Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie da się zmienić poziomu gry na Mroczny w aktualnej grze - trzeba zaczynać od początku. Poza tym liczyłem, że gra w tym trybie zyska bardziej mroczne barwy i wyprane kolory, natomiast po włączeniu prologu sama oprawa graficzna jest bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moreno:

Kolejny duży dodatek, który znajdziemy w Wiedźminie 2 2.0, to Mroczny Poziom Trudności. Zaoferuje on ten sam poziom wyzwań, co tryb Niemożliwy, jednak z opcją zapisu gry. Słowo "mroczny" w nazwie nie oznacza jednak tylko i wyłącznie trudności wyzwania. To także cały pakiet nowych przedmiotów, broni i zadań, wprowadzających do wiedźmińskiego świata nieco mrocznego klimatu.

 

W pakiecie dostaniemy między innymi trzy nowe komplety pancerzy dla wiedźmina (składające się oczywiście z kurtek, butów, spodni i rękawic), a także po trzy stalowe i srebrne miecze. Co ciekawe, będą one rządzić się pewnymi specyficznymi prawami. Miecze powiązane będą bezpośrednio z pancerzami (ma je łączyć przedstawiona w grze historia), co w bardzo znaczący sposób przełoży się na mechanikę zabawy.

 

Po pierwsze, gdy wyciągamy którąś z tych potężnych, lecz przeklętych broni, brzegi ekranu pokrywają się czarnymi, wijącymi się wzorami, a całość obrazu przykrywa zmniejszający niemalże do minimum nasycenie barw filtr. Czyżby nasze marudzenie w trakcie wywiadu na gamescomie ekipa wzięła jednak pod uwagę?

 

To jednak nie wszystko. Najlepszym moim zdaniem patentem jest rozwiązanie zaimplementowane w mechanice, a pokazujące w bardziej odczuwalny sposób, że mamy do czynienia z potężnymi, ale wciąż przeklętymi przedmiotami. Dopóki bowiem nie skompletujemy całości (co zapewne wiąże się z wykonaniem wzmiankowanych, powiązanych zadań), w chwili gdy wyciągniemy broń, będziemy przez cały czas tracić życie. Przeklęte miecze po prostu je z nas wysysają, co czyni grę jeszcze trudniejszą. Tutaj możemy się jedynie domyślać, że skompletowanie całości (pancerz plus zestaw mieczy) pozwoli nam się tejże klątwy na stałe pozbyć.

Wiedźmin 2.0 - Tutorial, Mroczny Poziom Trudności i wrażenia z Areny - gram.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z Wieskiem po paczu 2.0. Menu zmieniło się w jakieś robocze napisy, to samo z komunikatami w grze.

Postacie w cut-scenkach straciły głos arena się wysypuje. Całość chodzi bardzo wolno

Patch zainstalował sie z launchera.

 

update:

Okazało sie, że wiesiek ściągnął sobie angielski update (mam wersje UK) i stąd problem. Pomogło sciągnięcie wersji international :)

Edytowane przez Mefikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z brakiem możliwości wyjścia do menu w czasie gry ? Po kilku-kilkunastu minutach rozgrywki przestają działać zarówno ESC jak i button na padzie przez co jedynym wyjściem jest menadżer zadań. Problem pojawił się pod koniec 2 aktu, obecnie w 3 już za każdym odpaleniem gry po pewnym czasie tak mam ;/

Gra oczywiście w wersji 2.0, Win7 64 i pad od 360. Od początku były z nim problemy (przypadkowe wyrzucanie przedmiotów itp, ale teraz to już przegięcie :|)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak dokładnie po zainstalowaniu patch'a. W sumie tylko raz... teraz już jest OK. hmmm... wydaje mi się że to się mogło stać jak wczytasz save'a z gry przez patch'em....

