Skocz do zawartości
m_lesiu

Wd Caviar Black 500gb / Talerz

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt dużo wrażeń póki co nie mogę opisać. Dysk jest podłączony i niesformatowany, czeka na instalacje systemu. Zamontowany jest w sankach na podkładkach gumowych, więc żadne drgania się nie przenoszą na obudowę. Jest dość ciężki jak na dysk twardy. W random access jest wyraźnie głośniejszy od mojego aktualnego dysku, tzn. Hitachi HDT725025VLAT80, ale z tym to się akurat liczyłem. Być może włączenie AAM trochę by go uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc wydajniejszy o te kilka %  B-)

SATA2/3 co tylko do RAID ? ile % tego uzywa (w warukach domowych) ?? tym bardziej R0 przy czesto padajacych dyskach to troche ryzykowne ;)

 

W rajdzie też nic nie daje bo dalej masz 1 dysk podpięty do jednego kanału ;) 

 

 

Sata 3 daje coś tylko przy najszybszych SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Blue 1TB "sa" w comp4you po 310 zl :blink:

 

Robil ktos w tym sklepie zakupy ?? na Opineo dobrze pisza a jak jest w praktyce ??

 

Z Komputronikiem....zalezy... wiadomo drogo ale jesli cos wychodzi nawet drozej o te 20 zl a jest mozliwosc odebrac w salonie i potem dostarczyc w razie awarii :unsure: ESC ma tylko salon w Gdansku niestety :huh:

 

Np dysk czy mobo wole kupic u siebie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z AAM zrobię po weekendzie. HDTune nie chce włączyć AAM, wywala błędem, będę musiał czymś niskopoziomowym to włączyć

 

Spróbuj CrystalDiskInfo

 

komputronik to zdecydowanie najdrozszy sklep komputerowy w .pl - nie wiem, jakim cudem oni jeszcze funkcjonuja w dobie porownywarek cen etc

 

Dlatego że oferują wysoką jakość usług, szeroki asortyment. Raczej nie ma z nimi żadnych problemów, ludzie często są skłonni płacić więcej za pewność firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze WD odświeża całą serię Blacków od 500GB do 2TB. Wszystkie pewnie będą miały 64MB cache oraz SATA 3. Z chęcią bym wymienił swojego Blue 640GB na nowego Blacka 500GB.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Co do WD black 500 jedno talerzowe to nie tylko rozpoznaje się po 00L3B2.... teraz chyba ladują do nich 80% 2 talerzowe,w seri z "Z" są jedno talerzówki :P

post-151295-1272463233,92_thumb.jpg

post-151295-1272463290,35_thumb.jpg

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak sobie patrzałem na sklepy jak jest z tą gwarancjią 5 LAT....

 

Wcale nie różowo... wszyscy w h... tną jedynie w komutroniku jest GW 5 altek reszta sklepów 36 miechów.. ( wiadomo moza wysłac do WD polska ale... )

 

P.s Testował ktoś czy w Blackach działa regulacja AAM ? Bo miał być test od Szpilla ale jakoś cicho...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dyskiem, coś z nim nie tak. Powoduje zawieszanie komputera. Wszystko było sprawdzane i na pewno to wina dysku. W HD Tune zakładka HEALTH pusta (SMART w biosie włączony). Niżej w linku zrzut z crystal info disk. System Windows 7 64

 

Jakieś propozycję ?

 

jeszcze odczyty z Everesta dysku WD (system) i drugiego służącego za magazyn

 

Dodaję jeszcze raport z Everesta:

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net

post-181912-1273675019,58_thumb.jpg

post-181912-1273675806,68_thumb.jpg

post-181912-1273675816,35_thumb.jpg

Edytowane przez Matthew86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Witam, mam problem z dyskiem, coś z nim nie tak. Powoduje zawieszanie komputera. Wszystko było sprawdzane i na pewno to wina dysku.

...i na pewno to wina dysku, bo?

Kabel sata do wymiany. ;)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Też tak uważam. Na swoim złomie też miałem częste zwiechy bez żadnego powodu. Po wymianie kabla złom śmiga jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kabel, zobaczymy co będzie...

A odnośnie dysków to rozumiem że z nimi wszystko w porządku ? Tego Caviara mam niecałe pół roku dopiero i nie chciałbym żeby w najbliższym czasie rąbnął, gdyż już przerabiałem ten temat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długiej nieobecności. Miałem zrobić test FAEX'a z włączonym i wyłączonym AAM, niestety, żaden soft, nawet polecany przez Was CrystalDiskInfo w wersji najświeższej nie był w stanie sterować AAM. Zachowywał się jak każdy inny program do odczytu SMART'a - nie odczytywał rozmiaru cache ani nie potrafił sterować AAM i innymi "bajerami" od zarządzania energią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

P.s Testował ktoś czy w Blackach działa regulacja AAM ? Bo miał być test od Szpilla ale jakoś cicho...

A co ma nie działać...

 

Wynik poglądowy, ponieważ dysk stanowi fragment Raid0 i R1, poza tym system coś tam skrobał po nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Fajnie dobrze wiedziec . Dzieki za test !

 

Niestety na mojego Wd3200AAKS dalej patentu od 2 lat nie wynalazłem... dalej sztywno 16ms...

 

...a próbowałeś spod Linuxa? każde (afain) liveCD zawiera hdparm'a. Inna kwestia, czy dysk będzie chciał zapisać ustawienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...