Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzone Sektory, Błędy Odczytu, Naprawa Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że to problem z kablem .

 

Możliwe też że problem leży po stronie OS/sterowników .

 

Ściągnij HirenBootCD , odpal z niego kompa i zrób test programem MHDD , na początku tematu masz wyjaśnione jak się nim posługiwać .

 

Potem albo zrób  komórką/aparatem zdjęcie wyników testu w MHDD ( program działa "pod dosem" ) i wstaw to zdjęcie .

 

Możesz też spróbować opalić miniXP z HBCD i z poziomu tego XP uruchomić jeszcze raz Victorię i zrobić test dysku , potem podaj screen z wynikiem testu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam wszystko gotowe - tylko jedno pytanko:

W instrukcji z pierwszego posta jest info, żeby uruchomić MHDD z obrazu płyty bootowanej z CD (co rozumiem), a Ty reyden piszesz, żeby go odpalić przez program HirenBootCD. Czy mam to rozumieć tak, że ten program też wypalić na CD i uruchomić go z bootowanej CD, a dopiero z jego poziomu uruchomić MHDD ?

 

Jaka jest różnica pomiędzy bezpośrednim uruchomieniem MHDD (z bootowanej płyty), a poprzez dodatkowy program HirenBootCD ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeXiQ moim zdaniem zabierasz się za to od złej strony, najpierw wyeliminowałbym podejrzenie błędu programowego a potem skupił sie na sprzętowym, bo poświęciłeś MHDD kupę czasu, a może wystarczyło użyć podstawowych narzędzi z windowsa i sprawa byłaby jasna, jeśli nadal pokazują się błędy to przejrzałbym log systemu i zrobił jak pisałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSRules właśnie przejrzałem logi systemu. I rzeczywiście - jest kilka błędów i to w momentach zawieszania się systemu. Między innymi powodem są sterowniki NVIDIA (NvStreamSvc.). Tak więc tak jak zalecasz - teraz po kontroluję trochę te logi, spróbuję usunąć błędy i zobaczę co wówczas.

 

Pytanie tylko, czy: http://www.bak-pol.ayz.pl/HDT4.png to tylko wina uszkodzonego kabla (jak w opisie) czy to też może być przyczyna strony programowej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

 

Dysk WD Green 500 GB. Takie kuku mu się zrobiło po 2-krotnym zaniku prądu.

Skanowanie w Mhdd leci już kilka godzin. Sens dociągać do końca? Przerwałem, żeby zrobić fotkę SMARTA. Dodatkowo zmniejszyłem parametr TimeOut z 240 na 10 i robię ponownie skan. W HD Tune nie dojechał do końca, w którymś momencie komp zresetował się i już nie wszedł do windy.

 

post-15883-0-40933500-1395659500_thumb.jpg

post-15883-0-07515100-1395659505_thumb.jpg

post-15883-0-08181700-1395668835_thumb.jpg

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka sprawa, dysk Seagate (sea-shit?) refabryk przysłany z RMA. Służy za magazyn, więc po tym jak się zjawił wróciło na niego 800GB filmów które czasami są odczytywane i tyle jego pracy. Po 210 godz. takie ot wyniki SMARTu. Kwazor, powiedz no proszę, wysyłać go znów na RMA i pozbyć się jak najszybciej czy nie przejmować się tym? Ujmę to tak, nie chce mi się szukać od nowa tych filmów, to taka priv kolekcja ulubionych.

 

post-120684-0-91500700-1395687923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc : w Szitgejtach Smart to taka magia  : Cholera wie co jest prawdą a co nie ..

On zawsze dla nie jest nieczyteny ( 01 zawsze kosmos ) Brak C4  itd... 

