Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzone Sektory, Błędy Odczytu, Naprawa Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przy uruchamianiu wyskoczył mi komunikat o sprawdzeniu dysku mimo że system został uprzednio normalnie zamkniety.

Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM

Sprawdziłem programam CrystalDiskInfo i oto wynik:

 

http://w558.wrzuta.pl/obraz/6FYbdctapcg/3

 

HD Tune Pro: WDC WD5000AAKX-001CA0 Error Scan

 

Scanned data : 499 gB

Damaged Blocks : 0.2 %

Elapsed Time : 1:28:24

1 Error at 6038 MB (LBA 12367405)

2 Error at 6040 MB (LBA 12371629)

3 Error at 6041 MB (LBA 12373677)

4 Error at 50997 MB (LBA 104443518)

5 Error at 186964 MB (LBA 382903382)

6 Error at 188613 MB (LBA 386281454)

 

 

Dysk kupiony w lipcu 2012 roku wraz z całym sprzętem i teraz moje pytanie co z tym robić. Składać reklamację na dysk obejmuje ona cos takiego?

Edytowane przez m.orfeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój dysk to Seagate Momentus XT 500GB ST95005620AS.

Dysk posiadał 3 partycje w tym jedną systemową Win7. Podczas uruchamiania laptopa został wyłączony i skasowało na partycji systemowej wszystkie uprawnienia ACL. W windowsie 8 TO GO widziałem dwie partycje nie systemowe zaś do systemowej nie miałem dostępu. Postanowiłem z Windowsa 8 TO GO za pomocą powershell ustawić uprawnienie dla wszystkich plików takie same jak były na pozostałych partycjach. Uzyskałem dostęp do plików ale nie do wszystkich.

Po tych zabiegach, po restarcie laptop nie chce wystartować z tego dysku. Zatrzymuje się na ekranie z napisem HP. Aby uruchomić Windows 8 TO GO musiałem wykręcić dysk z laptopu. Podpiąłem dysk za pomocą mostku ale go nie wykrywa w systemie.

Nie wykrywa go również w Gparted czy MHDD jak jest podłączony za pomocą mostku.

Czy ktoś ma pomysł co może dolegać mojemu HDD?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski na USB nie sa widoczne w MHDD. Musisz fizycznie podpiać pię pod płytę głowna w komputerze stacjonarnym i koniecznie wyłączyć AHCI ( inaczej MHDD nie zobaczy dysku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski na USB nie sa widoczne w MHDD. Musisz fizycznie podpiać pię pod płytę głowna w komputerze stacjonarnym i koniecznie wyłączyć AHCI ( inaczej MHDD nie zobaczy dysku )

 

Miałem dziś sprawdzić na komputerze stacjonarnym, ale nie zdążyłem bo wyjeżdżam za granice. Jak będę mógł to sprawdzę i okaże się czy go wykryje, wtedy się podzielę uwagami.

Jedno mnie jeszcze zastanawia. Wcześniej laptop działał z tym dyskiem a teraz dysk zawiesza uruchamianie laptopa, nie mogę się dostać nawet do biosa. Jak nie mylę pojęć to jakby nie przechodził testu POST w biosie. Mogło dojść do skasowania sterowników dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przedstawię szybko mój problem. Otóż dostałem od kolegi laptopa (HP Pavilion dv6000) do sprawdzenia. Problemem było włączanie się za każdym razem Microsoftowego softu do naprawy. Mógł on działać w nieskończoność. Poza tym nic nie da się zrobić. Poczytałem trochę w internecie i kolejnym krokiem, który zrobiłem było sprawdzenie pamięci i dysku poprzez test udostępniony przez producenta. Pamięć ok, a przy dysku komunikat, że należy go wymienić. Dla pewnośći odpaliłem jeszcze MHDD. Błędy jakie mi wyrzucił: UNC: 178, AMNF: 129.

 

Co w takim wypadku robić? Z góry dzięki Dołączona grafika

Edytowane przez otis_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z programem mhdd, Mam dysk który chciałem zmniejszyc do 127,950,000 bloków wiec wpisuje w programie hpa po czym wybieram 1 i wpisuję wartosc 127950000 program pyta się czy na pewno daje "y" i tu jest problem bo wyskakuje komunikat nastepujący

HPA set: Fail. Re-power HDD and try again

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakby ktoś mógł rzucić okiem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dysk zaczął się wieszać ledwo pół roku po zakupie, potem przeleżał w szafie kolejne pół roku. Gwarancję jeszcze ma 2 lata więc..

MHDD pokazał takie same wyniki, zerowanie nic nie dało niestety.

Czy wynika coś z tego, przez co by gwarancja mogła być nie uznana? Czy wysyłać w ciemno.

I dlaczego Health status jest OK, skoro nie jest Dołączona grafika

Edytowane przez Myru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj na gwarancję.

WD często wymienia dyski na modele wyższe niż te reklamowane. Nie zdziw się jak otrzymasz dysk z reklamacji w wersji blue albo black lub też o większej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da rady coś z tym zrobić?

