Skocz do zawartości
maSTHa212

Wypozyczalnia Gier Za Pośrednictwem Poczty

Rekomendowane odpowiedzi

Pare razy na forum przy roznych okazjach przewijal sie temat wypozyczania gier i tego jak bardzo jest to popularne na zachodzie (tego nie wiem, aczkolwiek tak slyszalem). I teraz takie pytanie: myslicie czy cos takiego w ogole by sie w Polsce przyjelo? A jesli tak to za jaka oplata bylaby to oferta "do przelkniecia"? Moze zilustruje to przykladem.

 

Ktos chce wypozyczyc gre. Niewazne czy nowosc czy nie - nie ma to znaczenia. Do wyboru ma 3 opcje, 2 formy abonamentu + opcje "jednorazowa" czyli:

 

1. oplata miesieczna 69 zlotych, wypozyczenie 1 gry, okres trzymania 2 tygodnie + zwrot na koszt zamawiajacego (tutaj decydowalaby data stempla pocztowego, przy ewentualnym spoznieniu potracane powiedzmy 1pln za kazdy dzien zwloki)

 

2. oplata miesieczna 99 zkotych, wypozyczenie na raz 2 gier, okres trzymania 2 tygodnie + zwrot na koszt zamawiajacego (tutaj decydowalaby data stempla pocztowego, przy ewentualnym spoznieniu potracane powiedzmy 1pln za kazdy dzien zwloki)

 

Te obie opcje platne za posrednictwem kart platniczych i/lub na zasadzie prepaidu.

 

3. wypozyczenie jednorazowe bez oplaty miesiecznej, koszt 30 złotych (wysyłka w cenie), okres trzymania 1 tydzień + zwrot na koszt zamawiajacego (tutaj decydowalaby data stempla pocztowego, przy ewentualnym spoznieniu potracane powiedzmy 1pln za kazdy dzien zwloki)

 

Tutaj od razu zaznacze, ze nie ma znaczenia ile gier sie miesiecznie wypozyczy - limitu nie ma, odsyla sie jedna gre i mozna zamowic nastepna. Wszystko oczywiscie w zaleznosci od tego co jest akurat dostepne "do wypozyczenia", wiadomo, ze bardziej popularne gry moga byc czasami niedostepne (co zreszta jest normą jeśli chodzi o wypożyczalnie video). Do tego dochodzilyby promocje w postaci np tego, ze osoby korzystajace z wypozyczen "jednorazowych" co 10 wymiane maja gratis etc.

 

Ciekaw jestem waszych opinii. Czy (i co) wam sie podoba, a co wymagaloby zmian? Krytyka (oczywiscie konstruktywna) mile widziana.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ogólnie dobry tylko niestety w PL dużo ludzi piraci i mogło by się to nie przyjąć niestety. Ostatnia opcja mi się podoba. Bez promocji 30 zł a np co jakiś czas taniej na niektóre gry. To mogłoby się przyjąć (mówię o gry na konsole - gdzie są zazwyczaj droższe). Z tych trzech opcji na pierwszym miejscu bym postawił 3 a potem 1 ale z kosztem np 50-59 zł. To imo nie jest tak dużo - ofc jeżeli możemy wypożyczać ile chcemy gier w miesiącu (nie naraz tylko w ogole - jedną po drugiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ogólnie dobry tylko niestety w PL dużo ludzi piraci i mogło by się to nie przyjąć niestety.

Ten pomysl nie jest dobry i nie ma tutaj nic do rzeczy to , ze ludzie piraca. Jesli sie nie myle to byly juz podejmowane takie kroki. W przypadku wypozyczalni gier wpompowalbys w to mase kasy i nic z tego nie odzyskal z prostego powodu - samego wypozyczania.

 

Przy dzisiejszych cenach MY wolimy dozbierac i kupic sobie na wlasnosc dana gre. Ceny gier pctowych nie sa astronimoczne , a po czasie mozesz nabyc po obnizkach/promocjach czy uzywki kilka razy taniej niz przy premierze. W przypadku gier na konsole jest podobnie , tam ceny za nowosci sa wyzsze , ale tez dochodzi cos jeszcze : wypozyczam gre , place i porysowalem plytki. Soreks , nikt nie bedzie lacic za kogos. Skoro wypozyczylem to mozliwe , ze nie stac mnie na nowosc za 200 - ale musze za nia zwrocic bo cos sie plytom stalo. To tylko teoretyzowanie ale takich czynnikow jest masa. Dodatkowo paczki musialbys ubezpieczac przy przesylce poczta czyli koszty lecialyby w ogore , bo moglbys w ogole nie doczekac sie gierek i tutaj firma bylaby mocno do tylu. Dodatkowo ja chcialbym np. pobranie bo balbym sie "przepakowania" towaru , a wiadomo , ze i to sie dzieje. Pogralem , musze to odeslac - place za PACZKE nie za przesylke listowa bo znowu moze zginac. Wysylam? No to mam ubezpieczyc by w 100% doszlo i bylo w systemie? No wai. Czyli znowu wyzsze koszty samej przesylki. Jak odzyskiwalbys towar? Ktos nabralby tego w cholere i pozniej urwalby sie kontakt , albo mialbys problemy z odzyskaniem tego. Kradnie sie dowody , podrabia strony bankowe - ktos podalby sie za kogos i mialbys problem - kupujac www jest w ogole jakies sprawdzenie klienta? Nie. Rejestruje sie , podaje "niby moje dane" i mam od Ciebie mase gierek?. To nie wypozyczalnia video na miejscu.

 

Jesli ja mialbym brac gre na konsole (teoretycznie) i np. bylby to jakis RPG tak albo czekalbym na obnizki , albo uzywki i mial na wlasnosc bez limitu czasowego , bez "musu" grania bym kasy nie stracil. Gram kiedy chce , ile chce i nie martwie sie dodatkowo o stan plyt oraz koszty przesylek. Jesli ta konsolowa gierka (celowo o nich bo te sa drozsze) kosztowalaby 200 za nowosc , a to tak zwany "must have" tak czailbym sie na ceny w przedziale max 60-70 zl za uzywki co na pewno jest wykonywalne bo w przypadku gier PC wypozyczanie nie ma sensu juz na starcie. Nowiutkiego Beofulfa (pr jak masz fuksa (pomijajac czy to dobra gra czy nie) kupujesz dzis po 5 zl. Organizowanych jest troche imprez branzowych jak "kiermasz" CDProjektu , gdzie gierki miales BARDZO tanio (kolekcjonerska Mass Effecta z pendrajwem za 40 , gry z TopSellerow szly po 5 zl , Lost Planet premierowy 5 zl), a oprocz tego masz kilka sklepow internetowych , gdzie mozesz rowniez kupic nawet nowosci taniej niz gdzie indziej. Pamietam , ze jak w znanym sklepie Race 07 WTCC premierowy kosztowal po 120 tak mozna bylo to bez problemow nabyc za 30-45 (i to nie po pol roku tylko od razu) , a w konkurencyjnej sieci za 60.

