Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzone Sektory, Błędy Odczytu, Naprawa Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

https://imageshack.com/i/iqCNO8Caj

 

Dysk  juz po gwarancji , ledwo co odzyskalem z niego  cenna  kolekcje starych Polskich  filmow .

Moje pytanie   , czy jest jakas nadzieja zeby go jakos podratowac  i przynajmniej na  backup  filmow  wykozystac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie niskiego poziomu ? 

Tego nie robi się na nowych dyskach -- MFM jeszcze to łykały ale to lata 80 te...

Oby ci wóry z dysku nie zostały --- zresztą 5D9 to 1497 sektorów do remapu ... czyli dysk na śmietnik... 01 też kosmos i reloki.

 

Powieś go na ścianie... albo trzymaj na nim bardzo mało ważne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię nie strasz mnie, ostatnie na co mam ochotę wydawać kasę to na hdd;).

Ale sądzisz, że jest to na tyle poważne, że może w każdej chwili coś się stać i backup im szybciej tym lepiej czy może jeszcze jakieś lata przede mną?

I zakładając, że przykładowo stałoby się coś z tym dyskiem przed wymianą to z pozostałymi zespołami też mogę mieć problem?

Mam laptopa i jako sobie pomyślę, że nagle dysk "wybuchnie", stracę wszystkie dane i do wymiany będzie cały sprzęt to po prostu straszne.

Edytowane przez aniafree1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C4 i 05 to błędy krytyczne - 05 świadczy o powstawaniu logicznych lub fizycznych "bad sectors".

Jeśli dysk działa, nie masz blue screen'ów, spowolnień itp. to możesz go używać, ale backup najważniejszych danych bym na twoim miejscu zrobił. Wartości warto monitorować czy gwałtownie się nie zwiększają.

Uszkodzony dysk nie wybuchnie, ani nie uszkodzi ci laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA podstawkę pod kwiatki : Ilośc reloków wyższa niż ilość zapasowych. Do tego tyle ile zapłapał logicznych badów za dobrze nie wróży...

 

Daj sobie jako magazyn na "śmieci" dla świętego spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilośc reloków wyższa niż ilość zapasowych. Do tego tyle ile zapłapał logicznych badów za dobrze nie wróży...

 

liczba 169 ? no niestety ale nie ma wyjścia, musi sie spiepszyć do reszty :( powiem, że wentylator był zapchany do tego stopnia, że laptop się wyłanczał ...

 

Drugi przypadek:

a jeśli mam 1 <500 i erase delay nie pomaga robić remap ? SAMRT jak w załączniku (obecny po wszystkim co robiłem)

post-113757-0-33627900-1421875891_thumb.jpg

post-113757-0-60751300-1421875903_thumb.jpg

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk poszedł do śmieci ! 

 

źle wstawiłem fotki więc załączam jeszcze raz 

 

opis:

 

 1 <500 i erase delay nie pomaga robić remap ? SAMRT jak w załączniku (obecny po wszystkim co robiłem)

 

post-113757-0-38325800-1422258627_thumb.jpg

post-113757-0-02384200-1422258636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...