Skocz do zawartości
Chef

Który Asrock Pod Am2+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup Asrocka pod Am2+ i mam dylemat pomiędzy A770DE+ (~200zł) i A785GXH/128M (~250zł), najważniejsze kryteria dla mnie to:

 

- niska cena (najlepszy stosunek cena/wydajność)

- nie potrzebuje integry

- w miare dobrze wyposażona (min. 6 USB i inne złącza)

- ACC

 

Czy warto dokładać 50zł do A785GXH?

 

W AM3 raczej nie idę, gdyż narazie nie widzę sensu skoro AM2+ obsługuje X2, X3 i X4. A cenowo różnica jest...

 

Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Chef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bryndza

 

myślę, że sie nie pomylilem. Nie chodziło mi o M3A785GXH/128M tylko o kolejnej wersji (polecanej) A780GXH/128M, wycofano ją już ze sklepów a wprowadzono A785GXH/128M (różnica to nowsza grafa Radek 4200).

 

@klaus

 

Kiedyś patrzyłem cenki ddr3 i wydawały mi się trochę droższe, w każdym razie jeżeli przekonacie mnie do tego, że ddr3 i AM3 są lepsze ( z jakiś powodów) pomijając powód "am3 jest bardziej przyszłościowe" to może dam się namówić :) Jak już pisałem patrzę bardziej na stosunek cena/wydajność, to jest dla mnie najważniejsze. Jak mam kupować zestaw am2+ + athlon x2 240 + ddr2 i dać za niego np. 650zł a zestaw am3 + athlon x2 240 + ddr3 za 200-300 zł więcej a wydajność nie będzie znacząco lepsza to wole Am2+ a za 2 lata myślec o Am3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam kupować zestaw am2+ + athlon x2 240 + ddr2 i dać za niego np. 650zł a zestaw am3 + athlon x2 240 + ddr3 za 200-300 zł więcej

ile ??

 

AM2+

płyta którą zaproponowałeś to ok. 260 zł

4gb ddr2 800 mhz cl5 - 220 zł

4gb ddr2 1066 mhz cl5 - 260 zł

 

AM3

Gigabyte MA770T-UD3P kosztuje 290 zł

4gb ddr3 1333 mhz cl9 - 260 zł

 

różnica max. 70 zł jeżeli brałbyś ddr2 800mhz, jeżeli 1066 mhz to różnica wynosi już 30 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@E57

 

No ok, porównywałem do płyty A770DE+, która kosztuje 200zł, a w ramach podejrzewałem więcej ale ok, nie sprawdzałem dokładnie. Przyjmijmy, że trzeba by było dołożyć 100zł z groszami. Tak czy siak z jakich powodów warto dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też niedawno miałem taki dylemat am2+ czy am3 i obstawałem przy am2+ bo tańsze. W końcu jednak po przeczytaniu miliona testów recenzji itp przekonałem się do am3, nie nie będę Ci pisał o lepszej wydajności i przyszłościowości bo to możesz przeczytać wszędzie. U mnie cenowo wyglądało to tak:

M3A770DE - 244zł

Phenom II X2 550 - 341zł

OCZ Platinum DDR3 CL7 - 323zł

Ta płyta jest chyba najtańsza z am3 obecnie, a pamięci można znaleźć np Goodram 4GB za 260zł więc cenowo już się za bardzo nie różni od am2+ a opłaca się bardziej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się trochę wybiję z "ogólnie przyjętej" propozycji, ale moim zdaniem wybór AM2+ czy AM3 zależy od tego do czego ma być sprzęt wykorzystywany i przez ile czasu.

a wydajność nie będzie znacząco lepsza to wole Am2+ a za 2 lata myślec o Am3

Jeśli komputer miałby i tak być wymieniany (a nie modernizowany) za 2 lata to lepiej wpakować AM2+, tym bardziej, że w wymogach jest niska cena.

Jednak jeśli za te 2 lata to ma być bardziej modernizacja a nie "wywal stare, kup nowe" to osobiście wolałbym AM3+ddr3 ponieważ wtedy ram będzie bardziej przystępny, a i oferta procesorów lepsza. Pytanie jest tylko czy warto teraz kupować płytę pod AM3 (która ma pracować więcej jak 2 lata) jeśli za rok czy dwa będzie do kupienia mobo z USB 3.0, a rozpowszechnienie się tego standardu jest raczej murowane?

 

Do firmy ostatnio składałem kompa na ASRocku (inny model) na AM2+ bo priorytetem była cena, a wiedziałem że nie będzie modernizowany przez 3-4 lata (po takim czasie to już lepiej nowego kompa kupić). Do domu będę składał na AM3 ponieważ nie uśmiecha mi się za jakiś czas robić gruntownej przebudowy kompa gdybym chciał dokupić coś nowszego np. procek, ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tyraelus

 

Widzę, że w podobnym kierunku myślimy. Przy dzisiejszym tempie rozwoju nowych technologii to komp trzeba by było wymieniać co 1-2 lata (i z odpowiednim portfelem). Ja przeważnie zmieniam podstawowe zespoły (mobo+proc+ram+grafa) co 3 lata i przede wszystkim patrze na stosunek cena/wydajność. Co do AM3 wole jeszcze poczekać, tak jak pisałeś, poczekajmy na usb 3.0, na sataIII, ustabilizowaną pracę z pamięciami 1666mhz, wyjdą kolejne oby lepsze płyty, spadną trochę ceny i można pomyśleć.

 

A odbiegając już od tematu AM3 to mam nadzieje, że może ktoś rozwiąże mój dylemat między Asrockami a700de+ i a785gxh/128m

Edytowane przez Chef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te wymagania w pierwszym poście i właściwie to sam sobie odpowiedziałeś :P

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A785GXH/128M

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A770DE%2b

Jeśli kryterium 6xUSB na tylnym panelu jest konieczne to zostaje Ci tylko A770DE+ ponieważ nowsza ma tylko 4xUSB. Pomijam możliwość wyprowadzenia przez złącza na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...