 

O ile przy konsolach moze i to mialoby sens jesli mowimy o kontekscie cenowym gier zestawiajac je do PC , tak ogolnie ten biznes nie ma sensu bo ludzie wola sobie kupic , dozbierac i a sa przeciez tanie serie.

 

Na sam koniec cos jeszcze - opcja numer 3 , 30 zl? Dobra , wypozyczam na tydzien , a brales pod uwage to , ze starsi pracuja i nie mieliby np. w tygodniu czasu , sil , ochoty , checi na granie wiec zostaje im moze 2 dni na zabawe?

 

Przy okazji - oplaty licencyjne ZEZARLY by Cie od razu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Firekage napisał. Dla mnie wypożyczalnia gier to absurd sam w sobie. Jeżeli kupuję grę (a czynię to kilka razy w życiu), to zostawiam ją na zawsze bo mi się bardzo podoba. Nikt chyba w Polsce nie kupuje gier, jeśli wcześniej nie grał co najmniej w demo albo nie przeszedł pirata. No chyba że ktoś ma bardzo dużo kasy. Ale on też z wypożyczalni nie skorzysta tylko kupi na własność.

Oczywiście jest pewne grono hardcorów, które przechodzi wszystko co wyjdzie. Ale oni z kolej nie pożyczają tylko pobierają :lol:

 

Szkoda Twojego czasu na taki bajer Mastha :wink:

 

P.S.

Obecnie w ogóle wypożyczalnie (w sensie wypożyczania nośników) jako takie straciły sens.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba w Polsce nie kupuje gier, jeśli wcześniej nie grał co najmniej w demo albo nie przeszedł pirata. No chyba że ktoś ma bardzo dużo kasy.

Mylisz się i to bardzo :)

 

PS

Jak się ma taka wypożyczalnia do naszych przepisów prawnych? Nie wiem jak to u nas działa i czy w ogóle takie coś legalnie można robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych cenach MY wolimy dozbierac i kupic sobie na wlasnosc dana gre.

Niektorzy tak, niektorzy nie. Sa osoby, ktore kupuja gry, szybko je przechodza i odsprzedaja. Oczywiscie niektore gry warto kupic i miec na polce, ale jest sporo gier w ktore chetnie by sie zagralo, ale czy od razu dolaczalo do kolekcji? Juz nie.

 

Ceny gier pctowych nie sa astronimoczne , a po czasie mozesz nabyc po obnizkach/promocjach czy uzywki kilka razy taniej niz przy premierze.

W przypadku konsol jest to wiecej, nowosci to przedzial 180-200 (przewaznie), na PS3 jeszcze wiecej z tego co wiem, ale moge sie mylic. Racja, ze potem rozne tytuly wychodza w kolekcjach platynowych czy czyms podobnym, ale nie dzieje sie to po 2-3 miesiacach tylko powiedzmy po roku, taki okres pozwala na to zeby gra sie "zwrocila".

 

wypozyczam gre , place i porysowalem plytki.

Oczywiscie, mozna zalozyc, ze ktos wrecz polamie plytki, bo cierpi na zaburzenia psychiczne, ale taki czlowiek rownie dobrze moze isc do sklepu i nasikac na srodku hali. Tylko, ze to jest przypadek extremalny. Przy obecnej mozliwosci instalacji gier na dyskach (mowie o konsolach) problem uszkodzonych plytek schodzi na dalszy plan. Inna sprawa, ze dla mnie to jest w ogole fenomen, bo osobiscie NIGDY naped nie porysowal plytki. Ale oczywiscie nalezy to uwzglednic, ze cos jakis czas bedzie taki problem. Inna sprawa, ze wymiana nosnika jest z tego co wiem mozliwa, wiec nie powinno byc z tym duzo zachodu.

 

Dodatkowo paczki musialbys ubezpieczac przy przesylce poczta czyli koszty lecialyby w ogore , bo moglbys w ogole nie doczekac sie gierek i tutaj firma bylaby mocno do tylu.

Musialbym albo i nie. Szczerze mowiac chyba wolalbym podjac ryzyko i nastawic sie, ze co ktoras tam paczka zaginie niz windowac cene ponad dwukrotnie.

 

Dodatkowo ja chcialbym np. pobranie bo balbym sie "przepakowania" towaru , a wiadomo , ze i to sie dzieje.

Pobranie raczej nie przejdzie, za duzo kosztuje. Poza tym platnosc z gory gwarantuje w wiekszej mierze to, ze cos odbierzesz, a nie, ze olejesz sprawe i paczka wroci. Co do "przepakowania" to tak jak wyzej, no mozna zalozyc, ze sortownia poczty splonie, listonosz wpadnie do studzienki i zgubi listy albo plamy na sloncu uszkodza nosnik przez koperte i pudelko. Mozna takie rzeczy zakladac, ale po co? Jest to tak niewielki odsetek wszystkich przypadkow, ze gdyby kazdy opieral powodzenie jakiejs inicjatywy tylko na tego typu zagrozeniach to nigdy, nic by nie ruszylo. Ryzyka oczywiscie sa, jak wszedzie.

 

Pogralem , musze to odeslac - place za PACZKE nie za przesylke listowa bo znowu moze zginac. Wysylam? No to mam ubezpieczyc by w 100% doszlo i bylo w systemie? No wai. Czyli znowu wyzsze koszty samej przesylki.

Mozesz ubezpieczyc lub nie, wybor jest twoj. Mozesz doplacic 4 zlote lub dolozyc ubezpieczenie i wybulic 6, mozesz dorzucic priorytet itd - wszystko zalezy od ciebie. Szybciej gra wroci, szybciej bedziesz mogl pozyczyc cos innego.

 

Jak odzyskiwalbys towar? Ktos nabralby tego w cholere i pozniej urwalby sie kontakt , albo mialbys problemy z odzyskaniem tego. Kradnie sie dowody , podrabia strony bankowe - ktos podalby sie za kogos i mialbys problem - kupujac www jest w ogole jakies sprawdzenie klienta? Nie. Rejestruje sie , podaje "niby moje dane" i mam od Ciebie mase gierek?.

