Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas walki nie będzie wcale lepiej. ;]

Mój config klęka do miecza niestety.. procka dałem na 3,2ghz (wcześniej def.) i teraz fps oscyluje w granicach 35-40 czuć, że to za mało.

 

Nie wiem czemu ludki tak narzekają na optymalizację. U mnie na Ultra z wyłączonym uberpróbkowaniem mam w prologu ok 40 fps w filmach i 25-32 fps w grze (mierzone fraps). Gram w 1920x1080 na X3 440@3,5 Ghz, 4GB ramu i GTX260 216SP pod WIN XP. Uważam, że jak na taki sprzęt to nie jest źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, to babki dziś wzięły ode mnie 2 naklejki, ja sam nie wiedziałem, ze kupon jest w środku, nawet nie przeczytałem co jest na naklejce. No nic, może w pracy rozdam te dwie Wyborcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem z ciekawości na 1280x1024 jako, że kilka os. krzyczało, że im działa płynnie w takiej rozdzielczości i faktycznie na ultra bez uberpróbkowania, aa i chodzi 40+. ;]

Tylko, że ja odpalam w natywnej 1680 i jest o te kilka klatek mnie, które właśnie wyznaczają granicę umownej płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auchan w Sosnowcu - 88 zl. Dosyc sporo sztuk bylo, zapelniony prawie caly stand.

 

Gdy tylko postawie gre, to napisze jak to bedzie chodzic na E8400, HD 4850 i 4GB ramu na Win 7 x64.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeinstalowuje właśnie Wiedźmina 2 , mam EK i wczoraj sobie cały dzień grałem na początku mnie zaskoczyła płynnośc a raczej jej brak no ale jak wyłączyłem uubercząsteczki (czy jakoś tak) i AA to przy 1900x1200 i na Ultra chodziło mi mega płynnie, dziś odpalam i nagle tam gdzie miałem 45/50 fps 22...ustawiłem na minimalne -to samo.

Możliwe ze mi się coś zwaliło bo ściagałem jakieś dodatkowe pakiety językowe i może w plikach gry sięsyf zrobił,mam nadzieję ze to to bo co innego?

Spotkał się ktoś z tak NAGŁYM spadkiem wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stivo daj info jak śmiga na Twojej konfiguracji. :P

 

Na średnich śmiga mi bez problemu przy 1680x1050. Co prawda nie korzystam z narzędzi typu Fraps i nie wiem ile to klatek, ale dla mnie to jest wystarczające, bo grać się da. Może jeszcze włączę dla sprawdzenia jakieś dodatkowe opcje, albo wyższe ustawienia.

Prolog przeszedłem nie po kolei i najpierw miałem walkę na moście + latający smok, a trochę zaskoczyło mnie tak szybkie latanie kamery, bo chyba niepotrzebnie ustawiłem większą czułość myszy, ale zmniejszyłem i już się przyzwyczaiłem.

 

 

Kiedy wybiorę z Launchera Uruchom grę, to mam taki błąd:

Dołączona grafika

Klikam ok i gra się uruchamia. Raz mi się w sumie wywaliła do pulpitu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w GPU-Z wszytsko było ok, zaraz instalka się skończy i napiszę jak sprawa wygląda.

Ale nie przychodzi mi nic innego do głowy po za tym że zasysałem te paczki-zassało raz a potem od razu drugi raz zasysało więc anulowałem.

Myślałem że to jakieś dodatkowe dialogi itp ale to widać jest do wersji ANG .

Podejrzewam że to coś pomieszało, no bo jak inaczej ?Skoro grałem wczoraj do około 4;30 :D i Wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stivo masz frameworka 4 i te inne biblioteki co się nieraz do gier instalują ?

Tak, cały .Net Framwork 4 + aktualizacje i wszystkie co trzeba, ale może w wolnej chwili poszukam najnowszych wersji i przeinstaluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakup zrobiony, dobrze czasem mieć wszystko pod nosem w pracy. Skoczyłem do kolportera po wyborczą i do empiku. Nawet się kasjerom (3...słownie TRZEM) udało ogarnąć sprawę kuponu :D

 

Muszę dziś szybko V akt skończyć w 'jedynce' i biorę się za świeżynkę.

 

Swoją drogą dość bogata ta podstawka. Poradnik, mapa, jakaś figurka "origami" i list z opisem potwora. We wszystkich jest to samo czy są losowe te "bonusy"-figurka i list?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pada od x360 (albo innego, wtedy nie wiem czy zadziała) to niech sobie odpali grę. ;]

 

 

A co dokladnie się pojawia? Oprócz obsługi powyższego oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajemy DLC z.. dobra nie będę się wydurniał, tak jakoś napisałem, po prostu całkiem fajnie się gra. ;]

A 16:9 pewnie dlatego, że to też trafi na konsolę o czym świadczy właśnie ten format i obsługa xboxowego kontrolera.

Tylko pewnie nie wiedzą jeszcze jak to wykastrować, żeby to jako tako chodziło na konsolach skoro pc ma problemy. ;]

 

A co dokladnie się pojawia? Oprócz obsługi powyższego oczywiście ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auchan w Sosnowcu - 88 zl. Dosyc sporo sztuk bylo, zapelniony prawie caly stand.

 

Gdy tylko postawie gre, to napisze jak to bedzie chodzic na E8400, HD 4850 i 4GB ramu na Win 7 x64.

 

Również jestem z Sosnowca, kupiłem w Tesco na ul. 1 Maja. Gry nie ma na sklepie, mocno zdziwiony tym faktem udałem się do punktu obsługi klienta i... właśnie w punkcie obsługi klienta sprzedają grę, na sklepie żadnej informacji. Z tego co mi powiedzieli, sprzedali całkiem sporo. Nie chcę nic przesądzać, bo nie znam danych, ale nie zdziwie się, jak się okaże, że to najlepiej sprzedająca się gra w Polsce w dniu premiery. Właśnie instaluję, ciekaw jestem jak na tym moim crapie będzie to śmigać, na dodatek natywna monitora to 1920x1080 xD

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 16:9 pewnie dlatego, że to też trafi na konsolę o czym świadczy właśnie ten format i obsługa xboxowego kontrolera.

Tylko pewnie nie wiedzą jeszcze jak to wykastrować, żeby to jako tako chodziło na konsolach skoro pc ma problemy. ;]

 

Ja podjerzewam że gra wcale nie była robiona głównie na PC i wersje konsolwe są już gotowe tylko odczekają trochę czasu i wypuszczą do obrotu żaby dać Pc-towcom

ułudę że gra powstała na blaszaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne? Byle na PC się dobrze spisywała. Optymalizację poprawią jeszcze w patchach (hope -mode on). Zresztą w Wieśku spatki do 25fps nie są tak dokuczliwe (mam na myśli że nie jest to szybki FPS a fabuła rekompensuje resztę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem drzemać i zabieram się za instalowanie.

Wiesiek z Tesco- po 15 jak byłem to dopiero montowali postery i stojaki na pudełka.

Jako gratis dostałem plakat- tylko co ja z nim zrobię chyba sobie w rzyć wsadzę ;)

 

 

Swoja drogą wydanie na wypasie, zwłaszcza jak za 79zł.

Mamy oprócz ww plakatu 4 płyty(w tym materiały vdeo i muza z 23 kawałkami), instrukcję , poradnik przejścia questów,mapa świata, jakieś 2 figurki do złożenia i kopertę z wierszykiem i monetą ;)

 

 

Nie rozumiem jak można taka grę piracić ;/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...