Skocz do zawartości
E57

Budżetowy Zestaw Ze Zintegrowaną Grafiką Na Am3

Rekomendowane odpowiedzi

Składam dla kolegi nowy zestaw (jego Athlon XP 1700+ jest już troszkę wysłużony...). Budżet to ok. 1k pln, być może trochę więcej. Zdecydowaliśmy się na AM3 ze zintegrowaną grafiką. Zestaw ma być budżetowy, jednak przy zachowaniu jak największej wydajności w tej cenie. Komputer ma służyć głównie do prac biurowych, internetu, multimediów. Od czasu do czasu będzie na nim odpalona jakaś mało wymagająca gra dla relaksu. Nie będzie OC.

 

Wstępnie wybrałem takie części :

płyta główna - AsRock M3A785GXH/128M

ram - GoodRam 2GB 1333MHz CL9

dysk - WD 320 GB WD3200AAKS

 

największy problem mam z procesorem, waham się pomiędzy

Phenom II X3 710

Phenom II X3 720

Ahtlon II X4 620

który z tej trójki jest w tej chwili najbardziej opłacalnym zakupem, biorąc pod uwagę zastosowania przeze mnie wymienione ? Do codziennego użytku (praca w systemie, net) stawiać bardziej na ilość rdzeni (Ahtlon II X4) czy L3 cache (Phenom II X3) ?

 

Drugim dylematem jest zasilacz. Podejrzewam, że obecny nie wydoli. Co więc kupić jak najniższym kosztem żeby pociągnęło 3-4 rdzenie ? Czy używany MC-350ATX będzie dobrym wyborem czy potrzeba czegoś mocniejszego żeby spać spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że lepszym procesorem do pracy na co dzień w systemie będzie czterordzeniowy athlon 620. ciekawi mnie tylko, jaki wpływ na wydajność w takich zadaniach ma L3 cache, której ten procesor po prostu nie ma... druga niewyjaśniona kwestia to ile prądu zestaw wymieniony przeze mnie (z quadem AII 620) może pobierać w stresie ? 200 W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie będzie coś takiego

 

procesor - AMD Athlon II X4 620

płyta główna - AsRock M3A785GXH/128M

ram - Goodram 2x2GB 1333MHz CL9

dysk - Samsung F3 500GB HD502HJ

 

teraz pytanie, czym to zasilić ? ile powinien mieć zasilacz na linii 12V żeby spokojnie pociągnąć ten zestaw ? poza procesorem nie ma tutaj chyba nic specjalnie energożegnego ;)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie będzie coś takiego

 

procesor - AMD Athlon II X4 620

płyta główna - AsRock M3A785GXH/128M

ram - Goodram 2x2GB 1333MHz CL9

dysk - Samsung F3 500GB HD502HJ

 

teraz pytanie, czym to zasilić ? ile powinien mieć zasilacz na linii 12V żeby spokojnie pociągnąć ten zestaw ? poza procesorem nie ma tutaj chyba nic specjalnie energożegnego ;)

Tak z 15A na lini 12V musiałby mieć :) no powiedzmy 20 dla świętego spokoju :). Więc każdy nowszy (firmowy) zasilacz 350W da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie stanęło na

 

procesor - AMD Athlon II X4 620

płyta główna - AsRock M3A785GXH/128M

ram - Goodram 2GB 1333MHz CL9 (+ 2GB za miesiąc)

dysk - Samsung F3 500GB HD502HJ

+

zasilacz Fortron FSP400-60GHN

 

dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...