Doczytaj dokladnie to co napisalem. Jednorazowo mozesz wziac gora 2 gry. Nie wypozyczysz nastepnej nie oddaja poprzedniej. I kolejny raz: oczywiscie mozna zalozyc, ze zyjemy w kraju oszustow i naciagaczy, ale nie sadzisz, ze trzeba byloby byc niebywalej klasy idiota zeby robic walki z lewymi danymi i podrabiac strony bankowe zeby wyludzic 2 GRY?? Nie twierdze, ze takich baranow nie ma, ale na to nic nie poradzisz. Zreszta rejestrujac sie podawalbys adres do wysylki no wiec zakladajac, ze w Polsce nie stoi milion pustostanow przy ktorych mozna czatowac na listonosza to raczej kwestia lewych adresow nie istnieje.

 

Jesli ja mialbym brac gre na konsole (teoretycznie) i np. bylby to jakis RPG tak albo czekalbym na obnizki , albo uzywki i mial na wlasnosc bez limitu czasowego , bez "musu" grania bym kasy nie stracil. Gram kiedy chce , ile chce i nie martwie sie dodatkowo o stan plyt oraz koszty przesylek. Jesli ta konsolowa gierka (celowo o nich bo te sa drozsze) kosztowalaby 200 za nowosc , a to tak zwany "must have" tak czailbym sie na ceny w przedziale max 60-70 zl za uzywki

Mass Effect byl dobrym rpgiem i zajmowal okolo 20h i to przy robieniu wiekszosci questow. Oczywiscie sa rpgi, w ktore mozna gra i grac, nie przecze - ale wtedy faktycznie mozna gre kupic na wlasnosc. Ile to sie od dluzszego czasu juz slucha, ze gry sa strasznie krotkie, ze za drogo w stosunku do czasu jaki sie przy nich spedza. Na "must havy" mozna czekac, ale jak sama nazwa wskazuje "must have" to nie gra ktora sie odpala po roku albo i wiecej, bo wtedy wyjdzie "game of the year edition" za polowe ceny. 60-70 zeta za uzywke to musisz spoooro poczekac, a sa tytuly ktore nie dochodza do tego pulapu i trzymaja cene sztywno na wyzszym pulapie.

 

O ile przy konsolach moze i to mialoby sens jesli mowimy o kontekscie cenowym gier zestawiajac je do PC.

Ja caly czas mowie o grach na konsole, gry na PC to zdecydowanie za bardzo spiracona (czyt. nieoplacalna) galez rynku. X360 oczywiscie tez mozna przerobic, ale PS3 juz nie. Nie wiem jak z Wii, wiec sie nie wypowiadam.

 

Na sam koniec cos jeszcze - opcja numer 3 , 30 zl? Dobra , wypozyczam na tydzien , a brales pod uwage to , ze starsi pracuja i nie mieliby np. w tygodniu czasu , sil , ochoty , checi na granie wiec zostaje im moze 2 dni na zabawe?

Jak pracuja i nie maja czasu i ochoty to nie wypozyczaja, osoby dorosle maja to do siebie, ze potrafia podejmowac przemyslane decyzje. A jesli ktos traktuje to jako hobby i forme spedzania wolnego czasu, odprezenie sie wlasnie po pracy to 1-2h dziennie spokojnie znajdzie. Zakladajac, ze ma 2 tygodnie (powiedzmy 10dni, ale przynajmniej z 1 weekendem) to SPOKOJNIE zdarzy przejsc 95% gier dostepnych na rynku.

 

Przy okazji - oplaty licencyjne ZEZARLY by Cie od razu.

Nie mialem czasu wczoraj juz tego sprawdzic, dzis postaram sie poszukac odpowiedzi na ten temat. Roznica w cenie miedzy DVD bez i z licencja do wypozyczenia to sa jakies smieszne roznice. Ale nie wiem jak jest z grami.

 

Nikt chyba w Polsce nie kupuje gier, jeśli wcześniej nie grał co najmniej w demo albo nie przeszedł pirata.

Mylisz sie. Ja czesto nie gralem ani w demo ani nie sciagalem piratow - jest duzo gier, ktore po prostu wiadomo, ze beda dobre i juz. I czesto, choc nie zawsze, sie to potwierdza. Poza tym istnieje cos takiego jak recenzje. I wcale nie trzeba szastac pieniedzmi zeby miec takie podejscie do sprawy.

 

Ogolnie to docelowo nacisk bylby raczej na gry konsolowe, doroslo juz pokolenie ludzi w moim wieku, ktore traktuje sprzet tego typu jako forme rozrywki rowniez (a moze glownie) dla osob doroslych, a nie jako dziecinade. I to wlasnie na tych dojrzalszych i bardziej racjonalnych osobach chcialbym sie skupic, neognojki mnie nie interesuja, ze wzgledu na zbyt duze ryzyko "wspolpracy" z nimi (stad preferowane sa platnosci w formie abonamentu, karta platnicza jest jako takim gwarantem, ze osoba ma juz pare lat na karku).

 

Ale dzieki za glosy, kazdy wklad w dyskusje jest wartosciowy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest bardzo dobry, bo o ile stacjonarna wypożyczalnia docierałaby do zbyt waskiej grupy odbiorcow, wyslkowa zapewnia zasieg niemalże globalny.

 

Ryzyko takiego biznesu nie powinno byc duze. Mysle, ze wszystkie glosne tytuly mialyby ogromne wziecie i amortyzowalyby sie bardzo szybko. Motorem napedowym, ze wzgledu na piractwo byloby PS3. Playstation to w Polsce silna marka, a oszczednych chcacych pobawic sie najnowszymi tytulami na pewno nie brakuje.

 

Pozycje, ktore nie mialyby juz wziecia bardzo latwo pozniej sprzedac za posrednictwem serwisow aukcyjnych. W przeciwieństwie do np filmow, starsze gry, wystawiane w odpowiednio niskich cenach maja wziecie.

 

Ciekawa opcja bylaby tez mozliwosc zakupu wypozyczonej gry. W cenie odpowiednio skalkulowanej, by bylo to oplacalne zarowno dla wypozyczajacego jak i wypozyczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za glos w dyskusji. No wlasnie PS3 jest tutaj faktycznie mocnym punktem. Dodatkowo sprawdzilem jak mozna np zminimalizowac ceny wysylek i taki InPost ma list polecony za 3,5 pln, a ubezpieczenie to tylko 2 zeta wiecej, ale to nawet nie byloby potrzebne - polecony z kodem paskowym raczej nie zostanie "zawiniety". Sprzedaz gier po jakims czasie oczywiscie wchodzi w gre, zostawalyby powiedzmy 1-2 egzemplarze do wypozyczen i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecony z kodem paskowym raczej nie zostanie "zawiniety".

