Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

W przypływie patriotyzmu kupiłem dziś Wiedźmina 2 - 79 zł, Vobis. Ta gra to istny masakrator, ja na podkręconym GeForce GTX 480 mam 17 - 22 FPS, przy których gra jest praktycznie niegrywalna. Już ktoś ustalił, które opcje graficzne szczególnie zabijają płynność?

 

@zzizzy: Masz rację ;-)

Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubersampling, ubersampling, ubersampling.

 

Przejrzałbyś z dwie strony wstecz...

 

Komuś łączy się z serwerem? Chcę w końcu zainstalować ten ciach!lony DLC, bo zaraz I akt skończę...

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto zdarza sie wam ze gra zaczyna mielic dyskiem po godzinie albo dwoch grania?

 

Mam podobnie, wejście do menu nieraz następuje po 20 sekundach taka zamuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego. A dziś posiedziałem z 5h przy wieśku. Najdłuższe posiedzenie od roku chyba... dobra gra jest, oj dobra :) Ale tyle, jutro znów robota i czytanie jak przechodzicie kolejne etapy.

 

Chociaż tyle że udało mi się po godzinie zmagań Kejrana załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku h grania moge powiedziec ze imo to gra roku :) Az trudno uwierzyc ze to arcydzielo wyszlo spod rak polskiego studia. Praktycznie kazdy aspekt gry jest dopieszczony do granic mozliwosci. A jesli chodzi o kwestie mowione w grze (pl) to nie moge przestac sie zachwycac, cos niesamowitego. Tak powinny brzmiec wszystkie dubbingowane na polski jezyk gry. O przekomicznych tekstach ktorych w tej grze jest masa juz chyba nawet nie trzeba wspominac, rozsmieszaja co chwila. Ale jedna szczegolnie rozbawila mnie do lez :lol: bardzo wymowne "O KU.WA!" straznika widzacego roztrzaskujace sie na drobne kawaleczki drzwi mnie rozbroila :lol: no ale to trzeba zobaczyc i uslyszec samemu

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 1.1 za pare dni

CD Projekt za pośrednictwem oficjalnej strony Wiedźmina 2 poinformował, że łatka o oznaczeniu 1.1 jest już niemal gotowa, więc jej premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jednocześnie zaprezentowano rozwiązania najczęściej występujących problemów:

 

Problemy z kodem aktywacyjnym

 

Prosimy o wpisywanie litery „O" zamiast cyfry „0", w bardzo wielu przypadkach, właśnie to było przyczyną niepowodzenia. Prosimy także zwrócić uwagę na cyfrę "1" oraz literę "I", gdyż one również mogą wydawać się podobne.

 

Błąd CRC przy instalacji

 

Podczas instalacji prosimy wyłączyć program antywirusowy

Możliwe jest że czytnik DVD nie jest kompatybilny z płytą w formacie DVD9 - prosimy spróbować ręcznie skopiować pliki z obu płyt na dysk twardy i stamtąd zainstalować grę, również z wyłączonym programem antywirusowym

Aby ostatecznie wyeliminować winę napędu DVD, prosimy spróbować zainstalować grę na innym komputerze - również z zastosowaniem w/w zaleceń

Uszkodzona płyta podlega reklamacji w sklepie, jeżeli mimo wszystko takie rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące - prosimy o kontakt pod adresem help2start@thewitcher.com

 

Gra nie włącza się i wraca do launchera

 

Prosimy pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Prosimy obniżyć detale i uruchomić grę w oknie.

Niektóre pliki z DirectX 9.0c są potrzebne. Prosimy przeinstalować DirectX 9.0c.

Prosimy ustawić rozdzielczość gry na taką samą jak pulpitu.

Prosimy sprawdzić ustawienia programu antywirusowego, jako że niektóre z nich blokują grę.

Karty Radeon: Prosimy przestawić wszystkie ustawienia na "Application Control" w sterownikach karty graficznej.

 

Niska wydajność mimo dobrego sprzętu?

