Skocz do zawartości
IchimaruYo

E5200 @3.2ghz Czy Q8200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Obecnie posiadam Intel Dual Core E5200 podkręconego do 3.2GHz ,lecz mam możliwość przejścia na Core 2 Quad'a Q8200 .I tu nasuwają się moje pytania :

1.Czy w ogóle opłaca się robić ta przesiadkę ?

2.Czy moja płyta Gigabyte G31M-ES2C pociągnie tego Qada;a ,czy nie bedzie go mulić itd. ?

3.Oraz czy ten Quadzik bedzie się dobrze kręcił ? :razz:

Może miał ktoś styczność z Q8200 i może mi doradzić co i jak ? :wink:

 

Dzięki i Pozdrawiam . :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz z Q8200 na tej płycie 3,2GHz to osobiście Ci pogratuluję. Jak chcesz dobrego quada to przynajmniej Q9xxx. Ten ma mnożnik 7 chyba i o ile dobrze pamiętam to na DFI BI P35 miałem spore problemy z wykręceniem go. Spróbuj machnąć jeszcze swojego E5200, powiedzmy do 3,5-3,6GHz. Nie będziesz zadowolony z tego kwaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q8200 jak praktycznie cała seria Q8xxx jest mało opłacalne .

 

Taktowanie - Q8200 na stock ma 2,33 Ghz , 5200 ma 2,5 Ghz - w aplikacjach wykorzystujących 4 rdzenie Quad będzie szybszy , inaczej to 5200 będzie górą .

 

OC - 5200 ma dobre predyspozycje do OC ( niskie FSB + wysoki mnożnik ) , twój cep pewno jeszcze pójdzie wyżej jak trochę powalczysz ; Q8200 ma max. mnożnik 7 i fsb 333 , więc płyta do niego musi być dobra - zdolna wytrzymać wysokie FSB ( @3,2 Ghz to z 450 na FSB musi być ) .

 

Jak już Quady to seria 9xxx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli dobrze zrozumiałem ,to nawet bez OC Q8200 nie będzie fajnie ze względu na moja płytę główna , tak? :razz:

Jak nie Q8200 to jaki inny procesor moglibyście mi polecić? Facet u którego maiłbym kupować procka ma też w sprzedaży Core 2 Duo E7400 ,co o nim sądzicie ?Wiem że jest lepszy od E5200 ,lecz jeżeli go kupie to czy będzie dobrze współpracował z moim gigabytem ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie lepsze wyjście.

Można od razu pójść w am3.

Na tej płycie będzie słabo z oc quada.

Na nie drogich płytach am2/am3 nie ma takiego problemu.

Lepszy będzie x3/x4 3.6GHz niż q8200 nie podkręcony nawet na 3GHz.

A780GXH to am2.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zl to mozesz fajnego e8400 kupic jak sie porozgladasz, ale wstyd wkladac fajnego e84 czy quada do takiej mobo

póki co nic nie kupuj, ew zmien mobo na dfi p35 t2rs ~ 200-250zl jak dorwiesz i do tego w zaleznosci ile wygospodarujesz kasy e8400 albo q6600(tez kupisz za 400 na forach) lub q9550

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliście w ogóle styczność z Q8200 ?

Ja mam osobiście tego powszechnie uważanego za wywłoke 4 jajowca ( podkreconego do 3.4Ghz) i powiem tyle, że widać przepaść pomiędzy nim a poprzednim mym prockiem E2180@3.4 ( a to praktycznie to samo co E5200). Nawet taki leciwy tytuł jak Company of Heroes po sieci 4v4 stał się nagle grywalny, a o nowszych rzeczach jak np Arma 2 to nie wspomnę...

Oba procki były w tandemie z HD4850 700/2200.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana płyty tylko po to aby wycisnąć kilkaset MHz więcej? też bezsens. już lepiej dozbierać do 1k i wymienić całą platformę na coś nowego. AM3/s1156.

Być może ale i tak jest to lepsze niż kupowanie do obecnej Quada. Jakby nie było - 3.2GHz na E5200 wymaga jedynie 260MHz na FSB. Żeby Q8200 wskoczył na 3GHz potrzebuje lekko 430MHz FSB. A tego ten Gigabyte ( a może raczej G31 ) nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ale i tak jest to lepsze niż kupowanie do obecnej Quada. Jakby nie było - 3.2GHz na E5200 wymaga jedynie 260MHz na FSB. Żeby Q8200 wskoczył na 3GHz potrzebuje lekko 430MHz FSB. A tego ten Gigabyte ( a może raczej G31 ) nie wytrzyma.

owszem, ale tak czy siak najlepiej jest teraz wbić się na platformę z ddr3 ;) dozbierać jeszcze opylić obecny sprzęt i kupić coś nowego. wymiana na q8200 nic nie da bo się słabo kręci a płyta słaba. wymiana płyty dla kilkuset MHz też jest nie trafionym rozwiązaniem skoro ceny i5 są kilka do kilkunastu procent wyższe od najlepszych quadów, a wydajnościowo to jest już jednak lepiej. szybka alternatywa? AM3.