Jasne, wysylalem juz mase gier poleconym i nigdy zadna nie zginela. Imho, ryzyko utraty gry wyslanej listem poleconym jest znacznie mniejsze niz paczka. Listem, w przeciwienstwie do paczki nikt sie nie zainteresuje, pozniewaz z automatu wysylane sa nim rzeczy mniej wartosciowe, co dla potencjalnego zlodzieja moze byc nieoplacalnym ryzykiem.

 

Wada Inpostu to zasieg tylko w wiekszych miastach, ale nic nie stoi na przeszkodze, by slac do wiosek zwykla poczta, a do wiekszych miast - tanszym Inpostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada Inpostu to zasieg tylko w wiekszych miastach, ale nic nie stoi na przeszkodze, by slac do wiosek zwykla poczta, a do wiekszych miast - tanszym Inpostem.

Do konca roku maja obslugiwac grubo ponad 200 miast, a do mniejszych miasteczek mozna wlasnie poczta. Inna sprawa, ze sporo osob dojezdza do miast chociazby do pracy czy na uczelnie i wtedy tez moga na miejscu odebrac taka przesylke. Mozliwosci troche jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię z punktu widzenia klienta - ja bym z tego nie skorzystał. Chyba mi przeszkadza moje podejscie do kolekcjonowania gier.

Dobre kupuje sie , a w slabe nie ma sensu grac , czy nawet wypozyczac. Wychodzac z punktu widzenia osoby , ktora gra we wszystko jak leci - jest sens , z tym , ze ci tez nie placa , a zasysaja.

 

Tak ja na to patrze.

 

 

PS :

Pozycje, ktore nie mialyby juz wziecia bardzo latwo pozniej sprzedac za posrednictwem serwisow aukcyjnych. W przeciwieństwie do np filmow, starsze gry, wystawiane w odpowiednio niskich cenach maja wziecie

nie wiem czy to zdanie jest prawdziwe. Czasami sprawdzam sobie ceny uzywanych gierek na poczciwego PSX oraz PS2 - niedawno widzialem MGSy w licytacji od 120 w gore. Przy czyms takim to malo kto kupi uzywke i to jeszcze z wypozyczalni. Jyz predzej dozbieraja do nowki o ile towar jest w zasiegu bo w przypadku bardzo starych gier jest to raczej juz niemozliwe.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to kto ci za taka cene gre wypozyczy? lepiej dolozyc i miec na wlasnosc ;) - takie moje zdanie, pozatym znajac polskie spoleczenstwo to 99% woli sciagnac z neta...wiec duzo nie zarobisz ;)

 

a co najgorsze to jaka masz pewnosc ze gry ci zwroca? pozatym nie masz licencji na wypozyczanie...

 

Edit: jedyna realna propozycja to ta z wypozyczeniem bez limitu, aczkolwiek patrzac na placenie za wysylki, oraz powyzsze argumenty to raczej malo oplacalne i niepewne...dodatkowo musialbys posiadac bardzo ale to bardzo duza biblioteke gier i z kazdej gry po kilka kopii jak nie wiecej wiec duzo wydatkow na poczatek i malo realny zysk...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to kto ci za taka cene gre wypozyczy? lepiej dolozyc i miec na wlasnosc ;) - takie moje zdanie, pozatym znajac polskie spoleczenstwo to 99% woli sciagnac z neta...wiec duzo nie zarobisz ;)

To znaczy za jaka cene? Przeciez to co podalem to jest abonament, a nie oplata za jednorazowe wypozyczenie wiec miesiecznie placisz tyle, a ilosc gier zalezy od ciebie - chcesz dluzej to trzymasz dluzej, przechodzisz szybciej, odsylasz i bierzesz nastepna. Za 59 zeta masz miesiecznie okolo 4 gier, moze nawet wiecej. Ile musialbys dolozyc do tej kwoty, zeby te gry miec na wlasnosc na polce? 400 zeta lekko liczac, pewnie znacznie wiecej (mowie o grach na konsole, o PC nawet nie mysle). Jak sciagniesz cos na PS3 to daj znac.

 

a co najgorsze to jaka masz pewnosc ze gry ci zwroca? pozatym nie masz licencji na wypozyczanie...

Gre mozesz trzymac ile wlezie dopoki oplacasz abonament, chcesz zrezygnowac to odsylasz i tyle. To chyba w interesie klienta lezy zeby wymieniac gry, a nie zeby kasa leciala za jeden tytul, ktory sobie zagrabil. A jesli ktos zlikwidowal konto i nie odeslal plytki to sa sposoby na odzyskanie naleznosci, wystarczy sprzedac "dlug" odpowiednim firmom, ktore potem "bujaja sie" z takim delikwentami tylko, ze wtedy oplaty narastaja dosc szybko. Normalna i czesta praktyka w tego typu sprawach. O licencjach juz mowilem, nie wypowiadam sie, bo nie zdarzylem ogarnac calego tematu.

 

Edit: jedyna realna propozycja to ta z wypozyczeniem bez limitu, aczkolwiek patrzac na placenie za wysylki,

3,5 za wysylke to duzo? Nie wydaje mi sie. Ani dla wysylajacego, ani dla odsylajacego.

 

dodatkowo musialbys posiadac bardzo ale to bardzo duza biblioteke gier i z kazdej gry po kilka kopii jak nie wiecej wiec duzo wydatkow na poczatek

W kazdy biznes musisz na starcie cos zainwestowac, z pustego to i Salomon nie naleje, zadna nowosc. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to kto ci za taka cene gre wypozyczy? lepiej dolozyc i miec na wlasnosc ;) - takie moje zdanie,

Wypozyczenie gry, placac 1/4 jej ceny, w ktora zwykle bawimy sie kilkadzisiat godzin i spokonie przechodzimy w tydzien jest zla opcja? Niekoniecznie. Rowniez kolekcjonuje gry, ale chetnie sprawdzilbym np 4 pozycje, ktorych kupic sie waham, placac tak jak za jedna kupiona na wlasnosc.

 

pozatym znajac polskie spoleczenstwo to 99% woli sciagnac z neta...wiec duzo nie zarobisz ;)

Fakt, ze 99% znajomych z podworka kradnie gry nie swiadczy o tym, ze wszyscy tak robia. Nie przesadzajmy.

 

a co najgorsze to jaka masz pewnosc ze gry ci zwroca?

