Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o czym mówimy o grafice czy o rozgrywce? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gry RPG miały grafikę taką jak Crysis1 czy inny FPS. A to, że nie robią takiej grafiki to zupełnie inna para kaloszy (inny temat). Idiotyzmem jest mówienie, że grafika RPG nie dorówna grafice FPSów ZE WZGLĘDU NA GATUNEK. Sorry, ale to, że grafika w RPG jest gorsza niż w FPS to tylko i wyłącznie wybór twórców. To oni analizują, czy opłaca im się dodatkowych kilka miesięcy tworzyć grę w celu ulepszenia grafiki/optymalizacji czy wydadzą ciut gorszy graficznie produkt lecz wcześniej. Grafika w RPG jest taka jaka jest bo tego chcą twórcy, a nie dlatego, że RPG to RPG. Proste? Łatwiej Tobie i Tobie podobnym tego się nie da wytłumaczyć.

 

A żeby nie było ogólnikowo, a o Wieśku. Wytłumacz mi, czemu gra gorsza graficznie od Crysisa ma takie horrendalne wymagania? Bo należy do RPG? lol

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uczepił tego. Słuchaj grafa w Wieśku drugim wyprzedze prawie wszystkie gry jakie do tej pory widzieliśmy, jest raptem kilka gier które wyglądają trochę lepiej, ale nie jest to jakaś przepaść.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat grafika jest można by rzec bardzo plastyczna... Wyjęta z książki :)

 

Ślepy jestem, albo szukam dziury w całym - dlaczego podczas warzenia napitków nie wyświetlają się ilości posiadanych składników, ani na pasku podręcznym nie ma liczby pozostałych napojów/bomb/pułapek? I proponuję powiesić gościa który zrobił piękne, powooooooli przewijane właściwości itemsów. Ludzie odpowiedzialni za menusy powinni iść postudiować ergonomię.

 

Niestety nijak nie mogę się przekonać do tej gry - animacje otwierania/wchodzenia/schodzenia po prostu dobijają :/

Edytowane przez Aquarium
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się tego uczepiliście. No ale najlepiej odwrócić kota ogonem i wszystko zwalić na mnie, bo zadaje niewygodne pytania heh.

 

PS. Nawet jakby zrobiliby fotorealistyczną grafikę, to świat gry i tak jest do [gluteus maximus]. Sorry, ale sterylność świata jest tak, yhm, nienaturalna, że aż odpycha. No, ale to polska gra jest, więc trzeba mówić tylko o superlatywach. Przecież jeżeli powiem jakie wg mnie gra ma minusy, to jestem polaczkiem, hejterem, który zazdrości sukcesów Redów...

 

Jak dla mnie W2 jest prawie pod każdym względem gorszy od W1 (nie licząc chyba tylko grafiki, ale jakim kosztem). A najśmieszniejsze jest to, że jak ktoś wychodzi z budynku to ja przez otwarte drzwi przejść nie mogę. Muszę czekać, aż się zamkną i je otworzyć i czekać, aż animacja się skończy.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeżeli powiem jakie wg mnie gra ma minusy, to jestem polaczkiem, hejterem, który zazdrości sukcesów Redów...

 

 

No trochę jesteś :lol:

 

Pewnie że gra ma trochę minusów i rzeczy do poprawienia, ale pisać że jest gorsza od 1, a grafika jest z [gluteus maximus], to jest dopiero parodia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że grafika jest zła? :o Sorry, ale nauczcie się czytać w końcu ;/ Jak byk napisane jest: "Świat gry jest do [gluteus maximus]". Dla mnie wszystko było lepsze w Wiedźminie 1, bardziej mnie wciągnął. O minusach pisałem naście postów wcześniej. Teraz tylko zadałem pytanie, czemu wg niektórych RPG skreśla super grafikę a'la Crysis. Jakoś argumentów nie usłyszałem/przeczytałem...

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pisac postulat do CD Projekt zeby w Wiesku trzecim byly wilki ,sarny i jelenie ;) no i zeby zapodali jakas interakcje z otoczeniem

jesli brak im wybitnych koderow to niech juz zaczynaja szukac takowych .

