Skocz do zawartości
pix3l

Jaką Pompke?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje porady dot. pompki - przez ponad dwa lata dzialalem na Hydorze l20, jednak zrobil sie z niego pierdzący buczek. Potem wybralem BW Silent Pump i bylem bardzo zadowolony (jest supercicha). Po 2 tygodniach w moje lapy wpadl drugi 8800gt i postanowilem zrobic sobie sli i przy okazji WC na nim (coby cicho bylo). Niestety Silent Pump z 4 blokami (+ bw 121 + 122) nie daje rady wiec znowu jestem zmuszony uzywac hydora...

 

Szukam pompki z wydajnoscia 500-700+ l/h ktora bedzie CICHA(najlepiej tak jak silent pump), mam na to 200 zł, doradzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pompa do CO lub CWU cicha wydajna i trwała.

 

Co jest za mocna za dużo bierze prądu i podgrzewa wodę i zresztą za duża wielkościowo, co do cwu to polecam kupić grudfosa mam taką w użyciu polecam wo gule jej nie słychać ale cena mówi sam za siebie 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CWU to jedyna słuszna inwestycja... jedyna mala wada to rozmiar....

Poszukaj w dziale sprzedam. Widziałem dziś że jeden koles załatwić nowe laingi za 140 zł do tego kupić jakiś top za 60 i będzie ideał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie masz bloki. To ma znaczenie przy wyborze pompki. Najwydajniejsze obecnie bloki raczej nie nadają się do pracy z CWU Leszno/Grundfos - ze względu na podnoszenie słupa wody i ogólnie wytwarzane ciśnienie.

Jak masz bloki pokroju D-tka, swifa GT/GTX czy też kyńkowe prisony to CWU będzie dobra. Ja u siebie nie zauważyłem różnicy w temperaturach między Laingiem DDC 1T a żółtym Lesznem, mimo dużej różnicy w podnoszeniu słupa wody.

 

Obie pompki można kupić za mniej więcej 150 zł, oczywiście używane.

Jeśli priorytetem ma być całkowita cisza to ... tylko CWU. Chyba, że kupisz lainga + top + wykombinujesz regulację napięcia na 20-30W (a i tak nie mam 100% pewności - czy nie usłyszysz tych wysokich obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...