 

Smart : nic nie wykazuje  ale wyrocznia jest MHDD w przypadku tych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem dyszczek opcją "Erase" klepniętej z klawiaturki. W międzyczasie zmieniłem kabelek Sata, bo wyskakiwał błąd jak niżej i za każdym razem rósł o 1 parametr "Ultra Ata CRC Error Rate". Po zmianie kabelka poszło za pierwszym razem bez zająknięcia. Załączam fotki skanowania przed i po operacji Erase. Czy te timeouty to mogły być błędy logiczne lub jakieś inne śmiecie powstałe na skutek zaniku prądu? Wygląda na to, że dysk igła?

post-15883-0-45836900-1395751836_thumb.jpg

post-15883-0-72665500-1395751850_thumb.jpg

post-15883-0-58468400-1395751870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms83: Smart był bez zarzutu więc błedy były logiczne przez zaniki prądu lub kabel SATA był trafiony.

Haoc : Na smart można patrzeć ale profilaktyki nigdy za dużo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z dyskiem od laptopa. Nie będę wklejał żadnych logów bo chyba przyczyna jest jasna... po przetestowaniu dysku w SMART self-tests widnieje następujący status: Completed with electrical failure 20% czyli wskazuje na elektrykę dysku...;/

 

Chciałbym odzyskać kilka konkretnych plików z dysku czy jest jeszcze jakakolwiek szansa czy najprędzej w grę wchodzi wymiana elektroniki + potem próba przywrócenia?

 

Jeśli jednak potrzebne są logi to je tutaj wrzucę bo w tej chwili pisze z innego komputera.

 

Proszę o pomoc!

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwić 2 dysk o identycznej pojemnosci i zrobić kopie posektorową np DMDE.

To nie elektronika ( pytanie co to był za program ? ) pokaż smart i wynik skanowania z MHDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tworze obraz partycji przy pomocy programu ddrescue. Według niego dość sporo mb danych się udało odzyskać ale dowiem się ile w tym prawdy dopiero jak skończy...

 

Dlaczego twierdzisz, że nie elektronika? W ss poniżej na jednym z nich jest w sumie wyraźnie napisane...

 

LOGI: http://pastebin.com/yz0ew8zT

post-161254-0-50802500-1400355612_thumb.png

post-161254-0-33809600-1400355616_thumb.png

post-161254-0-73540900-1400355619_thumb.png

post-161254-0-66309500-1400355623_thumb.png

post-161254-0-46802700-1400355627_thumb.png

Edytowane przez ghoscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bardzo prosze o pomoc.

 

chodzi o dysk toshiba 500Gb z lapka

 

pojawil sie bluescreen i jakie kolwiek proby ponownego odpalenia przywracania a nawet chwile pozniej wejscie w tryb awaryjny tekstowy bylo nie mozliwe

 

probowałem programem mini tool partition wizard profesional 8 odzyskac dysk. program przeszperał dysk i pochwili znajduje utracone partycje ale po kliknieciu zapisz po dluzszym czasie pojawia sie komunikat  o sukcesie operacji ale niestety problem sie wogole nie rozwiazuje i system nadal nie widzi dysku.

 

problem jest tez taki ze dysk po podłączeniu do usb cały czas pracuje i przycina nie ktore programy.

 

próbowałem go tez podpiac pod hd tune ale przycina program

tzn podpianam dysk po chwili uruchamiam hd tune i nic sie nie dzieje. odpinam dysk i nagle program sie pojawia i ma juz w polu wyboru dyskow ten wlasnie uszkodzony. wtedy podlaczjac ponownie dysk probowalem cos przeskanowac ale nic sie nie dzieje. i odrazu wyjasnie ze jesli najpierw uruchomie hd tune i dopiero odpale dysk to program go nie widzi.

 

chcialem tez skopiowac dysk. sklonowac ale zadne z programow nie widzi dysku.

