Skocz do zawartości
Hr3Qares

Duży Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj złożyłem komputer, wszystko pięknie działało, zainstalowałem system, sterowniki.

Dzisiaj próbuje uruchomić komputer i nic. wszystkie diody na płycie świecą, wentylator zasilacza kręci się po chwili zatrzymuje. Po chwili to samo najpierw diody, potem zasilacz i tak w kółko.

Odkręciłem wszystkie części, wyjąłem wszystko z obudowy, i podłączyłem tylko zasilacz, procesor, ram i płytę (na pająka). Niestety nie przyniosło to efektu (dalej to samo), (zmieniałem sloty pamięci i nic)

Co mam robić?

 

 

Specyfikacja:

Procesor : Intel Core i5 750

Chłodzenie: AC Freezer Xtreme Rev. 2

Płyta Główna : MSI P55-GD65

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa : Antec Gamer Three Hundred

Monitor : W2343T-PF

Edytowane przez Hr3Qares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem baterie i dalej to samo.

Zwarcie? a może być to spowodowane tym że przy przykręcaniu płyty do obudowy nie użyłem podkładek gumowych (czy jakichś tam). Nie dostałem ich do obudowy więc ich nie używałem.

Podkładki gumowe nie są potrzebne. Potrzebne są natomiast mosiężne dystanse. Nie przykręciłeś płyty głównej do płaskiej blachy przypadkiem?

Kołeczki mosiężne takie jak tu

Dołączona grafika

Żródełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, aż taki nieobeznany w temacie to nie jestem.

Doradźcie mi co mam zrobić.

Zmienić tytuł tematu na regulaminowy :P

Podłącz prawidłowo głośniczek, wyjmij i odłącz od zasilania grafikę i spróbuj czy płyta da jakieś sygnały. Sprawdź sam zasilacz czy działa prawidłowo - odłącz wszystko za wyjątkiem napędu i zewrzyj czarny przewód z zielonym we wtyczce atx 24 pin. Modularne okablowanie masz dobrze podłączone? Kiedyś w jakimś zasilaczu modularnym jeden z przewodów dało się podłączyć do zasilacza zarówno jednym jak i drugim końcem. Błędne podłączenie robiło zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek jest dobrze podłączony (nie wydaje żadnego dźwięku).

 

Co mam z tym zrobić? Oddać płytę na Gwarancje? (bo chyba ona jest winna?)

 

Edit:

 

Napisałem do sklepu w którym kupiłem procesor i płytę a oni mi odpisali taką wiadomość:

Witam! Bardzo prosimy o kontakt z serwisem komputerowym w Pana okolicy. Niestety nasz sklep nie dokonuje testowania sprzętu i nie jesteśmy w stanie przyjąć na serwis przesyłki z domniemaniem uszkodzenia. W momencie uzyskania informacji, który z podzespołów uległ uszkodzeniu prosimy o zgłoszenie się do naszego działu serwisu podając numer zamówienia oraz opis usterki.

No i tutaj się pojawia problem bo nie mieszkam w jakimś dużym mieście, w okolicy może jest jakiś serwis ale nie wiem czy oni są w stanie mi pomóc. Dlatego mam pytanie czy z postów z tego tematu możecie wywnioskować który podzespół jest uszkodzony? I czy płyta główna może uruchomić się bez procesora?

 

Edit:

Podłączyłem jeszcze raz na pająka i chłodzenie procesora mocno "kopie" wie ktoś czym to jest spowodowane?

Edytowane przez Hr3Qares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double post, ale gdybym tego nie zrobił nie przeczytali byście tej wiadomości.

 

Niestety mój problem nadal jest nie rozwiązany. Wysłałem płytę i procesor do serwisu i wymienili mi je na nowe. Złożyłem sprzęt, wszystko się uruchamia ale nie ma obrazu. Ale to najmniejszy problem bo obudowa kopie (sprawdzałem próbnikiem) . A sytuacja jest o tyle dziwna ze gdy zasilacz jest odłączony z kontaktu, a monitor jest podłączony to obudowa nadal kopie. Myślę ze winna jest karta graficzna bo do niej jest podłączony kabel od monitora, poza tym bardzo głośno chodzi. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, mam nadzieje ze wszystko co napisałem jest zrozumiale.

Liczę na wszelką pomoc.

 

Pomoże mi ktoś?

Edytowane przez Hr3Qares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...