 

Wstyd się przyznać ale WIEŚKA Duo kupiłem dopiero kilka tyg. temu. Wesssała mnie ta gra! Już dawno w nic tak klimatycznego nie grałem... (ostatnio to chyba diablo albo max payne). Naprawdę zaskoczyła mnie ta gra niesamowicie, nie spodziewałem się. Myślałem że to kolejna rąbanka... cudze chwalicie swego nie znacie (czy jakoś tak) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problemy ze znikaniem interfejsu (nie działa ESC, przy wchodzeniu np. do ekwipunku czy statystyk pojawia się czarny ekran, pozostawało ubić proces). Problem wystąpił u mnie bodajże 3-4 razy podczas przechodzenia gry na Dark Mode, wygląda na to, że jest to właśnie problem wersji 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczalem w koncu grac w W2 na najnowszym patchu. ktos pytal o sli dziala bardzo dobrze. POLECAM ale to naprawde polecam w 3d przez 3d Vision, najpiekniejsza gra jaka widzialem, 3d dziala w niej niesamowicie , nowy wymiar gry grafika juz prawie jak w rzeczywistosci, poza tym ogolnie gratulacje dla CDP bo graficznie ta gra to majstersztyk tekstury bardzo wysokiej jakosci. co do fabuly to puki co niezle choc dopiero w Flotsam jestem( przepiekny widok jak sie rozglada po tej wiosce majac okulary 3d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACER HN274H. kupiony w redcoonie za 2250 ( araczej upolowany bo dostac w polsce ten monitorek baardzo ciezko ) w innych sklepach dostawy mialy byc ok polowy listopada (ale wczesniej niby mowili ze beda w polowie wrzesnia potem pazdziernika . inny sklep ktory mial to pixmania ale oni nie wyslaja za pobraniem jak reccoon a opinie maja marne jesli chodzi o wyslke wiec wolalem nie ryzykowac a cena bardzo podobna ( wysylka za pobraniem wyszla 5zl drozej niz zwykla )

 

 

 

PS cczy rzeczy z skrzynki w tavernie w akcie pierwszym przechodza do jakiejs innej skrzynki do kolejnego aktu czy trzeba je sobie przetachac ze soba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. mam juz umiejetnosc ktora mi daje ciosy konczace, mam wskaznik naladowany na max tak ze pojawia sie "X" jestem otoczony harpiami , wciskam ten x i wciskam i jakos geralt nic nie robi, slychac tylko taki dzwiek ten sam co jak sie naciska x jak jest nienaladowany pasek albo nie ma wroga w poblizu jak sie naciska x . co do diaska to ma znaczyc ? jakis bug ? mam wersje najnowsza co tylko sie da via steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupiłem na allegro klucz do steam'a jak się później okazało rosyjski. Teraz w launcher mam do wyboru tylko język EN,RU,DE,FR. Da się to jakoś spolonizować?

 

Edit: znalazłem spolszczenie na oficjalnej stronie wieśka :)

Edytowane przez skus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentarz pod tym trailer'em, który znalazłem na GameTrailers, podsumowujący co nowego będzie w Enhanced Edition:

Bioware could learn a lot from this developer.

 

"Oh, you want more quests? Here you go.

Better controls? Here you go.

Better performance? Here you go.

Even more quests? Here you go.

Thought chapter 3 was too short? We made it longer.

More items? Here you go.

You didn't ask for this but here's an arena mode.

Thought the beginning was too confusing? Here's a proper tutorial.

Oh you thought the ending was disappointing? HERE. YOU. GO.

 

All for free btw."

 

Seriously, if you don't support this developer, you don't deserve to call yourself a gamer.

I jeszcze jeden dla poprawienia humoru:

Mass Effect could use some of this 'polish' !!

Miło się czyta takie rzeczy będąc Polakiem :wink:
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten downloader jest niedowalony.

Zostawiłem koło południa, teraz wracam i prawie przy końcu wywaliło (niby zerwana połączenie).

Teraz ściąga wszystko od nowa i nadpisuje już istniejące pliki. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekompletny patch był do ściągnięcia już od tygodnia, a dziś po północy (chyba nawet padły serwery) wystarczyło ściągnąć brakujący part o wadze ~300MB. No w sumie to dwa, bo okazało się, że jeden z wcześniej pobranych przez Pre-downloader jest uszkodzony.

 

W każdym razie ja już trochę pograłem, w grze z nowości zobaczyłem póki co tylko kury, świnie, psy i jednego kota :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...