Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Kury będa kawałek dalej, a reszta już we Flotsam. Większe nowości (questy w nowych lokacjach) dopiero w trzecim akcie, szkoda, że twórcy nie pokusili się o jakieś mniejsze zadania we wcześniejszych. No, ale i tak wielki szacunek.

 

Podczas ucieczki z więzienia (tam gdzie się skrada i można ogłuszać przeciwników) spróbuj choćby na próbę powalczyć (zwykłą pałką) ze strażnikami. U mnie uaktywniły się jakieś finiszery (jeden połączony ze znakiem Ingi - dość fajnie wygląda), których chyba we wcześniejszych wersjach nie było. Nie wiem czy mnie pamięć zawodzi czy po prostu to ukłon (bo jednak znacznie ułatwiły walkę) pod graczy konsolowych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=nMZcxMufu38&feature=relmfu

 

 

Letho miał dwóch towarzyszy ze szkoł węża, w scenie gdzie stają przed gonem jest Geralt, Letho i trzech towarzyszy. Błąd twórców ? Czy to będzie może wiedźmin ze szkoły węża mszczący się za śmierć Letho w wiedźminie 2 (o ile go zabijemy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Mam jeszcze 2 pytania odnośnie mutagenów.

 

1. Czy większy mutagen to ten największy czy są jeszcze jakieś ogromne itp.?

2. Czy jest różnica czy włożę mutagen do umiejętności na pierwszym bądź drugim poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutagens

 

1. Większy jest największy. :wink:

2. Nie ma różnicy. Aby zwiększyć bonus mutagenu możesz zainwestować w zdolność "impregnacja". Tylko wiedz o tym, że mutageny użyte przed nauczeniem impregnacji nie dostaną już bonusu. Wszystko w linku, który podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z wieśkiem.

Po zmianie grafiki w zasadzie cały czas jest >60FPS, ale zauważalne są małe przycięcia obrazu.

Czy ktoś z was miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie?

 

Sterowniki mam najnowsze z tym, że w wersji beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję jako, że w końcu przyszedł ten długo odkładany moment aby poznać serię Wiedźmin i z czym się to w ogóle je. Z rasowymi RPG'ami mam bardzo małe doświadczenie, mimo że moim konikiem jest Deus Ex, to w nim elementy RPG są jedynie zabarwieniem.

 

Zacząłem od "Zabójców królów" i stawiam tam właśnie pierwsze kroki wspomagając się instrukcją i poradnikiem z edycji rozszerzonej.

 

Utknąłem w pierwszym akcie. W misateczku Flotsam po uratowaniu wisielców i odzyskaniu swobody działań zacząłem się przechadzać uliczkami, zebrałem kilka questów. Po udaniu się na piwo z uratowanymi, oraz po ataku Kejrana przy molo, na którego czary rzucała czarodziejka Shela de Tankarville. Dalej przechadzając się uliczkami, idąc w stronę tablicy ogłoszeniowej, natknąłem się na kilku strażników wrogo do mnie nastawionych. Jeden z nich ze mną rozmawiał i zaczął coś ironizować z punktu widzenia osoby wierzącej w to iż to Gerald zabił króla. Wybrałem jedną z dwóch opcji dialogowych, która uaktywniła walkę. Za pierwszym razem stało się tak, że po wyjściu z cutscenki strażnicy nagle zniknęli (jakiś bug) i jak chwilę później chciałem opuścić mury miasta, następnie przejść do lasu to gra się powiesiła z czarnym ekranem i pomogło tylko wylogowanie windowsa. Po ponownym wczytaniu save'a, tym razem walka się załączyła, także pokonałem tych strażników, idąc dalej pod tablicę z ogłoszeniami zaczepił mnie jeden z nich, którego przekupiłem żeby wieść o moich wybrykach się dalej nie rozeszła. Wyszedłem do lasu (tym razem już nie było zwiechy) w poszukiwaniu Cedrica. Gdzieś w między czasie zrobiłem jeszcze poboczne zadanie związane z Elfką Maleną, którą uratowałem przed strażnikami i wyrokiem śmierci, przez co podążając za nią do wodospadu wpadłem w zasadzkę i musiałem się upachać z chmarą wrogów. Zadanie zakończyłem odnajdując ją później innym queście pobocznym w ruinach domu dla obłąkanych i puściłem ja wolno. Wyważyłem tez miskture, która pomoże mi w pokonaniu Kejrana i właśnie tutaj trzeba wrócić do miasta do czarodziejki aby popchnąć akcje dalej. Równiez do miasta muszę wrócić, aby spotkac sie z Loreto wieczorem na kolacji, na którą zostałem zaproszony.