Wypozczajac podaje sie swoje dane osobowe. Naprawde myslisz, ze ktos szukalby slupa lub kombinowal za 200pln?

 

pozatym nie masz licencji na wypozyczanie...

Tutaj kwestia jest otwarta, nie wiem jak to wyglada prawnie. Wypozyczalnie istnieja, wiec gry z licencja na wypozyczanie rowniez.

 

dodatkowo musialbys posiadac bardzo ale to bardzo duza biblioteke gier i z kazdej gry po kilka kopii

No to jest chyba oczywiste, oferujac 3 gry na krzyz nic nie zarobimy. Spory kapital na start jest niezbedny.

 

jak nie wiecej wiec duzo wydatkow na poczatek i malo realny zysk...

Na wszystkim mozna zarobic, szczegolnie wpowadzajac w zycie pionierskie pomysly na interses. Imho "wypozyczalnia" mogloby sie udac.

 

nie wiem czy to zdanie jest prawdziwe. Czasami sprawdzam sobie ceny uzywanych gierek na poczciwego PSX oraz PS2 - niedawno widzialem MGSy w licytacji od 120 w gore. Przy czyms takim to malo kto kupi uzywke i to jeszcze z wypozyczalni. Jyz predzej dozbieraja do nowki o ile towar jest w zasiegu bo w przypadku bardzo starych gier jest to raczej juz niemozliwe.

Mialem na mysli gry obecnej genracji. Przeplyw pozycji na X360 jest ogromny. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczenie gry, placac 1/4 jej ceny, w ktora zwykle bawimy sie kilkadzisiat godzin i spokonie przechodzimy w tydzien jest zla opcja? Niekoniecznie. Rowniez kolekcjonuje gry, ale chetnie sprawdzilbym np 4 pozycje, ktorych kupic sie waham, placac tak jak za jedna kupiona na wlasnosc.

tak tylko ze taka gre mozesz sprzedac i malo stracisz, grasz kiedy chcesz i nie musisz martwic sie o termin...

 

Fakt, ze 99% znajomych z podworka kradnie gry nie swiadczy o tym, ze wszyscy tak robia. Nie przesadzajmy.

To fakt ale 99% tych znajomych to juz spora strata w zyskach...

 

 

Wypozczajac podaje sie swoje dane osobowe. Naprawde myslisz, ze ktos szukalby slupa lub kombinowal za 200pln?

Jesli bedzie firma to tak masz racje ale do tego musisz miec licencje...w innym wypadku mozna "legalnie ukrasc ta gre" - nie masz licencji to oficjalnie nie wypozyczyles...

 

 

Tutaj kwestia jest otwarta, nie wiem jak to wyglada prawnie. Wypozyczalnie istnieja, wiec gry z licencja na wypozyczanie rowniez.

Tu moze byc problem - od kazdego z producenta powinna byc zgoda / licencja...z polskimi producentami to nie powinno byc problemow ale gorzej z zagranicznymi...

 

 

 

No to jest chyba oczywiste, oferujac 3 gry na krzyz nic nie zarobimy. Spory kapital na start jest niezbedny.

spory to malo powiedziane, potrzeba conajmniej 100 tytulow (powiedzmy tak na start), po 5 kopi z kazdej z nich (minimum) a reasumujac za nowa gre ok 200zl to daje 100*200*5=100 000 a to dopiero poczatek, gdzie licencje gdzie umowy z firma wysylkowa, gdzie zus i inne sprawy..beczka bez dna...no wiadomo zawsze mozna kupic uzywke ale ta tez kiedys sie zuzyje...

 

 

Na wszystkim mozna zarobic, szczegolnie wpowadzajac w zycie pionierskie pomysly na interses. Imho "wypozyczalnia" mogloby sie udac.

pomysl nie jest zly ale w polsce to bedzie utrudnione - ze wzgledu na zlodziejstwo...a ten kto ma kase to woli kupic dla siebie a nie wypozyczac...pozostaje srednia klasa spoleczna...

 

 

Jak sciagniesz cos na PS3 to daj znac.

w dzisiejszych czasach wszystko mozliwe..jedyny problem to nagrywarka blu ray i plyty...na gieldzie tez idzie kupic te pseudo gry ze tak powiem...

 

3,5 za wysylke to duzo? Nie wydaje mi sie. Ani dla wysylajacego, ani dla odsylajacego.

wszystko zalezy od czynnikow, zalezy czym wysylasz z jaka firma masz podpisany kontrakt (Ty), jak wysyla wypozyczajacy - do wszystkiego trzeba doliczyc kupno koperty babelkowej (jakos to trzeba zabezpieczyc) wiec napewno 3,5 to nie bedzie...(przynajmniej dla wypozyczajacego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze taka gre mozesz sprzedac i malo stracisz, grasz kiedy chcesz i nie musisz martwic sie o termin...

Tu mozesz odeslac i brac nowa, nie tracac nic. Jak masz czas to grasz, nie masz czasu to nie pozyczasz. A procz nielicznych wyjatkow obecnie gry sa jednak zdecydowanie krotsze niz dluzsze.

 

Tu moze byc problem - od kazdego z producenta powinna byc zgoda / licencja...z polskimi producentami to nie powinno byc problemow ale gorzej z zagranicznymi...

Wiesz nie takie rzeczy mozna bylo obejsc. Kiedys na dniach szkoly, uczelnia chciala sprzedawac piwo. Oczywiscie do tego celu niezbedna jest koncesja, ktorej rzecz jasna nie oplacalo sie brac na slownie jeden dzien. Jak to zrobili? Sprzedawali kupony, a kupon mogles potem wymienic na piwo - wszystko legalnie i zgodnie z prawem. Wiadomo, ze to chamskie obejscie prawa...ale skoro sie da to czemu nie korzystac.

 

spory to malo powiedziane, potrzeba conajmniej 100 tytulow (powiedzmy tak na start), po 5 kopi z kazdej z nich (minimum) a reasumujac za nowa gre ok 200zl to daje 100*200*5=100 000 a to dopiero poczatek, gdzie licencje gdzie umowy z firma wysylkowa, gdzie zus i inne sprawy..beczka bez dna...no wiadomo zawsze mozna kupic uzywke ale ta tez kiedys sie zuzyje...

Bez przesady, za 200 to ty kupujesz gry, a nie firma, ktora je sprzedaje. Zreszta coraz wychodza nowosci w nizszych cenach (np 150) i wtedy automatycznie i cena dla sklepu jest odpowiednio nizsza. Poza tym nie wszystkiego musisz kupowac az 5 sztuk, popularne tytuly bierzesz w wiekszej ilosci, a mniej popularne po 1-2 sztuki zeby po prostu byly w ofercie. Nie twierdze, ze potrzeba malo kasy, ale 100k to gruba przesada.