 

b.t.w

Zobaczymy czym nas uracza spece z Bethesda Softworks w Skyrminie , czy pojda na latwizne

czy tez zapodadza mega miodna gre z ogromnym swiatem pelnym motyli sarn i jeleni ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

b.t.w

Zobaczymy czym nas uracza spece z Bethesda Softworks w Skyrminie , czy pojda na latwizne

czy tez zapodadza mega miodna gre z ogromnym swiatem pelnym motyli sarn i jeleni ;)

 

 

to znajdą się i tacy co będą narzekać na brak chrabąszczy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt RED wraz z siostrzaną firmą GOG.com, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji gier PC bez zabezpieczeń DRM, zapraszają wszystkich do oglądania Letniej Konferencji, która będzie transmitowana na żywo z Los Angeles tuż przed targami E3.Konferencja odbędzie się 2 czerwca 2011 w południe czasu kalifornijskiego (21:00 czasu polskiego) i będzie można ją obejrzeć za pomocą Ustream pod adresem: CDP Summer Days on USTREAM: This is the channel for the CDP Summer Conference that will broadcast live on June 2nd, 2011. Tune in for great info from CDP R...

CD Projekt RED oraz GOG.com ogłoszą ważne informacje związane ze swoją działalnością, a także kilka istotnych szczegółów związanych m.in. z premierą Wiedźmina 2 oraz planami dotyczącymi dalszego wspierania tego tytułu.

Zapraszamy do oglądania transmisji, w czwartek 2 czerwca o godzinie 21:00 pod następującym linkiem: http://www.ustream.tv/channel/cdp-summer-days.

 

thewitcher.com

Może jakiś nowy dodatek zapowiedzą - przydałby się... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka ciekawa i niepotwierdzona w konferencji informacja?

 

edit.

O, już widzę, jak na forach posiadacze ps3 płaczą i wyzywają programistów cdp od partaczy :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polandii praktycznie nie ma ludzi potrafiących programować ps3. Chyba jedyni pracują w city interactive. To raz. Dwa, że pewnie m$ też posmarował odpowiednio. Także nie byłbym taki 100% pewny, że na pewno wyjdzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polandii praktycznie nie ma ludzi potrafiących programować ps3. Chyba jedyni pracują w city interactive. To raz. Dwa, że pewnie m$ też posmarował odpowiednio. Także nie byłbym taki 100% pewny, że na pewno wyjdzie.

 

Zawsze można zlecić komuś konwersję. ;]

Ale jeśli faktycznie ms dopłaciło za "ekskluziwa" to cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zlecić komuś konwersję. ;]

Ale jeśli faktycznie ms dopłaciło za "ekskluziwa" to cóż.

 

Bez przesady, powodów braku wersji ps3 może być wiele. Wątpię by ms przykładał do tego rękę.

 

Może po prostu studio jest za małe na tworzenie konwersji na 2 platformy jednocześnie. Większym pewniakiem (i zapewne łatwiejszym do osiągnięcia) jest wersja na xboxa i dlatego wzięli się za nią w pierwszej kolejności.

 

Może są też przeszkody techniczne, na które niekoniecznie ma wpływ CDP. Silnik na pewno nie jest zrobiony w całości in-house, korzysta z różnych "obcych" patentów i technologii. Wystarczy że któraś z nich nie jest osiągalna na PS3 i już pojawia się problem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawki wersji 1.2 (3 czerwiec 2011)

  • Wszystkie poprzednio wydane zestawy DLC są instalowane z łatką 1.2:

    • "Kurtka Niebieskich Pasów"
    • "Zestaw alchemika"
    • "Zestaw czarownika"
    • "Zestaw szermierza"
    • "Zestaw ciosów kończących"
    • "Tajemniczy kupiec"
    • "Kłopoty z trollem"
  • Łatka 1.2 dodaje nowy, darmowy zestaw DLC zatytułowany „Cyrulicy”. Aby skorzystać z usług balwierzy i stylistów, w akcie 1 odszukaj Einara Gausela , w akcie 2 Sambora wśród ciur przy obozowisku Henselta lub Felicję Cori na Placu Rhundurina w Vergen. Felicja Cori oferuje usługi fryzjerskie również na centralnym placu w Loc Muinne, w akcie 3.
  • Zapisane stany gry są teraz automatycznie kompresowane, obniżając ilość zajmowanego miejsca na dysku twardym.
  • Do menu gry dodano opcję pozwalającą na kasowanie zapisanych stanów gry. Żeby usunąć zapisany stan gry trzeba go zaznaczyc i wcisnąć klawisz „Delete”.
  • Menu gry ładuje się teraz względnie szybciej.
  • Gra obsługuje teraz słuchawki Logitech G35.
  • Dodano szereg poprawek do funkcji przypisywania klawiszy (czynności mogą teraz być przypisywane do klawiszy numerycznych i kursora).
  • Analogowe kontrolery na gamepadach będą teraz poprawnie współdziałały z panelami interfejsu graficznego.
  • Do Prologu dodano szereg balansujących rozgrywkę poprawek.
  • Zablokowanie celu nie znika teraz podczas zwiększenia dystansu.
  • Wprowadzono poprawki do blokowania. Poprawiono też responsywność postaci w walce, a Geralt może teraz atakować więcej niż jeden cel podczas normalnej walki.
  • Wprowadzono szereg poprawek do statystyk wyświetlanych w schematach przedmiotów w panelu Rzemiosła.
  • Nagrane stany rozgrywki z gry Wiedźmin są teraz poprawnie importowane.
  • Dodano automatyczne zapisanie stanu gry przed walką z draugiem.
  • Czas trwania flary wynosi teraz 2 (dwie) minuty.
  • Naprawiono błąd polegający na możliwości wyekwipowania petard (lub innych przedmiotów) nawet jeśli nie znajdowały się one w ekwipunku gracza.
  • Skasowano lub wymieniono tekstury związane z kulturą islamską (i podobne).
  • Dodano szereg poprawek do dialogów gry.
  • Naprawiono problem zablokowanego osiągnięcia następnego poziomu rozwoju postaci na początku Aktu 3.
  • Naprawiono błąd związany z występowaniem tzw. pozy ‘pajacyka’ po zniszczeniu gniazd nekkerów.
  • Strażnicy nie będą już blokowali Geralta znajdującego się na drabinie.
  • Noże nie będą już w stanie zranić przyjaznych nam postaci.
  • Naprawiono błąd związany z używaniem niektórych pojemników.
  • Nie można już sprzedać Cieniokostu (przedmiotu potrzebnego do zakończenia zadania).
  • Do gry dodano składniki potrzebne do wykonania zadania „Serce Melitele”.
  • Dodano poprawkę do zadania „Kłopoty z trollem”, głowę trollicy można teraz wygrać w kościanego pokera.
  • Upiór sztandaru nie może już być zabity przez inne duchy.
  • Naprawiono problem z neutralnym Operatorem, którego można było przez to zabić przed rozmową.
  • Dodano szereg poprawek zapobiegających blokowaniu postaci (król w wieży oblężniczej, rycerze niszczący bramę w Prologu, itp.).
  • Naprawiono zadanie „Trzy siostry”, teraz drzwi nie pozostają już zamknięte na zawsze po zakończeniu zadania.
  • Naprawiono szereg błędów związanych z blokowaniem postępu w grze, włączając blokadę podczas medytacji, niemożność zapisu stanu gry oraz zablokowanie walki po użyciu statycznej kamery (np. nie można było zapisać gry po ukończeniu zadania „Niemoralna propozycja”).
  • Naprawiono blokadę postępu gry podczas walki ze smokiem w Akcie 3 (nieprawidłowo działająca eksploracja).
  • Naprawiono blokadę postępu w grze podczas walki z Detmoldem (czasem pozostawał bezczynny za swoją barierą).
  • Naprawiono blokadę postępu w grze w zadaniu „Sklepik z marzeniami”.
  • Naprawiono blokadę postępu w grze po porażce podczas odprawiania rytuału z Anezką.
  • Naprawiono blokadę postępu w grze podczas dialogu na plaży w zadaniu
Komuś chyba tego brakowało...

LOL... :blink: :lol2:

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ma być 1.2? Bo nie mogę się doczekać Geralta z dwoma kucykami... o kur@$wa dlc dodające... UWAGA UWAGA: fryzjera TADAM?... Ale wypas i to jeszcze za darmo...

 

A tak serio to jedna poprawka cieszy mnie szczególnie. Od dłuższego czasu nie mogę się przełamać co by dać po głowie trolowi abstynentowi, bo oczywiście najpierw zrobiłem q z pokerem u Żegoty... Szczerze mówiąc to wolałbym dać w pysk Żegocie i zdjąć głowę ze ściany, no ale jeszcze trochę cierpliwości i będzie ok.

 

To kiedy ten 1.2?!

Edytowane przez DANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dodano poprawkę do zadania „Kłopoty z trollem”, głowę trollicy można teraz wygrać w kościanego pokera."

He? Przecież mi już w podstawowej wersji udało się ją wygrać w kościanego pokera, nie rozumiem :?

Swoją drogą również nie mogę się doczekać wizyty u fryzjera ;d Ciekawe czy dostępna będzie fryzurka ala'Biber ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zachowałeś "odpowiednią kolejność wykonywania qestów".

Problemem jest zdobycie języka (bez zabijania trola) jeśli przed "kłopotami z trolem" zaliczyłeś qesta z kościanym pokerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...