Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

na forum gry-online ktos pisal zeby podmienic plik witcher2.exe na tez z edycji GOG - to ma dac kilka klatek, ile w tym prawdy?

 

dalej nie moge sobie scignac zadnego dlc, bo mam dodatki do pobrania na szaro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zarejestrować gry, bo wywala mi launchera po dotarciu do kroku 3. Wygląda to tak (załącznik).

 

A na thewitcher.com też nie mogę się zalogować, bo nie ma odnośników na górze do przejścia na podstronę z logowaniem. Linki są wygaszone (szare) i klikanie w nie nic nie robi...

post-157428-0-49006900-1305915949_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zarejestrować gry, bo wywala mi launchera po dotarciu do kroku 3. Wygląda to tak (załącznik).

 

A na thewitcher.com też nie mogę się zalogować, bo nie ma odnośników na górze do przejścia na podstronę z logowaniem. Linki są wygaszone (szare) i klikanie w nie nic nie robi...

 

Jak masz system inny niż XP (czyli Vista or 7), to ustaw tryb zgodności z XP i spróbuj wtedy...

 

Co do DLC - podobno wraz z nowym patchem, który podobno ma wyjść na początku tygodnia, mają to naprawić...

Szkoda, bo bez Trolla nie mogę ukończyć jednego z questów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pupa, nie działa - znowu mnie wywaliło.

 

EDIT. po ustawieniu zgodności z XP w pliku Register.exe wywala mnie zaraz po zalogowaniu ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pliku exe z GoG, warto choćby dla szybszego startu. Oryginał uruchamia się u mnie ~28-30s, po podmianie startuje w 8s :blink:

Wzrostu FPS nie zauważyłem na Athlonie X3, raczej pomaga procesorom z dwoma rdzeniami (chociaż nie wiem czy tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zarejestrować gry, bo wywala mi launchera po dotarciu do kroku 3. Wygląda to tak.

 

Pewnie masz to samo co ja, czyli błąd w druku seriala, u mnie zamiast zera trzeba było wpisać "O" jak ołówek. Jak nie podejdzie to zamiast "Z" wprowadź "2" i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, a skąd zdobyć ten plik? Link z poprzedniej strony prowadzi mnie do archiwum forum, a nie mam konta na GOL.

 

https://rapidshare.com/files/2707183803/witcher2.rar

 

To jest sam plik exe (żadne cracki i tym podobne), więc mam nadzieję, że regulaminu nie łamie :wink:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę wstrzymać się z podmianą, oto treść posta jednego z członków pomocy technicznej CD Projekt RED

 

TAKA PODMIANA SPOWODUJE NIEPRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE GRY

Niektóre questy będą nieprzechadzalne, a obsługa techniczna nie będzie mogła Wam pomóc. Efekt takiej podmiany widoczny jest dopiero po pewnym czasie spędzonym w grze.

Żeby cieszyć się grą, pozostańcie przy normalnym exe'cu, a ci którzy podmiany już dokonali, powinni cofnąć się do ostatniego zapisu sprzed zamiany pliku.

 

Przepraszam za późną reakcję. Dopiero się dokopałem do tych postów...

 

Wersja gog'owa jest tak samo zpatch'owana jak pudełkowa.

 

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że piraci grali wcześniej od nas, kiedy my męczyliśmy się z źle zapisanym cd-key'em i problemami z aktywacją.. niech spadają na drzewo, po co w ogóle te zabezpieczenia, które utrudniają grę uczciwym ludziom, bo przecież piraci nawet tego nie poczuli. Jak faktycznie z tym exe jest tak jak napisał ten typek to niech się pocałują w żyć, nadpisałem swój i nie mam zamiaru reinstalować gry i tracić czasu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że gra (teoretycznie) musi akceptować również ten drugi plik exe, inaczej posiadacze wersji z GoG mieliby problem z "nieprawidłowym funkcjonowaniem" :wink:

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem najpierw na lapku, teraz drugą połowę gry na stacjonarce z masakrycznie zasyfionym systemem i nie napotkałem żadnych problemów ( no poza jednym na stacjonarce, ale wynikał z ATT, a nie samej gry)...

 

Już skończyłem pierwsze przejście, ścieżką Iorwetha. Chyba zaraz zacznę grać od nowa, choć wolałbym poczekać do końca sesji :blink:

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem moją "przygodę" z rejestracją gry do pomocy technicznej, może coś wskórają. Teraz czekam w mieście,

 

 

staruch zabity, wszystkie poboczne zaliczone

 

 

oprócz zadania z trollem, które właśnie wymaga rejestracji. Gratuluję temu, kto wymyślił tak debilny sposób uzyskania tego zadania - pewnie okaże się, że jestem za daleko i trzeba będzie się cofać. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że piraci grali wcześniej od nas, kiedy my męczyliśmy się z źle zapisanym cd-key'em i problemami z aktywacją.. niech spadają na drzewo, po co w ogóle te zabezpieczenia, które utrudniają grę uczciwym ludziom, bo przecież piraci nawet tego nie poczuli. Jak faktycznie z tym exe jest tak jak napisał ten typek to niech się pocałują w żyć, nadpisałem swój i nie mam zamiaru reinstalować gry i tracić czasu.

