Skocz do zawartości
Shunner

.

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze pytanie

 

możesz jeszcze poczekać? tak z dwa trzy tygodnie? nowe radeony się już pojawiły ale nie wiem czy byś się zmieścił w cenie. przynajmniej nie z 5870, a 5850 który jest dużo tańszy i który jest dużo mocniejszy od 4890 a kosztuje w okolicach 1k nie jest jeszcze w cudownych ilościach dostępny na rynku. dodatkowo 19 października ma pojawić się i7 930 2.8 GHz i kosztować przeszło 400stówki mniej niż 940. kolejna sprawa to jego stepping. 930 bankowo będzie D0, 940 to C0 który osiąga gorsze wyniki w podkręcaniu (słabiej się kręci).

 

drugie (uzasadnione tym że nie czytałem poprzedniego tematu) podkręcasz sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwne bo 930 zastępuje 920 :) tak samo jak 950 zastąpiła 940 oraz 975 - 965... ;)

 

a więc jak pojawia się możliwość podkręcania to same najniższe modele topowych linii ;)

 

jesteś zwolennikiem tanich płyt głównych? jeśli tak to bierz AsRock x58 extreme, jak wolisz coś solidniejszego od asusa proponowanego przez Ciebie to bierz DFI DK albo gigabyte ud4p. z nastawieniem na DFI, wiele osób ma ją tutaj więc znajdą się głowy do pomocy jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 940 LGA1366 BOX - 1544.00 zł

 

zmien na Intel Core i7 920 D0 nawet laik podkreci go na odpowiednik 940 500 zl w kieszeni

 

 

Sapphire ATI Radeon HD4890 1GB DDR5/256bit TV/DVI PCI-Express - 718.00 zł

 

Koledzy maja racje poczekaj na ATI 5850

 

Pioneer nagrywarka DVD DVR-TS08 czarny/slim OEM - 201.00 zł

 

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS50 LightScribe bulk black (Serial ATA) + soft 100 zl w kieszeni

 

Zyskujemy 600 zl + 718 zl = 1318 zl czyli ATI 5870

 

Co do dysku samsunga nie lepiej dolozyc te 40 zl i kupic 1TB ?

Edytowane przez tygrysek20022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura Razera +10 do lansu? Sluchawki za 450zl? - zrozumiem jesli jestes audiofilem bo inaczej to nie... Czekales miesiac czasu, wyszly nowe Radki 5870 ktore miazda wydajnoscia 4890 a Ty nie chcesz ich kupic i to do kompa za 7000zl?! I po co Ci taka [ciach!]na w kosmos plyta skoro nie bedziesz krecil... IMHO zestaw w ogole nie przemyslany w ogole!

 

Patrzac na topic w ktorym padla liczba 7000zl pomyslalem "pewnie bedzie 5870 w CF" otwieram i widze... 4890 :blink: To jak kupic kolpaki do Ferrari chcac oszczedzic na felgach

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bude polecam CM 690:) Zobacz u mnie w syg jak pięknie można ją odpicować;)

 

No i te słuchawki to raczej kupiłbym do 150zł;) po ki ptak wydawać tyle na słuchawki;) ja mam Creative Fatal1ty Gaming Headset i chwalę je nawet. Niezły dzwięk mają. Pocka tez bym raczej wzial 920. dysk taki -> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20853

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz to:

Dołączona grafika

+ radeon 5870 np od shappira za 1500zł

oraz cała reszta peryferii, tj chłodzenie słuchawki itp itd.

 

co do chłodzenia to kup sobie coś pokroju mugen ultra czy nowego zalmana + dobrą pastę, dasz radę ogarnąć liquid pro? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 940 LGA1366 BOX - 1544.00 zł - zmien na 920 zaoszczedzisz a jak Ci kolega podkreci to bedzie lepszy niz ten 940 :)

DFI LanParty DK X58 Triple Intel X58 899.00zł - moze byc :)

Scythe Mugen 2 SCMG-2000 - 153.00 zł - tez moze byc

OCZ DDR3 6GB(3x2GB) PC1600 Obsidian CL9 - 447.00 zł - pasuja

OCZ Solid SSD 60GB - 699.00 zł - nie wiem ;p

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179.00 zł - mozesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dwa takie

Radeon 5850 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) 1499.00 zł - w podobnej cenie jest 5870 wiec bierz go

Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Audio BOX - 235.00 zł - pasi

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe [black] 110.00 zł - jednak bym wziol Samsung SH-223B SATA -