 

bardzo prosze o jakies rady . juz nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu nie próbowałbym odzyskiwać tylko sformatować, jesli dysk widac w biosie i programy go wykrywają to byc może jest szansa na format i reanimację

format ne wchodzi w gre. mam tam kupe wanzych dla mnei danych. okolo 400GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. dzieki za podpowiedz ale narazie nie moge nic z tym zrobic.  w lapku padł cd rom wiec nie moge tego nawet probowac odpalic

 

a jak to podlaczyc w stacionarnym zeby zadziałało.   dyski podlaczam za pomoca usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

po kilku dniach nieobecności w domu, odpalam komputer i słyszę dziwne stuki puki. Jakby coś nie chciało zaskoczyć. Co dalej, BIOS nie wykrywa jednego z dysków, Windows wisi na 'Starting Windows', po czym szybki BSOD i dalej to samo. Jak odczepiam felerny dysk, wszystko uruchamia się i działa normalnie. Nie pomagają zmiany kabli, czy pozycji dysku.

Dysk służył jako magazyn, miałem tam przeniesione biblioteki. Mam tam kilkaset GB zdjęć, które zwyczajnie chciałbym mieć dalej.

Co mogę zrobić, żeby nakreślić problem bardziej, żeby ktoś był w stanie powiedzieć coś więcej? Czy zostaje posiłkowanie się jakąś firmą specjalizującą się w odzyskiwaniu danych?

Dysk to Samsung HD103SJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem  na etapie odzysku danych. Dysk nie bootuje się, podpięty do zewnętrznej kieszeni pokazuje wszystkie partycje + 2 dodatkowe(?). Kopiuuję z niego dane ale... prędkość odczytu to 20-200kB/s. Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy uda uratowac sie ten dysk? Na danych nie zalezy.

 

Sprawa wyglada tak ze windows (ktory dzialal z 5 lat i "zamulal") nagle przestal sie uruchamiac. Wiec wypada przeinstalowac system. Udalo sie zainstalowac lacznie ze sterownikami, ale windows zglaszal awarie chyba dysku i zaleca kopie danych.
Wiec zainteresowalem sie dyskiem i programem MHDD. Pierwsze skanowanie ktore trwalo dlugo http://i.imgur.com/hvbAKg9.jpg przerwalem bo i tak trzeba zrobic erase. Na poczatku skanowania wchodzilo caly czas na <3ms.

Przy zerowaniu proces zatrzymal sie na ~17 000 000 i nie ruszyl. Dodatkowo pamietam ze sprawdzajac dysk windowsowym programem podczas startu systemu skanowanie zatrzymywalo sie na 12% w 4 etapie skanowania.

 

Wiec jesli erase zatrzymuje sie to chyba pozostaje naprawic "AMNF". Co musze zrobic?

 

http://i.imgur.com/x3ls6yf.jpg po przerwanej probie zerowania dysku

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam problem z dyskiem, jak pobiorę jakiś plik video utorrentem i chce od razu odtworzyć to mi się krzaczy i pokazuje że nie można odtworzyć bo uszkodzony plik, i wtedy uruchamiam na nowo utorrenta, on sprawdza i okazuje się że plik jest tylko np. w 5% ściągnięty. Pomyślałem że coś nie tak jest z dyskiem i sprawdziłem SMARTa Crystalem (w załączeniu screen) a później włączyłem Victorię (ponieważ jest to dysk zewnętrzny i nie mam możliwości podpięcia go bezpośrednio bo mam netbooka) i ustawiłem na remap. Po 9 godzinach i sprawdzeniu ok. 30 % dysku Victoria wyrzuciła komunikat o nieudanym remapowaniu. Co dalej robić?

 

Pozdrawiam!

 

post-212755-0-28159600-1409815588_thumb.jpg

post-212755-0-17117600-1409815589_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewien problem z dyskiem a mianowicie stary dysk zaczal strasznie mulić zrobilem skan hd tune i oto cos takiego dodam ze dysk jeszcze jest na gwarancji nie dlugo ale jednak jest wiec poradzcie czy oddac go na gwarancje czy cos probowac z nim dzialac

261esk5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...