Skocz do zawartości
szpachla2

Telewizor Lcd ~32 Cale, Media Markt, Saturn A Może Euro Rtv Agd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założenia są następujące:

 

Odległość z jakiej będzie oglądany to ok. 2,5 - 3 metry.

Nastawiam sie na 32 cale, mysle ze taki rozmiar bedzie optymalny.

Telewizor pracował będzie z anteną zbiorczą, analogową. Chociaż przyszłościowo przydał by sie MPEG-4.

Rozdzielczość- niekoniecznie FULL HD,ale tylko wtedy jeżeli niższa rozdzialka da lepsze efekty przy odbiorze telewizji analogowej.

W jaką markę celować? Samsung, LG, czy jeszcze coś innego?

Jaki "market" polecacie do tego rodzaju zakupu?

Zakupy on-line (agito itp.) odpadają.

 

A, i jeszcze jedno. Muszą go przywieść i zabrać starego Rubina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Założenia są następujące:

 

Odległość z jakiej będzie oglądany to ok. 2,5 - 3 metry.

Nastawiam sie na 32 cale, mysle ze taki rozmiar bedzie optymalny.

Telewizor pracował będzie z anteną zbiorczą, analogową. Chociaż przyszłościowo przydał by sie MPEG-4.

Rozdzielczość- niekoniecznie FULL HD,ale tylko wtedy jeżeli niższa rozdzialka da lepsze efekty przy odbiorze telewizji analogowej.

W jaką markę celować? Samsung, LG, czy jeszcze coś innego?

Jaki "market" polecacie do tego rodzaju zakupu?

Zakupy on-line (agito itp.) odpadają.

 

A, i jeszcze jedno. Muszą go przywieść i zabrać starego Rubina :)

Rozmiar 32" przy takiej odległości to minimum a nie optimum (optimum to 37-42"). Oczywiście biorąc pod uwagę że PAL 4:3 będzie oglądany w letter box (brak zniekształceń) a nie w trybie jajowatych głów (rozciągany na cały ekran 16:9). Który model - Samsung serii 650 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40" będzie ok ,Kyle dobrze prawi ,zobczysz że po tygodniu patrzenia na 32" będziesz miał ochotę na te 8 " więcej .

Jeden minus to antena analogowa bo "jakość" może Cię "troszkę" zaskoczyć.A i przy oglądaniu LG zwróć uwagę na czerowny kolor -ja widziałem 2 TV i pracuje na monitorze LG i czerowny kolor jest przesycony (może da się to ustawić w menu serwisowym).A i polecę Ci Sony bo jestem z niego bardzo zadowolony :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do analogowej TV polecam plazmę. Panasonic jakiś się spisze świetnie. 2,5-3m to ekran tak jak koledzy piszą powinien być 37-42" jeśli ma stać ja jakimś stoliku, jeśli chcesz go powiesić na ścianie to zdecydowanie 42"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy potrzebujesz LCD bo jak nie to jak napisał _piotrek Panasonic ze swoimi plazmami ma super cena/jakość.Plazma lepiej obrobi słaby sygnał a do LCD jest potrzebny dobrej jakośći ,o którym z analoga możesz zapomnieć. MPEG-4 wg mnie kup tylko w wypadku kiedy nie palnujes zakupu jakiejś paltformy cyfrowej HD.A i Sony będzie kosztował pewnie wiecej ale masz 5 lat gwarancji -sprawdź przed zakupem bo promocje są okresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik prawdę Ci powie. Kiedy szukałem TV dla rodziców, na forum HDTV był ogromny temat np. Panasonica serii PV8 i PV80. Z tego co pamiętam pobór prądu na ustawieniach takich do oglądania na co dzień był bardzo porównywalny z LCD, nieznacznie większy. Upraszczając całą sprawę plazma będzie miała max. pobór energii przy podświetleniu, które wypala oczy. W tej konkretnej serii ustawiając tryb kinowy i robiąc podstawową kalibrację różnica w poborze energii jest właściwie pomijalna. Możliwe, że inne plazmy są bardziej energochłonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że telewizor plazmowy, mimo nominalnie większego poboru mocy, zużywa faktycznie, w czasie wyświetlanie filmu, mniej więcej tyle samo energii co porównywalny gabarytowo LCD TV, wiemy od dawna. Portal CNET, by zamknąć w końcu dyskusję na temat poboru mocy przez różne płaskie wyświetlacze, poddał pomiarom testowym aż 54 HDTV. Test polegał na pomiarze poboru mocy urządzeń pracujących w cyklu: 8 godzin świecenia i 16 godzin w pozycji stand-by. Wyniki jakie uzyskano są ciekawe, ale, jak pisałem na początku, nas, nie zaskoczyły. Okazało się np., że 65 calowy LCD TV firmy Sharp zużył w teście 600W energii, co okazało się rezultatem gorszym niż uzyskany przez wszystkie telewizory plazmowe o podobnej wielkości ekranu, mające realny pobór mocy około 500W.

 

 

 

W końcowym wniosku możemy przeczytać, że najważniejszym parametrem mającym wpływ na pobór mocy jest wielkość ekranu, a najbardziej oszczędnymi urządzeniami wizyjnymi z płaskimi ekranami są telewizory tylnoprojekcyjne.

http://reviews.cnet.com/green-tech/tv-consumption-chart/

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma wyświetlając białą planszę ma najwiekszy pobór prądu i pewnie podstawą tak jak w LCD jest odpowiedznia kalibracja.MóJ LCD pobiera po kalibracji w okolicach 100W ,podświetlenie matrycy ustawiłem na 3 ,jasność kontrast i nasycenie na 60 %.Używam dwóch trybów moich ustawień -dzienny , nocny i to mi wystarcza.A ta tabelka zawiera wyniki bez kalibracji w trybie pewnie sklepowym ,który wypala gały samym podświetleniem matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Panasonic TXP42u10e.

42 cale, FullHD, plazma.

2490 zł brutto?

Ma ktoś taki TV?

Opłaca się?

 

edit: co do poprzednich propozycji to samsunga serii 650 nie ma w sklepach :(, przynajmniej tam gdzie byłem.

Z tego co wzbudziło moje zainteresowanie jest jeszcze LG LH3000 , 37 cali LCD FullHD, 2499 brutto.

Ale tylko 37 cali w tej cenie.

 

edit2: 2500 za tego LG to ździerstwo :)

Na ceneo są po ~1600

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem Sony KDL 37 S 5600

Telewizor nie był dla mnie, okazało sie że 42 cale będzie za duży i trzeba wziąć coś mniejszego.

2690zł w euro rtv agd.

5 lat gwarancji.

Mam nadzieje ze dobrze sie będzie sprawował.

Chociaż gdybym sam miał wybierać kupiłbym tą plazmę od Panasonica. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to podepnę się pod temat...

 

mianowicie mam zamiar kupić na RATY (30x0%) TV 32'' z EURO RTV AGD i zastanawiam się nad dwoma TV:

 

- SONY KDL 32 S 5600K - 2290 zł (najtaniej na ceneo: 1932 zł)

- PHILIPS 32PFL5604H - 1990 zł (najtaniej na ceneo: 1944 zł)

 

za tym pierwszym przemawia 5 letnia gwarancja, a za tym drugim "lepszy" kontrast na papierze , możliwość oglądania filmów z USB (co mnie bardzo interesuje) i niższa cena (teoretycznie taka sama jak w najtańszym sklepie na ceneo)

 

ktoś miał do czynienia z tymi dwoma TV?

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...