CoolerMaster 690 Dominator 320.99 zł - wez ja z oknem jak radzi kolega wyzej , znacznie lepiej sie prezentuje , wiem bo ja posiadam :)

Corsair CMPSU-550VXEU 550W - 325.00 zł - wystarczy do tego zestawu ale jednak milo by bylo widziec cos mocniejszego szczegolnie jesli masz tyle kasy do wydania :)

LG Flatron 23'' M2394D-PZ - 1122.00 zł - w sumie to nie wiem do konca , ja takze posiadam LG i go sobie chwale , prezentuje sie lepiej niz samsung wedlug mnie

Razer Lycosa Gaming Keyboard - 244.00 zł - kwestia upodoban , ale osobiscie niedal by tyle za klawe ale wyglada bajerancko

Sennheiser PC 350 - 448.98 zł - jak lubisz posluchac na dobrych sluchawkach to je wez , sam mam Sennheiser i polecam je bardzo

Arctic Silver 5 - 3,5g - 19,90 zł -

 

 

ps.przepraszam za ortografie ;p

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej 940 to jest zła opcja. stepping C0 nie jest krętliwy tak jak D0... do 4.0GHz potrzebowałbyś naprawdę kosmicznych napięć... i7 920 na 2.93 to tylko z opcją turbo na jednym rdzeniu... olej te informacje. na i7 920 D0 (s spec - SLBEJ??? z pamięci strzelam) masz niemalże bankowo 4.0 na wydajnym chłodzeniu. (zapomnij o AC freezerze lipa i tyle...) 5850 jak i 5870 chyba jutro pojawi się pełno. także bierz 5870 a najważniejsze nie bierz nic w kompuszrocie. zdziercy totalni. zwróć uwagę na ram który proponuję, jest teraz promocja także jak masz możliwość to kup go nawet i jutro. a resztę gratów jak będzie już pełno nowych radków, promocja będzie trwała krótko na ram a okazja jest niesamowita.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Flatron 23'' M2394D-PZ - 1122.00 zł

Razer Lycosa Gaming Keyboard - 244.00 zł

 

Trochę ponad cenę , co o tym myślicie? ;P ?[/color][/b]

Ja bym kupił monitor na IPS lub PVA ... np. DELL 2209WA (nie ma takich problemów z kątami góra/dół jak na TN i zamiast 262 tys. (TN) barw jest pełne nie ditherowane 16,77 mln.)

 

A co do klawiatury - moim zdaniem aż tyle to szkoda kasy ... choć przyznaję że podświetlenie użyteczna rzecz (dobrze byłoby jeśli jest wyłączane ... może jest?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna uwaga, nie wiem jak z klawi i słuchawkami ale cała reszta jest w agito.pl lepiej jest kupić w jednym sklepie (niskie ceny dużo niższe niżw komputronie i niższe niż w esc) jeden raz płacisz za przesyłkę, przychodzi jedna i nie trzeba pilnować kiedy przyjdzie z drugiego sklepu itd... no chyba że sam tego nie złożysz to wtedy tylko esc. niedostępnością gratów na agito się nie przejmuj zadzwoń do nich i zapytaj kiedy będą mieć to czy tamto.

 

co do monitora to tak jak Kyle pisze za tą kasę nie patrz nawet na TN... jak full hd to proponowany przez mnie samsung jak nie musi być fullhd to bierz della któego proponuje Kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie tylko nie bierz tych goodramow 2000 MHz wez te co chciales OCZ DDR3 6GB(3x2GB) PC1600 Obsidian CL9 - 447.00 zł zaoszczedzisz 200 zl a wydajnosci stracisz moze 1% wiec lepiej tamte sobie daruj :)

i jako mozesz to postaraj sie kupic jak najwiecej w jednym sklepie zaoszczedzisz na przesylce :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wentyle do tego CM polecam Zephyry 120x120;) Ciche są i ładnie cyrkuluja powietrze;) nie jestem w stanie powiedziec czy sa ciche bo zaglusza je zasilacz;D Tylko tak jak mowilismy szukaj tej budy z oknem;) troche drozej ale i ladniej wygladaj;) Look na mają sig w linku jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

To co podałeś jest z Force 3D , nie znam w ogóle tej firmy , nie słyszałem o niej , więc nie chce ryzykować , na ceneo

znalazłem 2 5870 , jedna z HISu , druga z Sapphire , z hisu za 1539 , a z sapphira 1650 , więc już wolę kupić w komputroniku i mieć przyzwoitą kartę niż kupić force3d którego nie znam.

http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...2cfd6b07dc4fea0 chyba cos przeoczyles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...