 

podsumowując - zbierać dalej hajs. kręcić obecnie posiadany sprzęt i łapać skilla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna nic, chyba ze zostajesz przy 775 - kup plyte DFI LP DK P35 i zbieraj do q6600/e8400/q9550 w zaleznosci od tego co preferujesz, i ile nazbierasz funduszy. Nie przejmuj sie 4 fazami na DFI, spokojnie daja rade q9550 po mocnym oc, cewki nawet nie myslą żeby zapiszczeć - to prawdziwe 4 fazy, lespze jak 8 w asusie.

jak nie zostajesz przy 775, zbieraj kase i zmieniaj na phenomIIam3/i5 - w zaleznosci od upodobań ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw i kręć. wymiana czegokolwiek jest nie trafiona. po za wymianą wszystkiego (proc mobo ram) ;) nie uzyskasz satysfakcjonującego Cie przyrostu wydajności. cokolwiek na dziś byś nie kupił. zbieraj dalej i kup coś z ddr3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,powiem krótko ...Przekonaliście mnie :wink:

 

Między AM3 a LGA1156 wybrałbym Intela, gdyż produkty tej firmy jeszcze mnie nie zawiodły :razz:

 

W przyszłym tygodniu będę miał przypływ gotówki (ok 3000zł) do tego 400zł ,więc czy moglibyście mi coś złożyć kompa(oczywiście bez obudowy,dysku ,DVD i chłodzenia :wink: )

 

Najlepiej gdyby to był intel ,ale gdyby AMD byłby tańszy i szybszy to bym się jeszcze zastanowił nad zielonymi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za miesiąc będziesz kupować to bierz od razu 5850 + i5 750

 

nie wiem jak ramy i płyty ale to co zaraz zobaczysz powinno być elo :D

 

Gigabyte GA-P55-UD3R - 469,00

Patriot DDR3 2x2048MB Viper Series 1600MHz CL 7.0 - 378,00

ntel Core i5 750 2.66 GHz BOX - 723,00

 

Wartość produktów: 1570,00 zł

 

zasilacz masz konkretny? jeśli tak to pewnie nawet styknie na 5870 :)

 

uderz do DDR2 ;) przewinęło mu się już trochę tego sprzętu w rękach więc ma już rozeznanie co i za ile ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

955BE 700,-

790xt ud4p 400,- bądź jakis Asus Crosshair III 650,- czy DFI LP DK 790fxb m3h5 600,- (zakladam ze wersje matx Cie nie interesuja) ja stawialbym na DFI co by pare pkt lansu wpadlo :lol:

2x2 patriot viperII 1600 400,-

hd5850 1000,-

ocz 600w StealthXStream 300,-

Mugen II do oc chyba ze Twoj obecny cooler podola x4 + oc procka (obowiazkowo) ;)

pewnie intelowcy mnie będą krytykować, ale to tylko moja propozycja

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za taką kasę to raczej tylko i5. raz że proce AMD kończą się przed 4.0 a nowe proce intela na dobrej płycie lecą dużo dużo dalej. dwa że lynnfieldy są jednak szybsze a różnica w cenie nie jest chora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to to racja z oc, choc 955 sie fajnie kręcą, ale sytuacja na rynku jeszcze nie wyklarowała się na tyle zeby wybrac intela bez zastanowienia nad AMD, bo tu jeszcze mogą być różne niespodzianki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) powoli idzie x6 Phenom. cena około 209 dolców. o 6 rdzeniach na s1156 nic nie wiadomo... kilka płyt pod lynnfieldy też już jest. tak jak pisałem niech autor uderzy do DDR2.

jedno jest pewne. nowy radzio będzie :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam OCZ Fatal1ty 400W 80+(nowy ,ma niecały tydzień) więc nie wiem czy podoła nowym kartom ATI :wink:

 

Na chwilę obecną Radki 5850-70 są dla mnie po prostu za drogie :? więc wyjściem z tej sytuacji będzie przeczekanie na moim 9600GSO ,i poczekam na nim na premierę kart ze stajni nVidi,

wtedy karty graficzne powinny spoooro pójść w dół . :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...