Skocz do zawartości
Bartekiju

Pentagram Karakorum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zdecydowalem sie na zakup w/w schładzacza. Wczoraj został zamontowany. Wszystko byloby wporzadku gdyby nie fakt że urzadzenie piszczy :blink: A konkretnie pilot to regulacji obrotów przy starcie systemu wydaje przez moment dzwiek "piszczenie" Jest to strasznie denerwujace, nie jestem pewny czy to normalne lub co najgorsze czy to przypadkiem nie wada sprzetu? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

To jest normalne nic się nie martw.

A to ze jest denerwujące to przyznam ci rację.

zmień sobie wentylator na lepszy i bez regulatora obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmontuj CZARNA obudowe od regulatora, odlutuj gwizdek i po problemie, chyba do tego ogranizcala sie ta ingerencje, ktora kiedys robilem na alpaya

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to strasznie denerwujace, nie jestem pewny czy to normalne lub co najgorsze czy to przypadkiem nie wada sprzetu? :unsure:

To normalne. Ten regulator ma wbudowany alarm załączający się w razie gdyby wentylator przestał się kręcić. Możesz albo wymontować głośniczek, albo poczekać, bo u mnie sam zdechł po jakimś czasie i teraz włącza się raz na kilkanaście razy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kup inny za kilka złotych.

Dobra myśl. Znalazlem na allegro ciekawy regulator ENTAGRAM FREEZONE Fan Speed Controller 2 Co prawda tez ma alarm dzwiekowy, ale mysle że głosniczek bez problemu uda sie "odmontować" :-P Zato o ile sie nie myle mozna go zamontować w slocie na stacje dyskietek :D Tylko zastanawiam sie jak połaczyc go z Karakiem? Regulator jest wyposazony w złacze 3 pin i nie bardzo wiem jak połaczyc go z wentylatorem a jednoczesnie karaka z płyta głowna :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po co sie bawić w te regulatory. Lepiej kupić jakiś dobry cichy wentyl bo ten fabryczny od Pentka to szajs no ale zrobisz jak chcesz ;)

Nawet jak kupisz dobry cichy wentyl to i tak dobrze jest mieć możliwość wyboru bezgłośnej pracy w niskiej temp. podczas surfowania po www lub słyszalnej pracy podczas instensywnej, długiej gry w 35-40 st. upały. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam sie jak połaczyc go z Karakiem? Regulator jest wyposazony w złacze 3 pin i nie bardzo wiem jak połaczyc go z wentylatorem a jednoczesnie karaka z płyta głowna :unsure:

Ponawiam pytanie, czy ktoś orientuje sie w jaki sposom mozna połaczyc ten regulator z karakiem, a jednoczesnie karaka z płyta głowna? Zapewne trzeba dokupic jakas przejsciówke, pytanie tylko jaka :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...