Jump to content
Sign in to follow this  
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Recommended Posts

Walka nie jest trudna jak człowiek nie pcha się na pałę, jak są momenty kiedy walczymy u boku z jakimś npc to nie iść na pierwszej linii tylko pozwolić kompanowi się wykazać. :]

No i używać naturalnych przeszkód, manewrować tak aby przeciwnicy się rozdzielili i bić każdego z osobna. Obserwować kiedy wziął zamach, cofnąć się albo przeturlać i wyjść z kontrą. Jak żołnierz ma tarczę i się zasłoni kucając to normalnie zachodzimy go od tylca i siepiemy. Ja do pierwszego aktu może z 2 razy zdechłem na jakiejś większej walce, bo musiałem dokładnie poznać mechanikę i oskryptowanie, teraz to lajcik. ;]

Gram na poziomie trudnym i ledwo mogłem przejść prolog, co chwilę ginąłem od ognia, ale faktycznie, puściłem towarzyszy przodem i jakoś dałem radę. Sprzęt z sygnaturki, procek na 3,4Ghz a grafa na 690/1571/2520. Podkręce jeszcze procka, bo on na 3.4Ghz lata na obniżonym napięciu, więc potencjał jeszcze ma :), i w związku z tym ma pytani, czy ktoś juz to sprawdzał, co daje więcej, kręcenie procka czy grafiki ?.

Edited by .PaVLo.

No to gratsy, bo ja to już spokojnie ponad 20 razy wyzionąłem ducha.

Dla kart NVidii zostały opublikowane nowe sterowniki z optymalizacjami pod Wiedźmina -> link, co prawda mają status beta, ale kompa nie rozwalają ;)

EDIT: Walka wręcz jest co najmniej dziwna i nadal nie rozumiem na jakiej zasadzie działa.

Edited by stivo

Jedyna optymalizacja to:

"The Witcher 2 – Improved 3D Vision compatibility for all in-game effects"

Czy ja tak tylko mam, że raz na jakiś czas jak wykonam jedną z czynności: otworzenie ekwipunku, otworzenie mapy, otworzenie tablicy z zadaniami to gra wywala do pulpitu? Trochę denerwujące biorąc pod uwagę, że oprócz tego gra działa bez problemów :)

Żebyś tylko nie wyglądał jak Jaskier na otwarcie nowego burdelu...

Niektóre teksty miażdżą...

@up - u mnie żadnych technicznych problemów...

Ustawienia AA dostępne są tylko z poziomu sterowników, czy w samej grze (menu) lub konfiguratorze gdzieś znajdę? (poza opcją włączone/wyłączone w konfiguratorze, bo to znalazłem). Chciał bym pokombinować z ustawieniami.

Witam

Na sprzęcie z podpisu gra chodzi znakomicie w rozdziałce 1280 x 1024 wyłaczony tylko ubersampling i vsync na off reszta na maxa. Zero problemów przy instalacji. Jestem już w pierwszym akcie. Aha system to win7 64.

Pozdrawiam

Edited by ManiekB

Witam, ponawiam prośbę: ktoś mi powie jakie mam ustawić wartości w Input_QWERTY.ini dla IK_Down i IK_Up oraz IK_W i IK_S po znaku =by móc ustawić sterowanie strzałkami w launcherze bo nie mogę sobie z tym poradzić? Grę mam i nie mogę grać bo ktoś w cdp stwierdził , że granie wsadem będzie dla mnie lepsze(nigdy nie grałem , nie gram i nie zamierzam grać wsadem)ogromny minus dla cdp.

Posiada ktoś grę mając podobnego kompa jak w sygnaturce? :) Łamię się do ostatniej chwili czy nie kupić :/ ...

Dasz sobie 1280x1024 średnie i powinno fajnie chodzić

Witam, ponawiam prośbę: ktoś mi powie jakie mam ustawić wartości w Input_QWERTY.ini dla IK_Down i IK_Up oraz IK_W i IK_S po znaku =by móc ustawić sterowanie strzałkami w launcherze bo nie mogę sobie z tym poradzić? Grę mam i nie mogę grać bo ktoś w cdp stwierdził , że granie wsadem będzie dla mnie lepsze(nigdy nie grałem , nie gram i nie zamierzam grać wsadem)ogromny minus dla cdp.

Otwórz sobie plik DIMapping w tym samym katalogu - masz tam spis klawiszy...

Posiada ktoś grę mając podobnego kompa jak w sygnaturce? :) Łamię się do ostatniej chwili czy nie kupić :/ ...

96gt@800/2000/2200, Athlon X4@3,5 - prolog, 20-30fps, low+AA, 1440x900. Edited by kurld

hmmm jak na low z 4 rdzeniowym cpu ledwo co jest płynność to jednak optymalizację chłopaki zwalili dla słabszych kompów. Jednak wpierw sprawdzę wersję "od ciotki z ameryki" i jak będzie dało się pograć to dopiero wtedy kierunek sklep oczywiście jak wróci do mnie z serwisu zasilacz ...

