Skocz do zawartości
Gość majkel84

Foxconn P55 Tanio I Z Długą Gwarancją!

Rekomendowane odpowiedzi

Z pierwszych przecieków wygląda na to, że płyty będą cechować się nieprzyzwoicie niską ceną oraz 3 letnią gwarancją! A fox już przyzwyczaił nas do dobrych możliwości oc.

 

 

 

Inferno Katana to płyta należąca do serii High End Quantum Force.

 

3 złacza PCIe x16

jedno PCI

dwa PCIe x1

mostek nForce200 - Triple SLI w trybie 16x/8x/8x.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej Inferno Katana wynosi 749 zł brutto. Urządzenie objęte jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

 

 

 

P55A-S dzięki dobrym proporcjom ceny i możliwości miejmy nadzieję powtórzy sukces P35A-S.

Cechy:

jedno PCIe x16

jedno PCIe x4

jedno PCIe x1

3 złacza PCI

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej P55A-S wynosi 449 zł brutto :-D. Urządzenie objęte jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

 

 

P55A to mainstreamowy model. Oferuje:

  • po jednym gnieździe PCI-Express x16, x4 oraz x1
  • trzy złącza PCI
  • sześć gniazd SATA II
  • cztery DIMM DDR3 .

Dołączona grafika

 

Tu nie wiem ile wynosi cena sugerowana, ale widać już, że będzie ona nieco tańsza od GB UD2 <sic!>. Urządzenie objęte jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

 

 

P55MX - microATX. Oczywiście 1szt PCIe x1, 1szt PCIe x2, 2szt DDR2, 6 SATA, COM...

 

Dołączona grafika

 

Jakieś 40-50zł mniej niż UD2 na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak na początek świetna, teraz tylko czekać na P55A-S za ok 400zł ;). Jak ktoś kupi niech podzieli się wynikami OC, no chyba, że będzie marnie ;/, mam nadzieje, że nie.

Oby była taka jak legendarna P35A-S którą kupiłem za 320zł :D

 

Edit:

 

W tym samym sklepie jest też już P55 MX w cenie 315zł

 

Foxconn P55MX

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

majkel84 reklamuj swój sklep w dziale sprzedam :)

 

Są dostępne przecie niemalże wszędzie. To taki przykład.

 

A-S niestety nigdzie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Sory za post za postem, ale Mam info, że inferno i A-S całkiem niedługo będą w sprzedaży.

 

Jakby jeszcze ktoś nie zauważył to FoXconny są obecnie najtańszymi płytkami na P55. Na łeb biją nawet denne AsRocki i do tego mają 3 lata gw.

 

Test całkiem niedługo na znanym portalu o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj na PCworld zestawienie płyt pod S1156 i akurat są tam płytki foxconna P55A-S i Inferno Katana

 

Sugerowana cena za P55A-S - 329zł :)

 

A do tego mini recenzja i testy, też na PCWorld

 

P55A-S

http://www.pcworld.pl/testy/recenzja/PC500...onn_p55a_s.html

 

Inferno Katana GTI

http://www.pcworld.pl/testy/recenzja/PC500...katana_gti.html

 

Inferno Katana

http://www.pcworld.pl/testy/recenzja/PC500...rno_katana.html

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PClabie pojawił się test 21 płyt pod socket 1156 i wśród nich są mobasy Foxconna P55A-S i Inferno Katana, niestety słabo wypadły :sad:. Jedyną rekompensatą jest niska cena za P55A-S 289zł, a IK jest zupełnie nieopłacalna już lepiej kupić MSI GD65 lub Gigabyte GA-P55-UD3R.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na labie są jakieś cyrki chyba z biosem, bo kilka osób (chociażby z forum labika) wyciąga spokojnie 4 GHz na tej płycie. A w teście ona 160 robi tylko :/ Coś tu/tam nie gra. Aż taka padaczna nie może być. Wg userów to kwestia biosiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Robią 4GHz, ale na P55A, bo A-S nadal brak w sprzedaży, choć w sumie pewnie niczym się nie różnią.

Jeszcze jedno sprawdzałem przed chwilą ceneo, skapiec, itp. i Foxconn P55A już nie ma ( w ESC.pl chyba jest, ale cena z 260zł skoczyła do 299zł!), a w niektórych sklepach pisze, że produkt wycofany ?! WTF ?.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że model P55A na dobre wrócił do sklepów, niestety w znacznie mniej promocyjnej cenie...

http://www.ceneo.pl/3432958

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/718375

 

Od prawie tygodnia mam tę płytę wraz z Core i3 530, więc mogę się już co nieco wypowiedzieć na temat tandemu. Po pierwsze płyta charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością wykonania: ekranowane cewki, kondensatory typu solid, chłodzenie (5-fazowej niestety) sekcji zasilania, bardzo dobre rozmieszczenie gniazd PCIE/PCI i nie najgorsze pozostałych elementów na PCB. Ciekawą cechą jest zastosowanie wyłącznie 4-pinowych gniazd pod wentylatory i otwartego slotu PCIE x4 (bez żadnych modyfikacji można w nim umieścić kartę graficzną, byleby nie była za duża, bo zasłoni gniazda SATA). No ale to wszystko widać na zdjęciach.

 

"Pod maską" jest niestety znacznie gorzej... Czytałem na forach o dość ubogim biosie i wysokim vdroopie i okazało się to prawdą. Poza tym, że opcji podkręcania i regulacji napięć mogłoby być więcej, płyta nie potrafi zapisywać profili oc, a gdy przedobrzymy, za każym razem niezbędny jest "clear CMOS" i ustawianie wszystkiego od nowa (brak technologii boot failure guard i jak jej tam....).

 

Poza tym obecna wersja biosu nie jest w 100% zgodna z procesorami z rodziny Clarkdale. Teoretycznie Core i3/i5 6xx obsługiwane są od biosu P05, ale i fabryczny P02 nie miał problemu ze startem, a nawet poprawnie wykrył model procesora. P05 dodał kompatybilność z moimi Micronami. Czyli jak wspomniałem Core i3 działa, a nawet działają dobrze technologie oszczędzania energii EIST i C-States. Na tym koniec zalet. Niestety z obecną wersją biosu i Clarkdale'em nie działają:

* zmiana napięcia CPU (ustawienia w biosie sa ignorowane);

* zmiana mnożnika CPU (niższy mnożnik = konieczność zresetowania biosu);

* zmiany napięcia w pamięci (ustawienia w biosie nie są zapamiętywane; mapięcie to można zmienić programem FOX ONE);

* karta graficzna działa w trybie PCIE 8x, czasami przełącza się nawet na 1x (czyli przy każdym uruchomieniu komputera musze to sprawdzić i w razie konieczności zrestartować komputer).

Bez zmiany napięcia (a po uwzględnieniu vdroppa standardowo jest 0,99V, a nie 1,1V...) procesor nie robi nawet 3500 MHz.

 

Wysłałem maila do supportu Foxconna w tej sprawie, może w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź. Ocena płyty na dziś - nie polecam <_< Mam nadzieję, że nowe wersje biosu poprawię te wszystkie błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...