Skocz do zawartości
SinRock

Jaki Zasilacz Do 400zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, szukam zasilacza do 400zł. Priorytetem jest dla mnie cisza i stabilne napięcia, dobrze by miał także odpinane kable... Zasilacz ma bez problemu pociagnąć PII x4@3,6, 8800gt, 2dyski i kilka innych dupereli ;)

 

Osobiście zastanawiałem się nad:

BQ Dark Power 450W - Bez bicia przyznam, że to mój faworyt gdyż ma dodatkowe wejścia na fan-y. Boje się jednak, że będzie 'hałasować' bo czytałem ostatnio że dużo modeli ma z tym problemy :|

Enermax Modu82+ 425w - tu jednak boje się że te 425w to troche za mało...

Corsair HX520 - ten jednak jest ponoć dość głośny na tle konkurentów...

 

Zasilacz zmieniam bo ten obecny zaczął popiskiwać wraz ze zmianą sprzętu ( ponoć to wina mobo, ), poza tym przydały by się odpinane kable ;) Obecny sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawiłem sobie 520HX'a i jestem z niego bardzo zadowolony, w ogóle go nie słyszę. :)

Chyba jednak zdecyduje się na BQ Dark Power 550W ;) Z tego co widzę Hx ma niestety krótsze kable od BQ (52cm vs 60cm) :-| Tym bardziej, że u obecnego BQ SP niektóre starczają na styk jak puściłem je tyłem, za mobo, więc z HXem miał bym problem gdybym chciał to wszystko poukładać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje się na BQ Dark Power 550W ;) Z tego co widzę Hx ma niestety krótsze kable od BQ (52cm vs 60cm) :-| Tym bardziej, że u obecnego BQ SP niektóre starczają na styk jak puściłem je tyłem, za mobo, więc z HXem miał bym problem gdybym chciał to wszystko poukładać....

dobrze tobie radze,daruj sobie bequiet,raz ze daja 3 lata gwarancji ,kiedy konkurencja daje 5-7 lat,a dwa ostatnio oddawałem piszczacego bequiet 450w do serwisu który oczywiscie usterki nie stwierdził,aby pozniej pomyłkowo wysłac mi Bequiet 600W (docelowo komputronik) a w opisie usterki serwis słowo konfiguracja pisze przez u z kreską,wiem czepiam się ale to aż kluje w oczy,podobnie jak zabezpieczenie towaru przed wysyłką do klienta.Polecam http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/an...CFRyFzAodTDopYw http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W Cichszy,tanszy,stabilniejszy od bequiet no i 5lat gwarancji. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze tobie radze,daruj sobie bequiet,raz ze daja 3 lata gwarancji ,kiedy konkurencja daje 5-7 lat,a dwa ostatnio oddawałem piszczacego bequiet 450w do serwisu który oczywiscie usterki nie stwierdził,aby pozniej pomyłkowo wysłac mi Bequiet 600W (docelowo komputronik) a w opisie usterki serwis słowo konfiguracja pisze przez u z kreską,wiem czepiam się ale to aż kluje w oczy,podobnie jak zabezpieczenie towaru przed wysyłką do klienta.Polecam http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/an...CFRyFzAodTDopYw http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W Cichszy,tanszy,stabilniejszy od bequiet no i 5lat gwarancji.

Ehh, za twoja namową właśnie anulowałem zamówienie ;) Po przeczytaniu recenzji przekonałem się do tego Anteca 550w, poza tym okazał się najlepszy w tym co mnie najbardziej interesuje - jest bardzo cichy. Także dzięki wielkie za uświadomienie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze tobie radze,daruj sobie bequiet,raz ze daja 3 lata gwarancji ,kiedy konkurencja daje 5-7 lat,a dwa ostatnio oddawałem piszczacego bequiet 450w do serwisu który oczywiscie usterki nie stwierdził,aby pozniej pomyłkowo wysłac mi Bequiet 600W (docelowo komputronik) a w opisie usterki serwis słowo konfiguracja pisze przez u z kreską,wiem czepiam się ale to aż kluje w oczy,podobnie jak zabezpieczenie towaru przed wysyłką do klienta.Polecam http://www.agito.pl/obudowy-i-zasilacze/an...CFRyFzAodTDopYw http://www.frazpc.pl/artykuly/713/ANTEC/TR...NEW/550W/i/650W Cichszy,tanszy,stabilniejszy od bequiet no i 5lat gwarancji.

Bo generalnie zasilacze sie kupuje w Zenfiscie.

Faktycznie ten Antec wyglada bardzo zachecajaco, ale BQ napewno nie sa zlymi zasilaczami.

 

Co do piszczenia, moj BQ nie piszczy w ogogle na mojej konfiguracji, za to kiedy podlaczylem go do duzo slabszego kompa siostry zaczal popiskiwac.

W Zenfiscie niby testuja pod tym wzgledem kazdy zasilacz przed wyslaniem go do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo generalnie zasilacze sie kupuje w Zenfiscie.

Faktycznie ten Antec wyglada bardzo zachecajaco, ale BQ napewno nie sa zlymi zasilaczami.

 

Co do piszczenia, moj BQ nie piszczy w ogogle na mojej konfiguracji, za to kiedy podlaczylem go do duzo slabszego kompa siostry zaczal popiskiwac.

W Zenfiscie niby testuja pod tym wzgledem kazdy zasilacz przed wyslaniem go do klienta.

Czy testują, tu bym mógł podyskutować.... Ani razu jak zamawiałem u nich zasilacz to plomby na opakowaniu nie zostały odklejone ( no chyba że tak dobrze potrafią zakleić ponownie pudełko że tego nie widać ). Zamawiałem u nich już 3 razy ( BQ, Tagana i coś jeszcze ), w tym raz przytrafiło im się pomylić wysłane zasilacze, później chcieli żeby im go odesłał jednak po dłuższej rozmowie w końcu przyjechał po niego kurier na koszt sklepu. Niby wszystko ok, jednak cen nie mają moim zdaniem w żaden sposób konkurencyjnych. Za tego Anteca musiał bym zapłacić 40zł więcej...

 

Tak czy siak, zasilka juz zamowiona, dzięki wszystkim za pomoc w wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzasadnionej reklamacji w ciagu 2 dni powinni przyslac nowy zasilacz.

A z zasilaczami wiadomo jak to jest, lubia czasem podziekowac za wspolprace.

Ale idealni napewno nie sa, z tym sie zgadzam.

Dlatego napisalem, ze generalnie kupuje sie u nich, ale nie koniecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...