Skocz do zawartości
mobopx

Graficzna Do 600 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam graficznej do 600 zł na wymianę.

Głównie chodzi mi o NFS:Shift żeby działał ale wolę kupić już lepszą na zapas. I żeby było wyjście HDMI...

Pozostały sprzęt tak jak w opisie na dole.

 

Jeżeli podacie jakiś sprzęt to napiszcie dlaczego akurat taki żebym miał jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=20390

 

oczywiście byłoby łatwiej gdyś miał jakikolwiek opis na dole, wtedy nawet mógłbym wyjaśnić dlaczego akurat ta a nie inna :D

tak mysłałem nad tą właśnie ale wolę popytać expertów. Dodałem sygnaturkę z tym, że RAM będzie 4GB i dysk zmieniony na SATA. Zostałą tylko grafika...

 

Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek powinien bez oporów pójść w górę o jakiś 1ghz minimum (mój stary E2140 spokojnie śmigał 3ghz 1.308V) wg. mnie a wtedy karta dostanie większego kopa i nie będzie tak ograniczona, jednym słowem warto go podkręcić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info w teście kart graficznych...

 

Klasyczna' 260 posiada 192 SP i 64 TMU, natomiast dwie pozostałe karty odpowiednio 216 i 72. Daje to różnicę

wydajności na poziomie 5%, nie ma więc większego sensu dopłacania do posiadania 'Core 216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla tych 5% opłaca się dopłacić ,np NFS Shift będziesz miał mniejszy spadek FPS :wink:

A właśnie panowie ,panowie ! My tu gadu gadu, a ten GTX260 będzie sie nudził przy tym E2140 podkręconym nawet do 3GHz ;P

mobopx jeżeli chcesz komfortowo pograć w GTA IV czy NFS Shift itp. wez się najpierw za procesor i kup ciut gorsza grafe , np. Pentium Dual Core E5200

(posiadam taki właśnie procesor i jestem bardzo zadowolony :razz: ) I HD4850 Powercolora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się plany zmieniły. Grafikę już mam Sapphire HD4890 1GB 256 PCI-E GDDR5 OC ;)

 

Z prockiem sprawa jest taka, że mam na niego 400,-. Czyli najtańszy C2D E7400 mogę mieć. Teraz pytanie... czy opłaca się dołożyć 100 i wyciachać QUADa Q8200 przy takiej konfiguracji kompa jaką mam? Pośmiga na tej płycie i zasiłce 550?

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba łyknę E8400 na allegro nówka 540 ale postaram się wyrwać coś z aukcji.

 

A jeżeli chodzi o kręcenie to już raz się bawiłem z E2160 czytałem sporo, pisałem na forach, robiłem wszystko wg instrukcji i nie poszło. Tzn po restarcie wszystko wracało na default. Zobaczymy jak teraz będzie.

 

Jest jakiś lepszy od 8400 w przedziale 500-600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI 4890 też by się nie obraziła jeżeli taki q9400/9450 by się podgonił na jakieś 3.4ghz :) bo default to jakoś mi się wydaje że jest za mało, takie mam subiektywne odczucie :D

 

E8400/8500 mają natomiast same w sobie ogromny potencjał oc więc aż się o to proszą B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Twoja płyta pociągnęłaby q6600, zbyt biedna sekcja zasilania. z 45nm quadami będzie lepiej ale nie wybornie. jak chcesz to próbuj. albo wymień całą platformę na i5/coś na AM3. tutaj już najtańsze płyty oferują całkiem sporo. a przynajmniej różnica w oc między najtańszymi płytami a najdroższymi nie jest opłacalna w zakupie.

 

jak i tak nie chcesz wymieniać płyty to na allegro jest q9450, 12megowy quad za 619 zł. warto nawet na 3.2 GHz, i tyle chyba dałby rady na Twojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc już mam E8400. Płyta teoretycznie daje możliwości dobrego OC tylko że może u mnie jest coś walnięte. Albo coś skopałem w co wątpie bo jak opisywałem problem to wszyscy mówili że to niemożliwe... Próby kręcenia E8400 napewno podejme, jak coś będzie nie tak napewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Twoja płyta pociągnęłaby q6600, zbyt biedna sekcja zasilania.

Jego płyta ma 6- fazowe zasilanie i z quadem nawet przy ~3,5 Ghz nie powinna mieć problemu.

 

@mobopx kręć tego e8400, bo szkoda żeby się marnował.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...