Skocz do zawartości
Uhorek

Zestaw Do Grania - Do 2 000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajomy potrzebuje złożyć komputer do grania do 2000zł, czy na komputerze z tematu "Zestawy Komputerowe na Październik 2009" (za 1900zł) da radę zagrać we wszystkie gry?

Procesor : AMD Athlon II X4 620

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223B SATA

 

Jaką grafę do 500zł zamiast PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS do tego zestawu polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znajomy potrzebuje złożyć komputer do grania do 2000zł, czy na komputerze z tematu "Zestawy Komputerowe na Październik 2009" (za 1900zł) da radę zagrać we wszystkie gry?

Procesor : AMD Athlon II X4 620

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223B SATA

 

Jaką grafę do 500zł zamiast PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS do tego zestawu polecacie?

Zalezy od rozdzielczosci i od gry, w Crysisa nie pogra, w reszte powinien

 

Polecamy Radeona HD4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki :)

 

Jeszcze pytanie: jakby tego kompa na raty złożyć, to jakiego procka opłaca się kupić teraz, żeby potem nie był kulą u nogi jak już wsadzę porządną grafikę?

Edytowane przez Uhorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niewielką dopłatą proponuję:

 

Procesor:AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/359 zł

Wentylator:Arctic-Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2/80 zł

Płyta główna:AsRock M3A785GXH/128M/315 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9/260 zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3/179 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI/360 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)/99 zł

Obudowa:Cooler Master Elite 335 (Black)/149 zł

Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W/249 zł

 

Wychodzi 2050 zł, ceny z esc.pl Niewielkie zmiany czyli: inna, lepsza płyta główna, inny napęd, a reszta w sumie taka sama:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, ponieważ składam komputer dokładnie z tych samych części, mam nadzieję że kolega Uhorek się nie obrazi. ;)

1. Czy zamiast Gigabyte MA770T-UD3P, opłaca się kupić Gigabyte GA-MA785GT-UD3H?

2. Te Goodramy to dobre pamięci, ale może warto kupić trochę lepsze, np. Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1333 7-7-7-20 Viper II

Co do reszty jestem raczej pewien, tylko mam jeszcze jedno pytanie - jedyną część jaką przełożę ze starego kompa to zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W (ma już 3 lata) - czy da ratę tej konfiguracji, tj. AII 620 X4 + Radeon 4850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 2050 zł, ceny z esc.pl Niewielkie zmiany czyli: inna, lepsza płyta główna, inny napęd, a reszta w sumie taka sama:D:D:D

Nie wiem w czym ta płyta jest lepsza od gigabyta. Dual bios to duży plus przy oc , nie trzeba co chwile nurkować do obudowy żeby przestawić zworkę do czyszczenia biosu. Asrocki też fajne płyty i niezłe oc oferują , ale ostatnio jak kręciłem proca na a780gxh to myślałem że mnie uj strzeli jak po raz 10 musiałem wydzierać grafę z 2-slotowym chłodzeniem żeby dobić się do zworki (w tej m3a785 przynajmniej zworka jest w lepszym miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci każe rozkręcać komputer, aby zresetować bios?

Niestety moje grube paluchy nie były w stanie dosięgnąć zworki clearcmos pod dwuslotowym chłodzeniem HD4870 , tak że za każdym razem musiałem wyciągać w/w grafę żeby wykonać w/w operację. Ale to taki trochę offtop.

Ciągle uważam że asrock robi dobre płytki , ale nie wiem w czym zaproponowany gigabyte jest gorszy od zaproponowanego asrocka (nie licząc integry , ale w tym przypadku nie jest to karta przetargowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLiT po nieudanum oc, gdy komp nie wstaje, często wystarczy wyłączyć komputer na zasilaczu, odczekać 10 sekund, pstryknąć "ON" na zasilaczu, power na obudowie i komputer wstaje na domyślnych (bezpiecznych) ostawieniach. Tak zachowywało się MSI na am2 oraz P5Q od Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...