 

Ten exek zdzialal u mnie cuda :D wreszcie moge grac z przyzwoita grafika i jeszcze lepszym frameratem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w bardzo atrakcyjnej cenie ~80 zł jest do wyrwania naprawdę niesamowicie opasła wersja Wiedźmin 2, a gra jest poza tym świetna niemalże pod każdym względem, to nic dziwnego, że ludzie jakoś chętniej kupują Wieśka niż gnioty pokroju Dragon Age II za 150 zł. Taka polityka jakościowa mnie satysfakcjonuje :)

Gra, instrukcja, dvd z dodatkowymi materiałami i ścieżką dźwiękową... Już w tym momencie mamy wersję kolekcjonerską, a przecież dochodzi jeszcze jakaś moneta, mapa, figurki, poradnik... Jak za cenę 80 czy 90 złotych to zawartość jest bardzo bogata.

 

Jedyne do czego w tej chwili mogę się przyczepić to to, że gra jest zabezpieczona secuROMem. Piraci i tak sobie poradzą, a legalni uzytkownicy jak zwykle dostają po [gluteus maximus].

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście takie smaczki jak np. to że podczas desczu/ulewy ludzie chowają się pod dach lub do domów/karczmy i narzekają na pogodę ? :D np w akcie 1 we wiosce. Ja wiem, że to szczegóły, ale takie detale są dopracowane, że głowę urywa.

 

EDIT: Nie pamiętam bo dawno temu grałem w 1 :P

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was w tej chwili chodzi Wiesiek? U mnie launcher pojawia się bez żadnych opcji (nawet krzyżka do zamknięcia okna) i tylko na dole małymi literkami: "Wystąpił problem z połączeniem. Spróbuj później"

 

Odpal z folderu z grą, patcher który się sciągał na początku, te 28mb. "Zresetuje" Ci to ponoć launchera i może uda się połaczyć z serwerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal z folderu z grą, patcher który się sciągał na początku, te 28mb. "Zresetuje" Ci to ponoć launchera i może uda się połaczyć z serwerem.

 

Odpaliłem konfigurator z katalogu i przełączyłem napisy spowrotem na EN (mam ze Steama). Wtedy launcher odpalił się ze wszystkimi opcjami. Ściągnięte napisy spolszczają całą grę i konfigurator, a launchera nie. Połączenie samo się naprawiło trochę później.

 

 

Nie wiem skąd to się wzięło, bo launcher wcześniej odpalał się bez problemu po zmianie na polskie napisy, tyle że był nadal po angielsku.

 

 

 

A w ogóle o co chodzi, że do ściągnięcia są "Polskie napisy i teksty" oraz "Polish subtitles and text" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na poprzednich stronach coś o tym pisane. Sam nie pamiętam.

 

Ja z koleji mam inny problem, też chyba wspominaliście o nim, a nóż jest już jakieś rozwiązanie więc zapytam. Postać mi się zacięła właśnie :/ Udało się zapisać z tym zacięciem (walczę w jaskini z nekarami czy jak im tam). Wczytam inny save i jest ok. A tu historia taka: w czasie biegania nagle mycha przestała reagować. Moglem tylko biegać. Ok no to save i load. Teraz mycha reaguje a WSAD już nie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum gram.pl:

 

Już o tym było, ale ponownie przekleje mailowe info od CDPR:

 

Faktycznie jest nam znany taki błąd, że przy częstym używaniu broni miotanej (i np. szybkim atakowaniu zaraz po tym) znika tzw. input - nie można robić nic poza bieganiem (nawet ruchy kamerą nie działają). Gdy zostaniemy uderzeni, błąd znika.

 

Inna sprawa, że jest też problem z zanikiem sterowania przy wczytaniu gry - wtedy nie można robić nic poza obracaniem kamerą i wczytaniem jeszcze wcześniejszego stanu rozgrywki.

ed. nareszcie udało mi się (choć nie bez usterek) zarejestrować kopię - strona, która wyświetla się po rejestracji nie działa, ale przynajmniej ściągam DLC. 25KB/s :mur:

 

ed2. a jednak nie działa - po ściągnięciu i (niby) weryfikacji Launcher nie reaguje na kliknięcia myszką i trzeba wyłączyć go harmonogramem zadań. Oczywiście, trzeba ściągać na nowo - a teraz wywala mi błędy połączenia :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia dla slabych procow - Jak obiecalem, moje wypociny w kwestii ustawien pod dwurdzeniowce i ogolnie slabe maszyny. Na tych ustawieniach i pliku exe z wersji GOG gra smiga az milo (8800gs, 3200mhz dc i 2gb ramu). Gra nie wyglada olsniewajaco ale widokowy klimat nadal jest obecny. Wlaczony jest blur, dof, promienie sloneczne, deszcz. Zwiekszylem plynnosc przez redukcje jakosci modeli postaci (widac przy slabych procach kiedy jest mnostwo ludzi na ekranie), zblizylem odleglosc rysowania obiektow i roslinnosci, wlaczylem lekka kompresje tekstur (z tego wzgledu ze mam 2gb) i troche obacialem cienie. Kto chce niech korzysta ;)

 

ps. wybrac w launcherze ustawienia niestandardowe, zapisac i zamknac. przekopiowac moj plik do C:\Users\...\Documents\Witcher 2\Config i grac

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...