Skocz do zawartości
m_lesiu

Wd Caviar Black 500gb / Talerz

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie, 500 GB talerze też mieli jako pierwsi i skończyło się serią .12 która do udanych nie należała.

Nie będę się po raz 10 rozpisywał na ten sam temat, także krótko. Pewnie oceniasz to po opiniach w sklepach... co nie zmienia faktu, że dyski te sprzedały się w ilości, o której reszta firm (sumując ich 500GB modele z tamtych czasów - rok temu) może pomarzyć. Zaraz będą 1x640GB i też pójdą jak ciepłe bułeczki. Dlaczego... takie życie, będą najszybsze w testach, na które patrzy 95% kupujących (jeśli w ogóle patrzą) przez kilka miechów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Elektronek ludzie patrza na cyferki Max read i seek time... ( co nie raz zostało udowodnione ze nijak ma sie do real life i seria 12 dusi sie i dostaje baty od 333gb/platter )

Pewnie oceniasz to po opiniach w sklepach... co nie zmienia faktu, że dyski te sprzedały się w ilości, o której reszta firm (sumując ich 500GB modele z tamtych czasów - rok temu) może pomarzyć

Eche a forum nasze to co ? mało przypadków ? siadajacych 12...

Zreszta co z tego ze sprzedało? Zaufanie do firmy poszło na pysk. I nie jeden komu padła 12 wymiania na cos innego i juz nie wróci do Seagate..

 

I z pięknego Seagate wychodzi brzydkie kaczątko.... ( a powinno na odwrót )

 

Pamietaj złe wiadomosci rozchodzą się 10 razy szybciej niż dobre..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę kupował dysk i z tego co udało mi się wygooglować wychodzi na to, że niektóre Blacki 500GB 00L3B2 mogą posiadać talerze 320GB. Stąd wyniki w HDTach na poziomie 108MB/s.

Normalnie talerze o takiej pojemności osiągają ~100MB, ale pewnie przez zmniejszenie ich pojemności uzyskano te kilka procent więcej w odczycie linowym. Dlatego też wynik bliski 110MB/s w dyskach o WD o pojemności 500GB może świadczyć o zastosowaniu talerzy 320GB. Sęk w tym, że trzeba trafić, więc nie warto ryzykować i lepiej kupić wersję 640GB.

Mnie osobiście po prostu trochę kusi, ale równie dobrze można wziąć 640GB i sobie samemu zmniejszyć pojemność.

Posiada ktoś Black 500GB 00L3B2 kupione niedawno?

Witam

Też kupiłem WD Caviar 500 Black jednotalerzowy ale mam coś slabe wyniki w HD Tune Pro

Dysk oczywiście 00L3B2, data produkcji 07.10.2009, produkcja Made in Thailand

Może mi ktoś powiedzieć co z dyskiem jest nie tak, że ma takie slabe wyniki ?

Nie, on nie miał być jedno talerzowy. Prędzej na talerzach 320GB, ale widzę, ze masz nadal wersje 250GB. Hmm, te oznaczenie to na pewno z dwójka na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wartość średnią w HDTach. Ale różnie to bywa, bo ktoś tutaj pokazał test WD5000AAKS z odczytem średnim 108MB/s, ale są też testy, które wskazują na 124MB/s. Były to dyski różnej rewizji i ten szybszy pochodzi z nowszej i jest na 100% jedno talerzowcem. Żeby nie było offtopu to WD Black 1TB też już są na talerzach 500GB, a cała tajemnica tkwi w oznaczeniach. Co ciekawe produkowane są one równolegle z tymi na talerzach 334GB.

 

EDIT>>są już też Blacki 750GB na talerzach 500GB. Pozostaje czekać na 500 gigówki, ale odstają od poprzedników czasami dostępu, które oscylują w granicach 13,5-14ms. Nie wiem czy chodzi o AAM czy jakieś czujniki, bo nie znam cyrylicy ani krzaków :wink:

Może ktoś się pochwalić czasem dostępu "starych" Blacków po włączeniu AAM?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Caviar Black 1TB (WDC WD1001FALS-00J7B1; FW: 05.00K05) po niecałym miesiącu załapał bad sektory :(.