Dołączona grafika

 

Nie chcę go jeszcze wyrzucać ale coś mu się dzieje z silnikiem dlatego wszystkie dane zgrałem. Jak podłączam go przez usb(obudowa 3,5 cala) nic sie nie dzieje a jak w sata siedzi to wyłącza się i włącza się i tak ciągle. Nie wiem co robic. Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dysk, który w skrócie mówiąc padł w trakcie pracy. Rozumiem, że jest już nie do odratownia, ale czy da się odzyskać choć część danych? Zauważyłem, że między 45% a 85% nie było żadnych błedów. Czy chodziaż z tym fragmentem dysku da radę coś zrobić? Mam na nim sporo rzeczy, z którch choć część chciałbym odzyskać. Dysk oczywiście nie startuje, ale jest wykrywany w Win z żadaniem formatu.

Pozdrawiam,

Nitric

post-198713-0-82118800-1363484223_thumb.jpg

post-198713-0-04294500-1363484224_thumb.jpg

post-198713-0-21448000-1363484224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja teraz zarzucę dwa skany ze smarta. Dyski pracują w raid1 na serwerze dedykowanym. "Technik" mówi, że dyski są ok i on niczego wymieniać nie będzie, bo nie ma podstaw do tego. Dodam przy okazji, że pierwszy dysk ma transfer na poziomie 500kB/s - technik zwala na kernel/system.

 

Jak dla mnie wszystko jest jasne, no ale... Opinie generalnie są mi potrzebne, żeby udowodnić swoją rację.

 

SMART HDD #1 http://pastebin.com/FFD5jN8A

SMART HDD #2 http://pastebin.com/TxECZkRc

 

Dedyk za 500 zł / msc... -.-

 

Tutaj odpowiedzi od genialnego technika:

Ani jeden ani drugi dysk , w jakimkolwiek parametrze nie jest oznakowany jako "fail"load jest wyliczany z dlugości zadan kolejki kernelajeżeli dysk sdb i sda sa w raid 1 to mozna po prostu wylaczyc sdb zraid i sprawdzic czy to zmieni load.
Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo : Dysk do reklamacji .,... nowka i 16 sektorów .... Seagate wcale juz chyba nie trzyma norm jakościowych,,,

 

Lanc : Przecież to są trupy !!

1 HDD 476 Sektóów w realokacji : 6 sektorów czeka juz w kolejce ...

2 HDD 275 sektorów juz w realokacji...

 

Zrób Skany w MHDD pokazy wyniki na forum...

 

A jesli Smart nie kłamie to kopnij tego technika w dupe bo "nie ma FAil " co za "szpecjalista"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHDD nie da rady odpalić na serwerze, który jest 500KM od mojego miejsca zamieszkania i siedzi na linuxie ;> Coś tam "technik" wczoraj wkręcał, że dedyk wczoraj startował 1 godzinę, bo jakiś skan dysku leciał (ciekawe jaki on niby skan puścił, bo wszystkie znane mi skanery błędów HDD by wywaliły na HDD z takim smartem jeden wielki FAIL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo : Dysk do reklamacji .,... nowka i 16 sektorów .... Seagate wcale juz chyba nie trzyma norm jakościowych,,,

 

Lanc : Przecież to są trupy !!

1 HDD 476 Sektóów w realokacji : 6 sektorów czeka juz w kolejce ...

2 HDD 275 sektorów juz w realokacji...

 

Zrób Skany w MHDD pokazy wyniki na forum...

 

A jesli Smart nie kłamie to kopnij tego technika w dupe bo "nie ma FAil " co za "szpecjalista"

 

Tak też myślałem tylko potwierdza to jakie dyski dzisiaj własnie robią, doinstaluje jeszcze na nim wszystko zrobie obraz zeby pozniej znów sie nie męczyć i jedzie na reklamacje.

 

Dodaje jeszcze wyniki tego starego co go tak muli opisywałem w temacie poniżej teraz jest w kieszeni na USB

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak widać nawet na USB chodzi strasznie wolno ale dzisiaj troche nad nim sie męczyłem przepusciłem go przez Auslogics Disk Defrag Professional co prawda całej defragmentacji nie udało mi sie zrobić ale troszku szybicej chodzi nawet do 13 MB/s nie raz dochodził a średnio jest 4 mb/s (przedtem było góra 2MB/s) może jeszcze sie coś uda mi z nim zrobić wiecej ale to jak już przegram wszystkie dane

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh faktycznie przebieg 5K godzin.... ( ciekawe czy był to certified rep... czy "nówka" ) ....

 

Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi,dysk kupiłem tutaj http://allegro.pl/no...3081981704.html zapewniali mnie że jest nowy,dzwonilem już w poniedziałek mają go wymienić mam nadzieje że już na nowy zresztą każe mu sprawdzić w sklepie żeby potem nie było takich niespodzianek

 

Co myslicie o tym stary dysku co jest na USB z nim juz raczej nic sie nie będzie dało zrobić ??

Zastanawiam się czy nie zwrócić wogole tego Seagate'a i nie wezmę Hitachi Travelstar 500GB 2.5" 7200rpm 32MB HTS725050A7E630 jest w dośc dobrej cenie 219 zł jak myślicie ??