Edited by LPKorn3324
  • Upvote 1

Może teh GPU upgrade tiem? :)

Czyżbyśmy mieli tytuł roku? W jedynkę grałem, aczkolwiek przeszedłem jakoś do połowy - odświeżę sobie, a wtedy zanabędę drugą część. PC z siga pozwoli w miarę znośnie pograć? Q8300@3.33GHz/2x2GB_D9@889MHz/HD4850_1GB

Poprzedni Wiedźmin wymusił na mnie upgrade z 6800LE na HD2600XT :P.

@thuGG - prędzej Medium, mam monitor o natywnej rozdziałce 1920x1080.

Edited by AragornPL
  • Upvote 1

Pograsz, pewnie na Medium/High, w zależności od rozdzielczości.

Edited by thuGG

Dobra juz mnie trafia z nasza super produkcja. Jak kazde dziecko wie gry pisane pod API directx wysylaja obraz na urzadzenia. Jak sie ma 6 roznych monitorow, to sie ma 6 roznych urzadzen i trzeba grze wskazac na ktory ma wysylac obraz.

Niestety wiedza ta nie jest chyba dostepna naszym wspanialym programistom. Ktos wie, ja wymusic w Wiedziminie wysylanie obrazu na konkretne urzadzenie inne niz primary display ? Mam LCD i HDTV, primary jest oczywiscie LCD przy ktorym siedze, HDTV jest secondary i za diabla zmusic nie moge wieska do wyswietlania na TV.

Tak wiem ze moge przelaczyc HDTV na primary, ale szukam jakiegos bardziej normalnego sposobu.

• Upvote 2

@danch: A powiedz mi w jakiej grze można to zrobić w inny sposób? Bo jedyny sposób jaki ja znam (obojętnie jaka gra) to właśnie zmiana na primary display.

hmmm jak na low z 4 rdzeniowym cpu ledwo co jest płynność to jednak optymalizację chłopaki zwalili dla słabszych kompów.

CPU nie jest tutaj tak istotne, po prostu 9600gt już nie wyrabia.

Wszystko cacy i na poziomie ale tesksty w stylu Sekcja '' zwlok'' czy Komando jakos nie pasuja do ''Epoki'' ;)

Słownictwo jest jak najbardziej ok i powszechnie występuje w książce. Rok 12xx w tym świecie nie ma raczej odniesienia do realiów historycznych.

W przeciwieństwie do "Trylogii Husyckiej" Sapkowskiego, która to z historii czerpie garściami :)

Kuzwa ale drazni mnie ta gra

Zrobili jedna wielka sieczke...

Jak na razie to dla mnie napierdalanka a nie RPG

W Auchanie cena premierowa była 78.88, choć jeszcze dzisiaj wisiała, a w ulotce 88, ale pewnie wszyscy zainteresowani już nabyli swoją kopię. Także informacyjnie tylko.

Właśnie dzisiaj wracając do domu, nabyłam egzemplarz jedynej z gier która, przypadła do mego wysublimowanego gustu, kupiłam za 79zł w Vobisie, jak na taki zestaw, to całkiem dobra cena.

Optymalizacja na dobrym poziomie wszystko na max, poza ubersampling, muzyka w grze porusza emocje w trakcie grania, fabuła jest niesamowita, choć to dopiero początek gry, więc jestem oczarowana, system walki jest znośny.

Edited by KATTANA
  • Upvote 1

Czegoś nie rozumiem, w Launcherze jest coś takiego "Grafika i język", uruchamia ci się okienko z konfiguracją, a na dole jest przycisk "Ustawienia klawiszy". Sprawdziłem, że można przypisać strzałki.

U mnie też się nie da, ale tylko strzałki w górę i w dół. W boki się da przypisać. Dostaje popup "Ten przycisk nie może zostać przypisany". Na literki mogę zmieniać :P

Edited by ojejku

Mam pytanie. W trakcie gry można zmienić poziom trudności?

Tak, prosta opcja w menu :)

• Upvote 1

Dlaczego nie mogę pobrać DLC z serwera? Cały czas błąd. Od wczoraj tak. Macie jakieś pomysły?

BTW, instalacja u mnie trwała dokładnie 62minuty... O_o

Gram prologue i jest nudno. To samo było z pierwszą częscią w prologue. Mam nadzieję że prawdziwy RPG zacznie się dopiero od 1 Aktu i wciągnie na maxa (przynajmniej fabularnie bo do systemu walki to jeszcze nie mogę się przekonać). Czy tej kamery nie da się oddalić?? W 1 częsci mieliśmy do wyboru różne kamery. Widać że gra robione jest pod konsole i pada.

• Downvote 1