Skocz do zawartości
kabull

Wyświetlacz lampowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi ostatnio w ręce stary wyświetlacz podobny do lampy elektronowej. W starych taksometrach lub budzikach były identyczne. Wiem że nie ma mowy o umieszczaniu go w budzie to bydle cholernie się grzeje. Może na zewnątrz budy. Na zimę był by dodatkowy grzejnik.

Mam pytanie. Czy można zrobić do tego układ który by tym sterował. To to ma tylko wejście na zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowic tylko zasilanie ? , czy da sie to rozebrac i wyjac lampy ile ich jest ? , jezeli da sie je wujac mozna np zrobic sobie zajbisty zegarek :) , co prawda ukald jest bardzo skomplikowany ale do zrealizowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podobnych. W mojej jest osiem cyfr. Do tego 22 piny zasilania. Teraz mam problem bo np:każde dwa piny odpowiadają jednej części liczby. Te same dwa piny łączą każdą tą samą część w każdej liczbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niezłe rezeczy można wykrzesać ze starych poczciwych lamp! Może ktoś ma jakieś dokładniejsze instrukcje, jak zrobić taki ładny wyświetlacz z lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wyswietlacz 10-cyfrowy z kalkulatora Elwro.

Swieci na zielono. Sproboje cos pokombinowac... A nuz sie uda wrzucuc go do srodka, bo nie zauwazylem zeby sie grzal.

wyswietlacz ma 8 cyfr (plus kropki) i wszystko jest zamkniete w szklanej bance. W najblizszym czasie sproboje zrobic zdjecie i wrzucic na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyświetlacz na nic się nie przyda. Musisz zrobić osobną płytkę do sterowania nim. Wyświetlasz o którym mówiłem jest podobny do zwykłego LCDka. cały jest zbudowany z pojedyńczych kropek. Ma praktycznie identyczne możliwości jak LCD. Jak byś chciał to mam ich kilka sztuk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...