 

pomysl nie jest zly ale w polsce to bedzie utrudnione - ze wzgledu na zlodziejstwo...a ten kto ma kase to woli kupic dla siebie a nie wypozyczac...pozostaje srednia klasa spoleczna...

Jest jeszcze pewna czesc osob, ktora mimo braku wiekszej gotowki ma kregoslup moralny i stara sie jak tylko moze zeby zyc zgodnie z przepisami. Oczywiscie jest to dosc mala czesc, ale jednak.

 

w dzisiejszych czasach wszystko mozliwe..jedyny problem to nagrywarka blu ray i plyty...na gieldzie tez idzie kupic te pseudo gry ze tak powiem...

Z tego co wiem to nie jest tylko kwestia nagrywarki i plytki.

 

wszystko zalezy od czynnikow, zalezy czym wysylasz z jaka firma masz podpisany kontrakt (Ty), jak wysyla wypozyczajacy - do wszystkiego trzeba doliczyc kupno koperty babelkowej (jakos to trzeba zabezpieczyc) wiec napewno 3,5 to nie bedzie...(przynajmniej dla wypozyczajacego)

3,5 kosztuje wysylka InPostem priorytetu poleconego, opakowanie to mysle, ze okolice max 50-80gr przy zamowieniu wiekszej ilosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie cytowac to napisze po kolei

 

1. tracisz kase na wypozyczenie...

2. tak jak pisalem wszystko mozna, ale jeden poslizg i masz problem, tym bardziej jesli wedlug producenta lamiesz prawo (chocby zagraniczne) - pozwy sadowe itp....a co do takich rozwiazan jak piszesz to tak ale z zadeklarowanym podpisem wypozyczajacego ze po wymianie ci odda ta gre, bo tak myslac to gra jest jego wkoncu wymienil :D Wiec tu trzeba sie zastanowic aczkolwiek to mozliwe...

3 kalkulacja przykladowa ale nawet 150 to juz jest duzo...liczac ze osoby chccialyby wypozyczac tylko nowosci, za 40zl mozna miec starocie na wlasnosc...

4. wiec widzisz ze zysk nie bedzie oszalamiacy no chyba ze sie tu mylimy obaj i bedzie wielkie bum ^^

5. to zalezy...na ps3 to roznie bywa ale na X nie ma duzego problemu...

6. wszystko zalezy..dla firmy moze i tak bo kupisz hurtem, dla wypozyczajacego ok 1,5 lub wiecej...no chyba ze bedziesz wysylal razem z koperta (sprzedana po cenie hurtowej-calkiem dobry pomysl, wliczonej w wypozyczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z tego co wycztalem to sytuacja jest troche niejasna. Okazuje sie, ze niektore firmy (EA, Sony) nie robia zadnych problemow z licencjami, natomiast uzyskanie od innych wydawcow takich licencji jest niemozliwe lub graniczy z cudem. Pytanie teraz czy daloby sie jakos sprytnie ominac taki wymog (cos na zasadzie tych piw za kupony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię z punktu widzenia klienta - ja bym z tego nie skorzystał. Chyba mi przeszkadza moje podejscie do kolekcjonowania gier.

NIE WSZYSCY tak robia, ja tam wszystkie swoje tytuły sprzedaje....wole miec AUDIO CD, bo do tego wracam wedle uznania/humoru i nastroju...ale jakbym miał teraz wracać do wiedźmina... gdy jest risen :wink:

 

 

Ja rzucę troche inne światło na to, pamietam za czasów PSX kupowałem pare gazetek gdzie bardzo skrupulatnie reklamowaly sie sklepy i wypożyczalnie.

Czy ktos może to potwierdzic? Najnowszy nr PSX EXTREME czy nadal tam jakies wypozyczalnie sie oglaszaja czy to raczej umarlo?

Jesli umarlo wniosek jeden, nie sprawdzilo sie.

Jesli nie, wniosek drugi, ciezko bedzie na rynku konsol sie wybic skoro ktos w tym siedzi pare lat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, za 200 to ty kupujesz gry, a nie firma, ktora je sprzedaje. Zreszta coraz wychodza nowosci w nizszych cenach (np 150) i wtedy automatycznie i cena dla sklepu jest odpowiednio nizsza. Poza tym nie wszystkiego musisz kupowac az 5 sztuk, popularne tytuly bierzesz w wiekszej ilosci, a mniej popularne po 1-2 sztuki zeby po prostu byly w ofercie. Nie twierdze, ze potrzeba malo kasy, ale 100k to gruba przesada.

Nie chce dywagowac ale nie wierze w to , ze Tobie , to jest twojej firmie , nagle ktos zrobi prezent i da zastraszajaco niskie ceny. Ty bedziesz bral de facto nowosci , gry nowe i za to sporo zaplacisz o ile wszyscy bedac chcieli w to wejsc. Tanie serie to jest jakies tam wyjscie przy wypozyczalni , ale w nich nie masz , jak sam pisales wyzej , aboslutnych nowosci , a i nie licz na to , ze zrobia Ci "kiermasz" ala CDP na start firmy czyli oddadza hity za bezcen w formie licencji.

 

Na razie z tego co wycztalem to sytuacja jest troche niejasna. Okazuje sie, ze niektore firmy (EA, Sony) nie robia zadnych problemow z licencjami, natomiast uzyskanie od innych wydawcow takich licencji jest niemozliwe lub graniczy z cudem. Pytanie teraz czy daloby sie jakos sprytnie ominac taki wymog (cos na zasadzie tych piw za kupony).

O tutaj sprawa kluczowa - co jesli zaczniesz omijac i nagle ktos Ci dowali odpowiednim urzedem? Zakladajac , ze zrobia to wieksze firmy to ich bedzie stac na ciaganie po sadach , a u nas przegrywa sprawe ten kto ma mniej kasy na prawnikow przy procesie bo te przewleka sie niemilosiernie.

 

 

Moze to nie jest przyklad na miejscu , ale zobacz sprawe zwiazana z zarobkiem na tym dla firm - bedziesz powiedzmy sam placil jakas tam licencje , owszem - tylko , ze niektore gry chodza np. na platformach ala steam (nie wiem czy valve jest na konsolach - teoretyzuje) , ale jesli tak to moze okazac sie , ze dana gra zostaje po 1x przypisana do konsoli i nie mozna jej odsprzedac bo po prostu sie nie odpali. W przypadku gier na PC tak jest ze Steamem , gdzie na odsprzedaniu gry de facto nikt nie zarabia wiec chcac sprzedac cos takiego musisz rejestrowac non stop nowe konta. Pomijajac nawet i valve - czesc firm pewnie bedzie wolala podpisac umowe z kims kto sprzedaje gry , niz z tym , ktory wypozycza. Pewnie oplaty nie beda zadowalajace.