 

Prosimy zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i odinstalować 3D Vision w przypadku kart nVidia. Prosimy także upewnić się, że opcja ubersampling jest wyłączona. Aby to zrobić należy wejść w zaawansowane ustawienia w menu ustawienia grafiki i języka gry. Graczom posiadającym karty graficzne nVidii zaleca się również uaktualnienie sterowników do wersji 275.27 beta z 17 maja, lub nowszych. Prosimy także wyłączyć moduł 3D Vision.

 

Dla użytkowników ATI

 

Prosimy zainstalować ostatnie sterowniki ATI Hotfix dla swojej karty

Prosimy wyłączyć filtrowanie anizotropowe, anti-aliasing i anti-aliasing adaptacyjny oraz CATALYST A.I. - wszystko robimy w panelu kontrolnym CCC

Prosimy o przełączenie gry w tryb okienkowy

W przypadku dwóch kart połączonych w crossfire - prosimy wyłączyć jedną z kart, lub użyć profilu Crossfire od gry Dirt 2.

 

UWAGA!!! Firma AMD/ATI planuje w najbliższych dniach wydać kolejną wersję Hotfix sterowników dedykowaną grze Wiedźmin 2. Sterowniki mają rozwiązywać problemy z wydajnością zarówno układów CrossFire jak i jedno-procesorowych kart.

 

Informacja o dostępności nowej wersji pojawi się na stronie:

 

http://support.amd.com/us/Pages/Catalyst-Hotfixes.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ten nasz super megahit na swojej maszynie w 1920x1080 i gra wygląda wstrętnie, od postaci po otoczenie, w jej grafice nie ma niczego godnego uwagi. Sorry, ale roznegliżowana Triss nie świadczy o tym, że gra wygląda przecudnie.

 

Wyłączyłem tylko ubersampling, antialias, bloom i ssao i na mojej machinie ta gra w rozdziałce 1920x1080 chodzi średnio z 20fps. Zaraz sprawdzę jak działa w 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego gra aktorska.... na poziomie klanu... Gra jest makabrycznie przereklamowana.

 

Zmiana rozdziałki do 1280x1024 i zysk fps około 5.

 

W nie takie tytuły grało się na tej karcie w 1920x1080 z przyzwoitym fps.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego gra aktorska.... na poziomie klanu... Gra jest makabrycznie przereklamowana.W nie takie tytuły grało się na tej karcie w 1920x1080 z przyzwoitym fps.

 

Ty aby na pewno wlaczyles wiedzmina 2? :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i po lekturze tego wątku zdziwiłem się gdy ujrzałem na wyświetlaczu i usłyszałem w głośnikach to coś...

 

Ostatnio gre aktorska na poziomie klanu to slyszalem w pl wersji crysisa 2. No ale skoro wg Ciebie taki sam poziom prezentuje wiesiek 2 to spoko

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to już będzie czepialstwo i wynik nieznajomości gier rpg, bo ogólnie za gatunkiem nie przepadam, ale... dlaczego wiedźmak skakać nie potrafi?! Czarami miotać potrafi, a skok jest dla niego już za trudny czy też wręcz niemożliwy do wykonania?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisali na innych forach pojawia się gra która nie jest portem z konsoli i nagle się pojawiają krzyki że ma za duże wymagania, bo nie chodzi na 4 letnim sprzęcie z wszystkim na full... . A tak w ogóle gra nie jest przełomowo piękna ( ale zwyczajnie piękna to już może jest ), ale niech mi jakiś maruder wskaże grę która wygląda lepiej (crysis pomijam ). Mnie osobiście najbardziej przeszkadza nieco przesadzony hdr, który potrafi zmienić odcień otoczenia z ciepłego na zimny, przy przejściu przez bramkę w płocie Oo, i to w chamsko nagły i widoczny sposób. Ponadto nie uświadczyłem jeszcze żadnej tekstury niskiej rozdzielczości, co w sumie przyjąłem ze zdziwieniem przyzwyczajony do poziomu obecnych produkcji. Występowały u mnie pewne problemy ze stabilnością, ale aktualizacja sterowników poprawiła ją, dając przy okazji subiektywnie kilka fps więcej. Zaś dodatkowy nawiew na sekcje zasilania karty wyeliminował problemy stabilności całkowicie. Co ciekawe nigdy wcześniej nic jej tak nie rozgrzało.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego gra aktorska.... na poziomie klanu... Gra jest makabrycznie przereklamowana.

