Skocz do zawartości
Caleb

Test Pięciu Płyt Lga1156 Na Intel P55 Pod Core I5 Oraz Core I7

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Jesteśmy już po oficjalnej premierze nowych procesorów Intela o kodowej nazwie Lynnfield (Core i5 i Core i7). Przyszedł więc czas na sprawdzenie możliwości płyt głównych, jakie producenci dla nas przygotowywali od dłuższego czasu. Zmiana podstawki, czy wprowadzenie zupełnie „nowej” platformy to naprawdę dobra okazja, aby zainicjować pewne modyfikacje w produkcji płyt głównych lub przeprowadzić totalne metamorfozy produktów. W dzisiejszym teście przyjrzymy się bliżej pięciu konstrukcjom Asus, Intel, Gigabyte i MSI. Wśród prezentowanych modeli znajdą się zarówno tanie przeznaczone dla oszczędnych użytkowników, jak i drogie konstrukcje dla entuzjastów nasycone różnymi nowinkami technologicznymi, które zawsze są w modzie. Jakie wyszły tego efekty i w co warto się zaopatrzyć, przeczytacie poniżej. Zapraszamy do naszego testu płyt głównych z układem P55.

Autor: Marcin „ryba” Rywak

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Maximus III Formula

Ponadto otrzymujemy dwa złącza PCI-e x1 oraz jedno PCI. Poniżej slotów dla kart rozszerzeń mamy dwa przyciski - Power oraz Reset.

Ja na zdjęciach widzę wyraźnie 2xPCI

 

Intel DP55KG (Kingsberg)

dwa zmodyfikowane zloty x4

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta Intela to jakaś kpina. Zero dodatków na połowie płyty elektrolityczne kondensatory sekcja zasilania też nie rozwala a to wszystko w cenie w US 209$ czyli prawie tyle co wypasiony ASUS P7P55 Deluxe. Jedynie ta czaszka fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich chłodzeniu (mam nadzieję powietrznym) były robione testy?

 

Interesuje mnie najtańsza płyta od Gigabyte. Jeśli faktycznie daje radę (i konkretna sztuka i5 750 pozwoli na 4ghz), to 130 zeta można zaoszczędzić wybierając GB zamiast następnej w kolejce MSI GD 65.

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwić może obecność sześciu banków pamięci, podczas gdy procesor posiada jedynie podwójny kontroler pamięci. Niestety, tutaj producent nie daje nam możliwości odblokowania trzeciego kanału w magiczny sposób. Mamy jedynie możliwość użycia większej ilości pamięci, niż w przypadku płyt innych producentów. W dalszym ciągu mamy do dyspozycji jedynie Dual Channel. Przycisk Power znajduje się w górnej części, a nie w dolnej jak to przeważnie bywa.

Rozśmieszył mnie ten fragment. Jak bowiem producent miałby umożliwić włączenie 3 kanałów skoro kontroler w procesorach lynnefield jest dwukanałowy? Inna sprawa, że 3 kanały nie dają nic w kwestii wydajności z wyjątkiem syntetyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwiekszą przegrana jest MIIIF, nie oferuje właściwie nic szczególnego w swojej cenie. Pojedyncza kość biosu to żart w tej cenie.

UD3 ze względu na cenę/możliwości absolutny hicior! Ale i zwykłe Asusy mogłyby tu konkurować swobodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...