 

I tutaj właśnie jest mój problem, otóż nie mogę wrócić do miasta. Kiedy tylko zbliżę się do murów natykając się na grupkę strażników, bądź wejdę za tą bramę przejściową od razu załącza się animacja gdzie strażnik mówi "Zabic s<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iela !" po czym dostaję kilkoma strzałami w różne części ciała i umieram - grę trzeba wczytać od ostatniego zapisu. Raz w jednym miejscu w lesie (koło statku) przez chwile wyświetlił mi się komunikat w trakcie tej animacji, że powinienem schować broń. Broń mam schowaną (klawiszem 0) a mimo to nieprzerwanie jest ten sam problem. Czy możliwe, że stało się to przez tą walkę ze strażnikami jeszcze w mieście ? A może ten bug coś namieszał i jest to jakiś błąd ? Trochę już po tym gry ugrałem, szkoda by mi się było cofać. Albo ten quest poboczny z Maleną jakoś wpłynął na tą agresje ze strony strażników ? Jest to możliwe, że gra jest tak skonstruowana, aby po popełnieniu jakiegoś błędu nie dało się dalej popchnąć gry i jest konieczność cofania save'a ? Na ogół zauważyłem, że gra jest strasznie zabug'owana i zaglitch'owana, ale że aż do tego stopnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Przekleiłem ten temat na jedno z Wiedźmińskich forów. Jeden dobry użytkownik, zadeklarował się sprawdzić dla mnie ten problem, na podstawie SAVE'a. Zobaczymy jaki tego będzie wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to ja tez moge sprawdzic save. 

 

Swoja droga pierwszy raz przechadzac W2 wybralem droge Iorwetha, co lepsze po patchach dodali jakies misje akurat w tej sciezce i nie za bardzo chcialoby mi sie ja znowu przechodzic, ale moze w koncu zrobie druga sciezke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to ja tez moge sprawdzic save. 

 

Swoja droga pierwszy raz przechadzac W2 wybralem droge Iorwetha, co lepsze po patchach dodali jakies misje akurat w tej sciezce i nie za bardzo chcialoby mi sie ja znowu przechodzic, ale moze w koncu zrobie druga sciezke :)

Możesz się pobawić jak Ci się chce: http://speedy.sh/8D8ss/Wiedzmin-2-SAVE.rar

 

W sumie gość odpowiedział, że za bardzo nie wie co to może być, prawdopodobnie coś namieszałem sobie u Loreto lub u strażników. Także czeka mnie raczej cofanie SAVE'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że wiele osób narzekało na ciężkie dla oczu efekty w tej grze, głównie mikstury kota, i były plany zrobienia moda który to naprawia. W końcu przez to nie zagrałem nigdy w tę część. Wie ktoś czy da się już wyłączyć te efekty? Z tego co patrzyłem forum o modowaniu zostało wyczyszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mgnesium

chce ktoś wiedźmina 2 na gog za darmo? został mi z niedawnej promocji, wygasa 31 grudnia i nie mam co z nim zrobić. jakby co to proszę

zaPMować, kto pierwszy ten lepszy. kod do aktywacji mogę wysłać 29 grudnia wieczorem ( siedzi w archiwum skrzynki na domowym pc ).
 

nieaktualne - kod oddany. w razie istnienia takiej możliwości prosiłbym moderatora o usunięcie postu.

Edytowane przez mgnesium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś sprawdzić integralność plików? I czy zainstalował ci przy uruchomieniu dodatki potrzebne do gry np. Dx i inne? Jeśli tak to usuń z systemu i wgraj samemu z folderu z grą (steam/steamapps/common/nazwa gry).

 

Opcjonalnie jak masz Optimus to prawym i uruchom używając GPU (niektóre gry mają z nim problem). Czasami potrzebne dodatkowo ustawienie zgodności. Ale wieslaw chyba nie cierpi na ta przypadłość.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie z ww. folderu gry usunąć katalogi DirectX/NET Framework/Microsoft Redist. Za każdym razem gdy instaluję nową grę na steamie, te rzeczy próbują się instalować, pomimo że już fizycznie istnieją na kompie. W niektórych grach odpalanie gry zatrzymuje się właśnie na wiecznej instalacji tych pierdół, dlatego teraz zawsze usuwam foldery DirectX/NET Framework/Redist z folderu gry

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki. Jak wrócę to zacznę sobie łamać głowę. Integralność nic wczoraj nie pomogla. Skasuje pliki z moich dokumentów. Nic nie tworzy się w ukrytym folderze dane aplikacji?

 

Patelnia E975

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...