Victoria remapowała ich >200. W poniedziałek idzie na serwis tylko musze gdzieś 600GB danych przekopiować.

 

Co do głośności to w porównaniu z 500 Caviara jest wyrazniej głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ macie trochę info

# WD7501AALS-00E3A0 750GB (2/3)

# WD1001FALS-00U9B0/00E3A0 1TB (2/4)

# WD2001FASS-00U0B0 2TB (4/8)

Wykresy w google :wink:

Jak już wspominałem "zepsuł się" czas dostępu

 

WD Caviar Black 1 TB, SATA 6 Gb/s, 64 MB Cache, WD1002FAEX

Z tych to pewnie każdy będzie na talerzach 500gB, ale ten czas dostępu...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Może ktoś się pochwalić czasem dostępu "starych" Blacków po włączeniu AAM?

...się pochwalę:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reszcie WD zapowiada nową serie Black, 1TB WD1002FAEX z interface Sata 3 i 64MB cache. tylko ten hałas...

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...612&catid=2

 

@DOWN

Sorki, nie zauważyłem kiedy edytowałeś.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem już link do tego dysku. Czas dostępu jest nieciekawy i to raczej nie jest spowodowane AAM. Pewnie czujniki wibracji mają zamontowane.

Jest jeszcze wersja na SATA-2, ale to raczej do kupienia jako dyski przenośne np. My Book.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekam bo odczyt liniowy Samsung F3 ma średni na poziomie ~122MB/s, a tu jest ~112, oczywiście liniowy nie jest najważniejszy ale spodziewałem sie ze odstawi F3 w tym, zobaczymy testy z róznych aplikacji systemowych.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak czas dostępu pozostaje na starym bezkonkurencyjnym w swojej klasie poziomie. FAES to dla obudów przenośnych stąd te ~14ms

 

 

 

 

12.2ms ciekawie jak chrupie...

Niedługo będzie dostępny również WD Blue 1TB 32MB cache, a seria Blue jest podobno cichsza od Black...

]Spodziewałem sie lepszych wyników w linowym odczycie.

HD Tach to jedyny benchmark? Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor - ja nie mówie ze liniowy to wyznacznik wydajnosci wiadomo ale troche szkoda ze nie osiąga przynajmniej tych 120MB/s bo widać mozna wydobyć wiecej z takiej konstrukcji w tej kwestii, no ale to narazie pierwszy test wiec nie ma odniesienia, moze jakas wczesna wersja firmware itd. tak czy siak kupie go na pewno :) btw. F3 1TB tez sie troche dusi ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~390 pln bez wysylki - drogo :( - juz ktos kupil 1 sztuke - moze forumowicz ppc :)?

 

ciekawe po ile beda nowe blue 500GB/talerz - w stanach sa o 20 dolarow tansze od blackow (mowie o wersji 1TB).

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży, dziewiczy, jeszcze nie formatowany WD1002FAEX (wyłączone AAM):

 

HDTUne info:

Dołączona grafika

 

HDTune health:

Dołączona grafika

 

HDTune benchmarks:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

HDTune Random Access:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

HDTune Extra tests:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

HDTach 3.0:

Dołączona grafika

 

Platforma:

AMD Phenom II 720 BE

4GB DDR2

Gigabyte MA-790X-UD3P

Windows7 x64 Ultimate

Dysk wpięty do portu SATA_1, tryb AHCI

Edytowane przez sszpila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sszpila:

 

dzieki za testy. Napisz tez cos wiecej OD SIBIE o: glosnosci pracy, drganiach/wibracjach, subiektywnych odczuciach o (kulturze)pracy, szybkosci dysku (takze od sporym obciazeniem - np. jednoczesnym przez system i pare aplikacji - czy sie nie "dlawi", nie "muli" etc).

 

Temperatura dysku jak widac niska (<30 stopni). (Ile typowo mialy poprzednie blacki swoja droga? chyna cieplejsze byly?)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by to mialo zmienic ?

Przeciez ten dysk nawet Sata 1 nie wyczerpuje.

 

Musi byc wydajniejszy o te kilka % B-)

SATA2/3 co tylko do RAID ? ile % tego uzywa (w warukach domowych) ?? tym bardziej R0 przy czesto padajacych dyskach to troche ryzykowne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...