Skocz do zawartości
ugiugi

Dłuuuuuuugi Start Windowsa ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Totalnie zgłupiałem :/ Mam taki problem, że zainstalowałem Windowsa XP na laptopie (Compaq Presario CQ60-140ew) na którym wcześniej była Vista... Oczywiście wczesniej zrobiłem format itp itd... Otóż zaraz po formacie, pierwsze uruchomienie komputera trwało 3-4 minuty (pasek Windowsa przeleciał ze 40 razy) i pomyślałem, ze to będzie tak tylko za pierwszym razem. Poinstalowałem sterowniki do wszystkiego, restart kompa... Dalej tak samo się uruchamia ;/ Trwa to masakrycznie długo niestety... Wiem, że to nie wina płytki od Windy na 100%. Na Viście wszystko działało dobrze...

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Dysk był czyszczony do zera, więc wykluczam wirusy

 

EDIT: po części rozwiązałem ten problem... mianowicie po przeinstalowaniu sterowników od WiFi komputer się uruchamia normalnie, ale tylko pierwszy raz, zaraz po zainstalowaniu sterowników... Po czym znowu uruchamia się pare minut ;/ Jakieś pomysły?? WiFi działa bardzo dobrze, czy Winda uruchomi się po paru sekundach czy po paru minutach.

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem na pewno jest po stronie sterowników. Miałem tak kiedyś, że po odłączeniu dysku (IDE) windows mi się ładował dłużej. W czasie bootowania czegoś tam najwyraźniej szuka. Ja bym zaczął w trybie awaryjnym usuwać zbędne sterowniki i jeszcze raz zainstalował do WiFi. Często tak bywa, że XP przywraca stery mimo, że je odinstalowałeś. W trybie awaryjnym usuniesz je całkowicie. Można też skorzystać z programów typu driver sweeper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System instalowany w trybie AHCI czy IDE?

W BIOSie nie ma żadnej opcji zmieniania tych trybów, wogóle ten BIOS strasznie ubogi jest, dosłownie nic tam nie ma, tylko da się zmienić kolejność bootowania.

Instalator Windowsa jednak wykrył dysk dlatego nawet się wczesniej nie zastanawiałem nad tymi opcjami

 

Resztę porad zaraz popróbuję

 

Najdziwniejsze jest to, że zaraz po zainstalowaniu Windowsa komputer się tak długo uruchamia, dosłownie czysty system świeżo zainstalowany, jeszcze nie włączany. W życiu się jeszcze z takim przypadkiem nie spotkałem a komputerami się interesuję już... z 15 lat

 

 

EDIT: W menadżerze urządzeń dałem odinstaluj na karte sieciową oraz na jeden sterownik audio przy którym problem się pojawił i narazie wszystko śmiga jak powinno ;)

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...