Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

...

niedawno też przestawiłem sobie rozdziałke na HD + skalowanie GPU -> zjajowaciło mi sie wszystko troche ale w sumie nie wygląda tragicznie - a zawsze wiecej z mojego ekranu 4:3 jest użyte xD

...

 

Możesz rozwinąć ten motyw ze zmianą rozdzielczości? Też mam monitor 4:3 i ta panorama wykorzystuje tylko jakieś pół ekranu! Dodam jeszcze że mam kartę od zielonych 8800GT i tych opcji, które opisałeś jakoś nie mogę namierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tylko ten, którego spotykamy w trakcie questu Zabójca Królów. Ja przechodziłem jeszcze raz aby zdobyć jego oczy.

 

PS. Mam problem z ta gra. Co jakiś czas, ostatnio często wykorzystanie GPU spada poniżej 50 % i znacznie spada FPS. Gram na ustawieniach ultra bez uber. Mój sprzęt to phenom II x 4 965 @ 3.8 GHz, gtx 580 , 2 Gb RAM, sterowniki to najnowsze bety. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

PS 2. Kiedy ten patch ?

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tylko ten, którego spotykamy w trakcie questu Zabójca Królów. Ja przechodziłem jeszcze raz aby zdobyć jego oczy.

 

PS. Mam problem z ta gra. Co jakiś czas, ostatnio często wykorzystanie GPU spada poniżej 50 % i znacznie spada FPS. Gram na ustawieniach ultra bez uber. Mój sprzęt to phenom II x 4 965 @ 3.8 GHz, gtx 580 , 2 Gb RAM, sterowniki to najnowsze bety. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

PS 2. Kiedy ten patch ?

 

1. Gra jest źle zoptymalizowana i nie wykorzystuje żadnego gpu w 100%.

2. W tym tygodniu, niektóre plotki mówią że nawet dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tylko ten, którego spotykamy w trakcie questu Zabójca Królów. Ja przechodziłem jeszcze raz aby zdobyć jego oczy.

 

Tego się obawiałem...

No trudno, trza będzie sejwa wczytać wcześniejszego...

 

2. W tym tygodniu, niektóre plotki mówią że nawet dziś.

 

Niektóre plotki na stronie witcher'a, mówiły, że patch miał być 23 maja... Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie w I akcie znaleźć jeszcze krabopojąka ?

 

 

 

Jeśli to ten z muszlą na grzbiecie to w II akcie jest ich kilka ;)

 

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"4. Poprawiona wydajność. Animacja płynniejsza do 30% oraz szybsze ładowanie gry – w zależności od sprzętu gracza oraz wersji gry – właściciele pudełkowego Wiedźmina 2 zauważą największą poprawę."

czyli w 1.1 drm free ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz ;) Teraz już możesz mieć drm free wgrywając exexa od wersji netowej z GoG. Więc skoro widzą iż 99% ludu tak zrobiło byliby głuptakami nie umieszczając poprawionego exexa w patchu. Inna sprawa że na tą chwilę zmiany poczuje 0,1% ludzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem i ja execa z GOG

Gra wczytuje sie szybciej

i od 10-20% szybciej w zależności od miejsca...

Brak przycięć...

Zobaczymy czy odpowiedzialnym za zamulanie po paru godzinach gry (wymagane uruchomienie ponowne) nie byl ten glupi drm...

Jeśli tak to nigdy więcej nie kupie gry pudełkowej (i tak jak kupuje to potem sprzedaje)

Wrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć ten motyw ze zmianą rozdzielczości? Też mam monitor 4:3 i ta panorama wykorzystuje tylko jakieś pół ekranu! Dodam jeszcze że mam kartę od zielonych 8800GT i tych opcji, które opisałeś jakoś nie mogę namierzyć...

 

nie wiem jak to wygląda u NV - ale na 100% coś takiego będzie w opcjach - nawet intel gma to ma ;p

GPU scaling/etc

 

co do obciążania GPU przez wieśka - u mnie cały czas ~60% mało kiedy podskoczy bliżej 90% - a gram na wysokich/detale dalekie/AA/-bez bloom, rozmycia kamery, asso(czy jakos tak)

CPU na pewno mnie sporo ogranicza bo jak eksperymentalnie zmniejszylem na 2,5GHZ to mialem ~5FPS xD

gra zjada ~1400MB ramu - więcej nie chce brac :) (przynajmniej u mnie - a mam jeszcze 1GB wolnego)

za to jak nie dostanie tych 1400 to muli straszliwie :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie daje hotfix oprocz restartu sterownika karty bez zadnego powiadomienia po jakichs 20min grania , gra sie zacina na 10-20 sekund czarny ekran i powraca do gry jakby nic sie nie stalo przy czym dzwiek tez mi sie zacina (puszczony po hdmi z karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.flawlesswidescreen.org/ - jak komuś przeszkadzają czarne pasy na ekranie...

 

Czy ktoś już tego próbował? Rozśmieszyło mnie troszkę tłumaczenie twórców: "Obecnie projekt ten jest bardzo beta i powinieneś być przygotowany na okolicznościowe dziwne zachowanie."

Mało zachęcająca wiara w siebie twórców, sami przyznajcie... no ale innego wyjścia nie ma - patch 1.1 rozdziałki nie poprawia:( Spróbować trzeba tej "bardzo bety" i przygotować się na "okolicznościowe dziwne zachowanie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że patch 1.1 jest gotowy.

Zła niestety jest taka, że napotkaliśmy trudności z infrastrukturą serwerów, które powodują problemy z pobieraniem DLC.

Chcemy przeprosić naszych fanów za niedotrzymanie obietnicy dostarczenia patcha w dniu wczorajszym. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

thewitcher.com

<_< Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jednak wiesiek 1 wypada sporo lepiej ;p jakoś tam wszystko było wygodniejsze, ciekawsze ..

ta część ratują nawiązania do zakończenia papierowej książki :)

ciekawe co wymyślą w wieśku 3 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus ten hotfix pomogl ? U mnie zniwelowal tylko negatywne skalowanie , czyli w cf chodzi teraz tak samo jak na jednej karcie.

 

Czyli nie ma żadnej różnicy względem jednej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...