 

Zmiana rozdziałki do 1280x1024 i zysk fps około 5.

 

W nie takie tytuły grało się na tej karcie w 1920x1080 z przyzwoitym fps.

 

Pierw odpalasz gre w 1920x1080 co wskazuje na monitor/tv z proporcja 16:9 a pozniej w 1280x1024 czyli w 5:4? Cos mi tutaj niw gra..... No chyba ze kolega to masochista i lubi miec obraz w przepieknej czarnej ramce dookola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście BC 2 się nie podobał a chodził tak samo jak wiesiek. Przy czym o ile w wieśku przymknąć można oko na niewysoki framerate o tyle w BC 2 granie z takim jest prawie nie możliwe. A co do directa to nie wiem. BC2 też z niego zbyt hojnie nie korzysta, w zasadzie chyba żadna gra tego nie robi :D. Dobra wracam do gry bo w tygodniu czasu brak, więc trzeba korzystać co się da.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z posta-mi SpectatorX-a :lol: Teksty słabe, gra aktorska słaba, grafika lepsza w BC2, no proszę :lol2: Kompleksy ma, że nie może grać płynnie w maksymalnych ustawieniach i tak to później się dzieje wśród młodzieży. Jeżeli Wiedźmin 1 i 2 nie trafia w Twoje szlachecki gusta to napisz, że po prostu nie podobają Ci się takie gry, ale nie pisz takich farmazonów.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos, kto twierdzi ze grafika jest slaba, napisac co w niej jest slabego ? Jak dla mnie ilosc detali powala , jakosc tekstur powala, oswietlenie (dzien noc) powala, animacja postaci powala. Faktycznie moze troche hdr i dof przesadzony, ale nie jest to argument przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad company 2 lepiej wygląda...

 

Pod jakim konkretnie względem? BC2 ma chociażby gorsze oświetlenie:

bc2 - jedno źródło światła na całej mapie, cała mapa w odcieniach jednej barwy;

w2 - możesz nawet zapalać w dzień miejskie pochodnie, do tego lightshaft'y i inne fajne efekty

 

 

I czemu nowoczesna gra typowo PC jest na dx9?!

 

Bo będzie port na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja mokro w majtach a mnie się Wiesmin 2 tez nie podoba tekstury są lipne jak zwykle to bywa, system walki polega na kulaniu sie... :damage_wall: :lol2: blokowanie NIE za bardzo działa czasem blokuje czasem wbijają mnie w ścianę i "ownuja" bo się nie mogę ruszyć ani przekulac :lol2: do tego czasem muszę czekać z 2-3s przed drzwiami żeby gra zajazyla ze przed nimi stoję i pojawia się odpowiednia opcja... ta gra próbuje chyba udawać symulator walki ale jeszcze trochę do tego brakuje. Tyle z mojej strony :)

 

E: Żeby nie było są też pozytywne aspekty występujące w tej grze np. "teksty" :)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktywacji. Czy jest jakiś limit na aktywacje czy nie? Gdzieś czytałem że można do 5 razy naraz aktywować ale po instalacji gry i jej aktywowaniu pisze mi że mam licencję nieograniczoną i mogę gre aktywować dowolną ilość razy na dowolnej ilośći komputerów. Jak to wkońcu jest ktoś sie może orientuje.

 

Jeszcze pytanko do rejestracji gry na thewitcher.com. Działa mam bo ja nie mogę sie zarejestrować, kliknięcie w "zarejestruj się" nic nie daje.

 

Udało sie zarejestrować przez launchera tylko że dodatek i tak nie chce sie pobrać, trzeba czekać na patcha.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...