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie padły mi w ciągu miesiąca dwa dyski(WD Caviar blue 500GB). Pierwszy padł mi jakiś miesiąc temu i niestety nie obejmowała go już gwarancja, więc postanowiłem kupić drugi taki sam. Wszystko fajnie działało aż do wczoraj. Oba dyski w bardzo podobny sposób się zachowywały czyli nie było żadnych objaw, że coś może się popsuć.

 

Na pierwszym dysku zwiesił mi sie windows i od tamtej pory nic nie udało mi się z nim zrobić. Ale zostawmy ten dysk w spokoju

Drugi dysk to samo, zwiesił mi się windows. Po restarcie system nie wstaje. Włożyłem go do komputera brata i o dziwo windows widział wszystkie partycje, poprzeglądałem troche plików i nie stwierdziłem żeby cokolwiek zamulało. Przeskanowałem go HD Tune w wersji 2.55

 

Dołączona grafika

 

Następnie przełożyłem go do swojego kompa, podłączyłem innym kabelkiem zasilania niż zwykle i zainstalowałem mu windowsa na partycji D (przy okazji format D w instalatorze windows). Poszło elegancko, bardzo szybko sie zainstalowało.

Teraz już z poziomu swojego windowsa, przeskanowałem go HD Tune Pro 5 i tutaj Error Scan nie jest w stanie dojść do końca

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Mój sprzęt:

Athlon x4 641

Radeon hd 4850 1 GB DDR3

MSI A55M-P33

Corsair 400W CMPSU-400CXEU

 

 

Dysk jest prawie nowy, nawet miesiąca nie pracował więc jest na gwarancji. Teraz mam dwa pytania:

Co z tym dyskiem robić ? Mam wrażenie że siedze na tykającej bombie zegarowej która w każdej chwili może ekspolodwać.

Co może powodować to, że dyski w tym setupie padają ? Bo nie chce mi się wierzyć ze mam poprostu pecha i padły same z siebie w taki sam sposób. Tzn. jeden padł, drugi jeszcze śmiga ale już dużo nie brakuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie padły mi w ciągu miesiąca dwa dyski(WD Caviar blue 500GB). Pierwszy padł mi jakiś miesiąc temu i niestety nie obejmowała go już gwarancja, więc postanowiłem kupić drugi taki sam. Wszystko fajnie działało aż do wczoraj. Oba dyski w bardzo podobny sposób się zachowywały czyli nie było żadnych objaw, że coś może się popsuć.

 

....

 

Pozdrawiam

 

Mi sie wydaje że to nie wina setupa tylko takie dyski robią mam ten sam i też padł nagle zobacz temat niżej, Wiadome że jak jest gwarancja to do wymiany myśle że nie powinno być problemów bo niby dlaczego,tylko sie cieszyć że stało sie to teraz a nie zaraz po gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę o pomoc - laptop co jakiś czas się zawiesza przy uruchamianiu, na samym początku, zanim jeszcze ruszy system. Nie reaguje na F2 lub F12. Czasem zdarza się to pod rząd przy uruchamianiu, a np dziś próbowalismy z ojcem sprawdzić o co chodzi i za każdym razem włączał się bez problemu.

Sprzęt to lenovo G550

Komputer nie jest już na gwarancji. Poniżej przesyłam SMART. Czy jest źle, i co robić - jeśli się da? Zauważyłam przede wszystkim wysoką temperaturę. Bardzo dziękuję za wszelkie rady!

post-199114-0-27231600-1364248984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1 sektor niestabilny..... ale nie sądze by on był przyczyna problemów ( mowisz o starcie samego komputera a nie systemu )

Do tego mowisz o tym że czsami startuje normalnie.... tj uruchamia się komputer ... Oby to nie była uszkodzona płyta głowna.... bo na to wygląda..( niemożliwość wejscia do biosu ) ...

Wyciagnij dysk i testuj bez niego... jesli to się powtórzy to do sprawdzenia ram (memtest ) jak go przejdzie to niestety ale kompa czeka serwis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stacjonarny :

Objawy : nie startujący system (przed starem Windy - DOS), chkdsk pomogło system sie załączył ale zrobiłem MHDD oraz SMARTA. MHDD wywalił jednym bad sectorem (UNC), trzeba robić zerowanie całego dysku czy można mniej inwazyjnie pomóc .. ?

 

przepraszam za zamieszanie Dołączona grafika w załącznikach najważniejsze.

 

update:

 

poczytae, trochę o możliwościach MHDD i okazało sie, że jest opcja wyzerowania tylko tego jednego BAD sektora opcją Erase Delays *DESTRUCTIVE*. Wykonałem ją i wyniki są następujące, wyglada na naprawione .. ale wolę zapytać

 

dodatkowo podaje SMARTY, przed erase delay i tuż po.

post-113757-0-40771700-1365088631_thumb.png

post-113757-0-34056300-1365088658_thumb.jpg

post-113757-0-70524200-1365185710_thumb.jpg

post-113757-0-17934900-1365185725_thumb.jpg

post-113757-0-56086800-1365194122_thumb.png

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...