Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzone Sektory, Błędy Odczytu, Naprawa Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze zobaczcie na drugi dysk, tym razem z laptopa. Czy warto go przełożyć do starego komputera zamiast tamtego zepsutego dysku?

 

http://img3.garnek.pl/a.garnek.pl/029/833/29833552_800.0.jpg/zdjecie.jpg

http://img1.garnek.pl/a.garnek.pl/029/833/29833560_800.0.jpg/zdjecie.jpg

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym dysku atrybuty: 5, 197, 198. Pozostałe akceptowalne.

 

W drugim dysku: 5 wskazuje na 1 uszkodzony sektor. Reszta akceptowalna. Jak 5 nie będzie rosnąć można używać IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego w miarę sprawnego dysku. Co może powodować głośne działanie tego dysku, gdy używam np. Firefox'a na Windowsie? Jeśli robię to samo na Linuxie nie ma z tym problemów, dysk działa znacznie ciszej. Może ma to związek z tym bad sektorem.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak Wam się zdaje - jest możliwość żeby system wisiał (losowo - nawet w recovery) przy jednym <500 (Warning na dole). 

Dysk to Seagate - ST9250315AS.

 

RAM sprawdzony - sprawny. Laptop czysty, bios aktualny .

 

Robiłem małe zerowanie, później remapowanie i 500 nie znika, robić pełne zerowanie ?

 

update:

po remapowaniu mam już 2x <500.

 

a tutaj SMART po małymm zerowaniu i remapowaniu

 

post-113757-0-34449100-1440705552_thumb.png

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Proszę o informację, czy dysk z taką ilością bad sectorów da się uratować (szczerze wątpię). Nie ukończyłem skanowania dysku, gdyż bardzo długo to trwa a już znalazło 1307 BS, więc nie wiem czy to ma sens. Jedyna nadzieja w tym, że to jakieś błędne działanie programu i nie ma ich aż tylu. Odpowiedź zapewne znajduje się w załączonym S.M.A.R.T, lecz nie umiem tego zinterpretować. Proszę zatem Was o pomoc.

post-168062-0-06414600-1442672785_thumb.jpg

post-168062-0-77441600-1442672798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest GW dawaj ,,, ma lekkie problemy z odczytem danych ( 01 ) jednego reoka złapał ( ale na 24 tyś godzin to już niezły przebieg -- dla Seagate norma to posypać się po 3-5k godzin )

 

W sumie po takim przebiegu warto go odświeżyć i zapodać mu pełny ERASE wpisany z klawiatury ( dane w kibel idą pamiętaj o tym,, ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit.

 

zrobiłem erase z klawiatury, podczas procedury podświetlił się na czerwono pasek górny i dolny. po zakończeniu mhdd nie podał żadnego komunikatu, smart pokazuje to samo. 

 

dysk jest po gwarancji, skończyła się 12.09.2015r. wg strony WD, w proline miałem jej tylko dwa lata. czyli parę dni po zakończeniu gwarancji producenta dysk zaczął mieć problemy. 

 

proszę o poradę.

 

wygląda mi to tak że na dysku jest błąd który nie jest oznaczony jako BAD, remap go nie oznacza, erase jak powyżej. co z tym zrobić, formatować do skutku? 

 

synology ds110j do którego dysk jest wpięty pokazuje że na dysku jest błąd i został usunięty ale kasowanie i kopiowanie danych w tym obszarze około 200gb zapełnienia pokazuje w logu te sam błąd i tak w kółko. dane oczywiście ulegają uszkodzeniu. 

 

jest jeszcze jakaś nadzieja dla tego dysku czy go spisać na straty?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHDD jak wywaliłby błąd : Catastophic faliture  to wiemy że nic się nie da zrobić z nim a przeszedł spokojnie zerowanie.

Puściłeś zwykły skan 2x F4 ? Pokazał jakieś ABRT /UNC etc ?

Gdyby dysk miał problemy z zapisem to C8 nie było by zero a jest .. 

Ki czort >? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit.

robiłem 2xF4 ale jeszcze raz właśnie puściłem.

Edit. 2
Przypomnialem sobie że jak pierwszy raz puściłem scana to pokazał kilka warningow. Po zrobieniu erase, remap, erase z klawiatury pokazuje 2 warnigni >500ms. Abrt i unc brak.

Co teraz mam z tym zrobić? Spisalem sobie te wartości.

Mam jeszcze raz zapuscic 2xF4?

 

na zdjęciu do końca jeszcze trochę zostało ale już się praktycznie nic nie zmieniło. 
 

DSC_0008.jpg

 

edit 3. 

 

zdjęcie z dzisiejszego testu:

 

testmhddwd.jpg

 

 

edit 4.

 

WD -> RIP. wkurzyłem się na ten dysk gdyż zaczął mieć coraz więcej błędów w różnych miejscach. więc go rozebrałem na części pierwsze. jak ktoś chce to elektronika się ostała możemy się dogadać. 

 

dysk w środku posiadał 2 głowice, 1 talerz -> 1TB. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dysk, kolejny problem. oto odczyt: 

 

st3000.png

 

co o tym sądzicie? a w między czasie rozpoczynam poszukiwanie paragonu. 

 

temperatura dysku jest podejrzanie wysoka gdyż pozostałe dwa dyski mają w okolicach 26-27 a ten jeden ma 31. 

 

dysk oczywiście po gwarancji. skończyła się 30.11.2015r. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób żeby zmusić mhdd żeby potrafił ogarnąć cały dysk 3TB?  lub są może jakieś alternatywne programy które to samo potrafią i wspierają dyski tak duże? 

 

hdtune dopiero zapuściłem zobaczymy co z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po łykendowym męczeniu dysku Victorią otrzymałem poniższy wynik:

 

 

st3000_po_naprawie.png

 

no i jak teraz to Waszym zdaniem wygląda?  Będzie coś z tego dysku jeszcze?

 

cała zabawa wyglądała mniej więcej tak: hdtune nic nie wykazał, po pierwszym remapie victorią dalej wisiały błędy w smarcie, to zmniejszyłem czas na 250ms i przejechałem cały dysk. niestety smart był niby czysty C5 i C6 pokazywały 100 ale chkdsk/r zwiesił się na 98%. to zrobiłem jeszcze raz victorią ustawiając na czasy na 100ms i najmniejszy blok 32k. tak przejechałem te końcowe 2%. potem pełny format + chkdsk /r już nic nie wykrył. 

 

zastanawia mnie BB i  1?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...