekanie aż ikonka się zaświeci + wybranie stylu? Tam nic nie było taktycznego, był to chyba najbardziej nudny i najłatwiejszy system walki z jakim się spotkałem. Zero wyzwania, improwizacji i satysfakcji. Grałem na normalu, jak w większość gier. Dwójka zmienia to diametralnie i odczuwam przyjemność z uporania się z kilkoma przeciwnikami.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym nie zawiódł się tak na Diablo III.

 

Hmm, w Diablo pewnie też będzie można skakać ;) z rocket jumpami... B-)

 

Ja skończyłem wczoraj i mimo paru baboli, wtopy z aktywacją/DLC i innymi mniejszymi-większymi problemami, oceniam ją bardzo pozytywnie...

Szkoda tylko, że zakończenie jakieś takie bez polotu, ale skoro kolejna część się szykuje :)

Póki co najlepsza gra w jaką grałem w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć złe słowo o grze to już wielkie halo. Niestety, ale w Gothica 4 grało się znacznie przyjemniej jeżeli chodzi o sterowanie. bo głównie to mi przeszkadzało. Graficznie wiedźmin nie zachwyca i nikt nie wmówi mi, że zachwyca, chyba, że gracie na monitorach 20" cali to wtedy tak, ja używam 40" wiec mam prawo dostrzegać niedoskonałości i pełno, ale to pełno KWADRATÓW. Jeżeli jesteście zachwyceni ceremonią otwierania drzwi, albo zeskoku to faktycznie gra może się podobać.

 

JROX - widać, że jesteś naprawdę emocjonalnie związany z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie wiedźmin nie zachwyca i nikt nie wmówi mi, że zachwyca, chyba, że gracie na monitorach 20" cali to wtedy tak, ja używam 40" wiec mam prawo dostrzegać niedoskonałości i pełno, ale to pełno KWADRATÓW.

Jako przedstawiciel gatunku aRPG, Wiesiek właśnie ma świetną grafikę (moim zdaniem) - nie porównujmy jej z innymi gatunkami vide FPS (choćby Crysis 2), ale wiadomo kwestia gustu...

Ceremonie otwierania drzwi/zeskoku/wchodzenia, można by chyba podciągnąć pod doczytywanie się kolejnego poziomu/obszaru - i tak lepsze to niż przejażdżki windami w Cytadeli... ;)

 

Swoją drogą, coś wiadomo o kolejnym patchu ?

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można pisać, że gra wygląda słabo. Niezależnie czy to 20 cali (u mnie w pokoju), czy 46 (u kumpla na telewizorze) gra wygląda rewelacyjnie. Chyba tylko Crysis ją prześciga (może jeszcze Uncharted 2 i Killzone 2/3), jest to obecnie chyba Top5 najlepiej wyglądających gier w ogóle.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem fabularnie bardzo mi się podobało. Nie wszędzie otwieranie drzwi ma służyć wczytaniu kolejnego obszaru - widać to było na bugach, a bynajmniej ja to zaobserwowałem. Porównywanie grafiki z Crysisem było innego typu. Wystarczy wczytać sie w mój tekst, anie powielać zdanie innych. W crysisie zaobserwowałem bardzo mało kwadratów w porównaniu do wiedźmina i dlatego takie porównanie. Bo graficznie to dwa inne światy. Wszyscy mówili, że w crysisie dużo kwadratów (ja widziałem mało), ale w Wieśku jest ich niesłychanie wiele. Wystarczy spojrzeć na smoka przy końcu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka taktyka? Czekanie aż ikonka się zaświeci + wybranie stylu? Tam nic nie było taktycznego, był to chyba najbardziej nudny i najłatwiejszy system walki z jakim się spotkałem. Zero wyzwania, improwizacji i satysfakcji. Grałem na normalu, jak w większość gier. Dwójka zmienia to diametralnie i odczuwam przyjemność z uporania się z kilkoma przeciwnikami.

 

To zagraj na hard, wtedy "klikanie na ikonkę + wybranie stylu" to za mało. :]

2-ka poszła typowo w zręcznościówkę, nie wiem czy dobrze, czy źle, ale to już podchodzi pod action rpg. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Akcie 2 nie gram od paru dni bo mam remont:(

Nie rozumiem jednak tej dziwnej przepychanki i klasyfikacji...każdy będzie grę swoją miara oceniał...

Dla mnie gra to rasaowy RPG od strony fabularnej , decyzje rzutują na naszych losach czuje że naprawdę "odgrywam rolę" i jestem w centrum wydarzeń

rozwój postaci:

-+1 talent

-zwiększenie żywotności

To śmiech na sali.

Dialogi, rozmowy w iście hollywoodzkim stylu przypominają mi wręcz (praca kamery) serię FINAL FANTASY, a naprawdę mało gier przegadanych potrafi przykuć do monitora tak jak Wieśek 2 ( często w innych tutułach człowiek olewał dialogi jakies poboczne itd )

Rozgrywka to istna zręcznościówka*..

Całość tworzy przyjemną grę, z super klimatyczną grafiką (proszę o jednego Screena w Crysku 2 ktory zapiera dech w pierśach).....

 

*. mimo iż tak naprawdę walka jest TUROWA, bardzo sprytnie im to wyszło (zresztą w oknie widać tury, polecam wywiad z twórcami)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jasnej ... macie z tą grafiką i gatunkiem? Wiedźmin 2 nie jest grą na przeglądarkę WWW, więc o czym pieprzycie? Że niby RPG? A co przeszkadza, aby RPG miało grafikę na poziomie Crysisa1 lub innego FPSa? To, że grafika odbiega od FPSów to tylko i wyłącznie zachcianka twórców, a nie że RPG nie pozwala. Głupoty... Gdyby był otwarty świat, gdyby były jakieś zwierzęta (widzieliście w grze jakieś wilki, lisy, boćki?), nie byłoby loadingów, to rozumiem, że wtedy trzeba okroić grafikę, ALE świat jest praktycznie całkowicie zamknięty, brakuje jakiekolwiek życia i interakcji z przyrodą (nie rozwalisz drzewa, ardem nie spowodujesz fal w morzu), gra doczytuje (szybko, ale jednak), każda lokacja to osobny obszar, a nie jedna wielka całości (nie wspominając o błędach w oświetleniu).

 

Co do wolności wyboru, to jest może większy niż DAO, ale jednak nadal jest dosyć ograniczony. Poza tym interakcja z NPC to porażka. Oprócz wypowiedzi związanych z misją, ewentualnie z wspomnieniami, to praktycznie o niczym nie można pogadać z NPC (nawet z tymi głównymi). ŚWIAT (ogół) w W2 jest po prostu MARTWY.

Edytowane przez konkurs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj kolego zaraz zostaniesz zaatakowany przez fanatyków, ale masz moje poparcie. Świat jest totalnie martwy, i przestrzeń w jakiej możemy się poruszać jest naprawdę ograniczona (mały kamień a już trzeba go omijać). Ogólnie chętnie bym pograł w W3, jeżeli wyjdzie bo warto pomęczyć się dla samej fabuły. Za mało jest gier tego typu, które wciągają na wiele godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkurs - jasne, źli i nie dobrzy twórcy się nie starają i nie chcą zrobić grafiki takiej jak w fps. I na pewno tylko z ambicji nie chcą kupić gotowego silnika od fps np. od crisisa i wydać na nim swojej gry... A tak swoją drogą zastanawiałeś się przez chwilę dlaczego czas tworzenia fps a rgp jest diametralnie inny? No chyba, że mówimy o DA2 ale tutaj właśnie mamy świetny przykład o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...