 

Tak jeszcze nawiaze do tego co napisalem wyzej. : skoro od allegrowych malych firm czasem da sie kupic premierowke (PC) taniej od 2 do 3x niz wzgledem tradycyjnych i znanych sieci tak wedlug mnie to dobrze pokazuje jak u nas firmy sa chetne brac mniejsze marze czy oplaty z tego tytulu. Pamietam caly czas Race 07 WTCC , ktory w sklepach szedl za 120 , a na Allegro box sklepowy za cos kolo 40=45.

 

 

 

Ja rzucę troche inne światło na to, pamietam za czasów PSX kupowałem pare gazetek gdzie bardzo skrupulatnie reklamowaly sie sklepy i wypożyczalnie.

Czy ktos może to potwierdzic? Najnowszy nr PSX EXTREME czy nadal tam jakies wypozyczalnie sie oglaszaja czy to raczej umarlo?

Jesli umarlo wniosek jeden, nie sprawdzilo sie.

Jesli nie, wniosek drugi, ciezko bedzie na rynku konsol sie wybic skoro ktos w tym siedzi pare lat:)

Tutaj sprawa nie jest oczywista. Takie firmy do dzis oglaszaja sie , ale to nie sa same wypozyczalnie , a to sa firmy "wielobranzowe" od serwisu konsol po handel uzywanymi , regeneracja laserow , sprzedaza gadzetow. Zobacz , ze gazeta , o ktorej mowisz sama dzis prowadzi sklep...

 

Sa , sa ale swiadcza szerokie uslugi. Swoja droga , czesc tych "cffanszych" firm to "legalne" wytwornie ripow :lol2:

 

Tak na marginesie - wg. prawa przerobka konsol jest nielegalna i Polcja bierze sie za to , a skoro tak to predzej czy pozniej te wypozyczalnie beda miec duzy problem skoro zniknie im mozliwosc trzaskania przerobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dywagowac ale nie wierze w to , ze Tobie , to jest twojej firmie , nagle ktos zrobi prezent i da zastraszajaco niskie ceny.

Ale ja nie twierdze, ze maja dawac jakies upusty etc. No ale skoro sporo sklepow sprzedaje gry po plus minus zblizonej cenie to przeciez sami kupuja za cene mniejsza zeby cos na tym zarobic. Przeciez to oczywiste.

 

O tutaj sprawa kluczowa - co jesli zaczniesz omijac i nagle ktos Ci dowali odpowiednim urzedem? Zakladajac , ze zrobia to wieksze firmy to ich bedzie stac na ciaganie po sadach , a u nas przegrywa sprawe ten kto ma mniej kasy na prawnikow przy procesie bo te przewleka sie niemilosiernie.

Idea wykorzystania kruczkow prawnych ma na celu wlasnie to, zeby nikt sie nie mogl ciebie o nic czepic. Czy takie rzeczy powaznie trzeba tlumaczyc?

 

Moze to nie jest przyklad na miejscu , ale zobacz sprawe zwiazana z zarobkiem na tym dla firm - bedziesz powiedzmy sam placil jakas tam licencje , owszem - tylko , ze niektore gry chodza np. na platformach ala steam (nie wiem czy valve jest na konsolach - teoretyzuje)

Jest nie na miejscu, bo na konsolach nie ma Steama, a do konsol przypisane sa tylko rzeczy kupowane przez Live/PSN czyli gierki arcade/DLC itp. Z grami na plytkach tak nie jest.

 

Tak jeszcze nawiaze do tego co napisalem wyzej. : skoro od allegrowych malych firm czasem da sie kupic premierowke (PC)

Ja tez nawiazuje do tego co napisalem wyzej: PC mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastaha- Wydaje mi się że jedyna opcja zbliżona do tego co chcesz zrobić to dedykowany portal do handlu używanymi grami. Możesz prowadzić skup używek w dobrym stanie i odsprzedawać taniej niż w sklepie.

Wiem wiem. Zaraz ktoś powie że jest allegro. Ale ty dodasz coś więcej niż allegro. Dodasz gwarancję rozruchową (np. tydzień) i pewność że płytka jest nieporysowana. Możesz do tego dołożyć jakieś akcje promocyjne dla stałych klientów etc.

To wydaje mi się sensowny pomysł dla kogoś kto się w grach orientuje i ma ochotę na biznes. Wypożyczalnie sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest czysto teoretyczna dyskusja, zanim bym w ogole zaczal mysle o biznesie z tym zwiazanym to duzo rzeczy wczesniej musialby sie zdarzyc. Po prostu zastanawiam sie, ze skoro w UK czy USA takie firmy dzialaja to w gruncie rzeczy nie ma wiekszych przeciwskazan zeby i w PL cos takiego sie przyjelo. Ok, mozna brac pod uwage piractwo itd. Ale jesli juz chodzi o ceny to wspolczynnik bylby taki sam (cena nowych vs cena za wypozyczenie) jak i na zachodzie. Poza tym wydaje mi sie, ze dorasta wlasnie pokolenie czyli ludzie troche starsi ode mnie i troche mlodsi, ktorzy konsole traktuje powazniej niz zabawke dla dzieci. Maja tez bardziej cywilizowane spojrzenie na kwestie piracenia i kupowania oryginalnych gier. Oczywiscie, to nie byloby na zasadzie, ze dzien po otwarciu bylyby tysiace chetnych itd. Inna sprawa, ze jednym z celow takiej dzialalnosci bylaby tez praca nad formowaniem swiadomosci i propagowanie takiego sposobu "grania". Wbrew pozorom jakby sie dobrze nad tym wszystkim zastanowic i przekalkulowac to i tamto to nie musi z tego wychodzic jakas totalnie niedorzeczna sprawa. Zresza, przykladow na to, ze sukces zalezy tez od czasu w ktorym zaczynasz, jest mnostwo. Mozesz miec dobry pomysl, ale wystartowac z nim za wczesnie i niestety biznes nie wypali, bo ludzie po prostu nie beda jeszcze na cos takiego "gotowi". Moze i czas na taka wypozyczalnie tez jeszcze nie jest wlasciwy, nie twierdze tak. Ale porozmawiac o zalozeniach i ogolnych zarysach tego typu inicjatywy chyba mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdze, ze maja dawac jakies upusty etc. No ale skoro sporo sklepow sprzedaje gry po plus minus zblizonej cenie to przeciez sami kupuja za cene mniejsza zeby cos na tym zarobic. Przeciez to oczywiste.

