Jump to content
ugiugi

Dłuuuuuuugi Start Windowsa ;/

Recommended Posts

Witam.

Totalnie zgłupiałem :/ Mam taki problem, że zainstalowałem Windowsa XP na laptopie (Compaq Presario CQ60-140ew) na którym wcześniej była Vista... Oczywiście wczesniej zrobiłem format itp itd... Otóż zaraz po formacie, pierwsze uruchomienie komputera trwało 3-4 minuty (pasek Windowsa przeleciał ze 40 razy) i pomyślałem, ze to będzie tak tylko za pierwszym razem. Poinstalowałem sterowniki do wszystkiego, restart kompa... Dalej tak samo się uruchamia ;/ Trwa to masakrycznie długo niestety... Wiem, że to nie wina płytki od Windy na 100%. Na Viście wszystko działało dobrze...

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Dysk był czyszczony do zera, więc wykluczam wirusy

 

EDIT: po części rozwiązałem ten problem... mianowicie po przeinstalowaniu sterowników od WiFi komputer się uruchamia normalnie, ale tylko pierwszy raz, zaraz po zainstalowaniu sterowników... Po czym znowu uruchamia się pare minut ;/ Jakieś pomysły?? WiFi działa bardzo dobrze, czy Winda uruchomi się po paru sekundach czy po paru minutach.

Edited by ugiugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem na pewno jest po stronie sterowników. Miałem tak kiedyś, że po odłączeniu dysku (IDE) windows mi się ładował dłużej. W czasie bootowania czegoś tam najwyraźniej szuka. Ja bym zaczął w trybie awaryjnym usuwać zbędne sterowniki i jeszcze raz zainstalował do WiFi. Często tak bywa, że XP przywraca stery mimo, że je odinstalowałeś. W trybie awaryjnym usuniesz je całkowicie. Można też skorzystać z programów typu driver sweeper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

System instalowany w trybie AHCI czy IDE?

W BIOSie nie ma żadnej opcji zmieniania tych trybów, wogóle ten BIOS strasznie ubogi jest, dosłownie nic tam nie ma, tylko da się zmienić kolejność bootowania.

Instalator Windowsa jednak wykrył dysk dlatego nawet się wczesniej nie zastanawiałem nad tymi opcjami

 

Resztę porad zaraz popróbuję

 

Najdziwniejsze jest to, że zaraz po zainstalowaniu Windowsa komputer się tak długo uruchamia, dosłownie czysty system świeżo zainstalowany, jeszcze nie włączany. W życiu się jeszcze z takim przypadkiem nie spotkałem a komputerami się interesuję już... z 15 lat

 

 

EDIT: W menadżerze urządzeń dałem odinstaluj na karte sieciową oraz na jeden sterownik audio przy którym problem się pojawił i narazie wszystko śmiga jak powinno ;)

Edited by ugiugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...