Ostatni moj cytat - biora taniej dowalajac marze , ok. Tylko zobacz , ze na Allegro czesto mozna to i tak jako nowke kupic kilka razy taniej. Mysisz , ze kupilbym Race 07 WTCC za 120? Kupilem nowke , zafoliowana kilkukrotnie taniej. Jesli wyjdzie , ze licencje i oplaty przy grach na konsole sa ustalane na podobnych zasadach co przy pctach (zauwaz , ze czesc developerow gardluje na politke Microsoftu za samego Live , gdzie kaza sobie placic dodatkowe oplaty za wydanie PACZA do gierki na konsole) tak pewnie czesc klienteli (zalezy od oplat u Ciebie za wypozyczenie) moze tez , zamiast leciec do sklepu i brac cos za 200 , poszukc na Allegro. Doskonale pamietam ile krzyczano za KOTORA 2 - do 180 zl , gdy w Wirtusie mieli go po 49 albo 59 ;)

 

Idea wykorzystania kruczkow prawnych ma na celu wlasnie to, zeby nikt sie nie mogl ciebie o nic czepic. Czy takie rzeczy powaznie trzeba tlumaczyc?

Ty mi nie musisz niczego tlumaczyc , zadam inne pytanie - miales juz na koncie jakas rozprawe sadowa? Wiesz jak to wyglada? Ja cos moge o tym powiedziec , nie tylko akurat o sobie i to szukanie kruczkow prawnych GDY nie masz kasy na sadowa walke , gdy dopiero co chcesz "stanac na nogi" spowoduje , ze od razu padniesz. Zastanow sie.

 

(tak na mniej powaznie - Optimus tez wykorzystal kruczka prawnego. Jak to sie dla niego skonczylo?)

Ja tez nawiazuje do tego co napisalem wyzej: PC mnie nie interesuje.

Przeczytaj to jeszcze raz bo ja to odnosilem do konsol przez pryzmat pcta. Skoro czasami firmy maja taniej na Allegro to znaczy , ze nie maja z tych zrodel , w ktorych zaopatruja sie sieci , w ktorych to Ja jako klient przeplacam za dany towar kilkukrotnie. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni moj cytat - biora taniej dowalajac marze , ok. Tylko zobacz , ze na Allegro czesto mozna to i tak jako nowke kupic kilka razy taniej. Mysisz , ze kupilbym Race 07 WTCC za 120? Kupilem nowke , zafoliowana kilkukrotnie taniej.

Caly czas podajesz przyklady dotyczase rynku PC. Gry na kompa w momencie premiery moga miec rozne ceny: powiedzmy od 79 do 149 w zaleznosci od tytulu. I tutaj mozna faktycznie kupic taniej lub drozej, chociaz przyznam ze przebitki typu 60 vs 180 to nie spotkalem. W grami konsolowymi jest ciut inaczej, roznice w cenach na premierze sa bardzo male albo wrecz ich nie ma. Po prostu: gra kosztuje 190-200 zlotych (strzelam, bo ostatnio nic nie zakupilem ale chodzi mi o pokazanie malego rozrzutu). Stad tez nawet jesli gdzies gry sa taniej to roznice sa zdecydowanie mniejsze niz przy grach PC.

 

gdzie kaza sobie placic dodatkowe oplaty za wydanie PACZA do gierki na konsole

Dodatki albo nowe tryby sa platne, patche w tradycyjnym tego slowa znaczeniu czyli poprawki, usprawnienia itd sa za darmo.

 

Optimus tez wykorzystal kruczka prawnego. Jak to sie dla niego skonczylo?

Skonczylo sie tak, ze powinien dostac olbrzymie odszkodowanie, bo wszystko robil legalnie w swietle prawa. Zreszta zostal oczyszczony ze wszystkich zarzutow, a panstwo bulilo kase. Kraj jest jaki jest, ale to juz inna sprawa.

 

Przeczytaj to jeszcze raz bo ja to odnosilem do konsol przez pryzmat pcta.

Ano wlasnie to sie tak nie da latwo przelozyc sobie sytuacji z jednej galezi na druga, za duzo roznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co nieco o InPoście. Raz wysłałem priorytet z grą dla Xaona i zamiast dojść w 2 dni doszła po tygodniu (a gdyby nie poszedł odebrać jej osobiście w piątek to musiałby czekać ekstra kolejne 2 dni przez weekend). Fakt, wtedy Poczta Polska strajkowała ale mimo wszystko uwydatniło to, że ich infrastruktura nie ma startu do PP. Wszystko wygląda ładnie na folderach reklamowych ale rzeczywistość jest niestety inna. Dodatkowo, TP SA zmieniła Pocztę Polską na InPost i teraz oni przysyłają moje rachunki za telefon. Praktycznie co miesiąc rachunek jest spóźniony o tydzień, a płacić trzeba. Chcesz dodać InPost jako opcję wysyłki, ok ale tylko jako "opcję" a nie "zamiast".

 

Żeby nie było to PP to też są cwaniaki, dwie przesyłki do mnie nigdy nie dotarły w tym jeden polecony. Koleś od którego kupiłem przedmiot na allegro wysłał go (zapłaciłem z góry) i potwierdził to skanem nadania, ale przesyłka nie dotarła. Miałem wtedy podpisaną zgodę na zostawianie poleconych w skrzynce przez listonosza (żeby biedaczek nie musiał włazić na 4 piętro...) i później przy reklamacji wyszło, że "rzekomo" przesyłkę odebrałem (przez tą zgodę zapewne) i jestem w plecy i nikt mi nie uwierzy, że nie nic nie było w skrzynce. Zrezygnowałem z tego, teraz listonosz mi w zębach przynosi listy, a jak coś kupuję na allegro to przepłacam około 10 zł na pobranie. Wolę żeby cokolwiek do mnie przyszło niż nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co nieco o InPoście. Raz wysłałem priorytet z grą dla Xaona i zamiast dojść w 2 dni doszła po tygodniu (a gdyby nie poszedł odebrać jej osobiście w piątek to musiałby czekać ekstra kolejne 2 dni przez weekend). Fakt, wtedy Poczta Polska strajkowała

Czyli to było rok temu? No to trochę niezbyt aktualne te dane. Sam też nie byłem zbytnio zadowolony, ale to było na samym początku gdy startowali. Ciekawi mnie jak to wygląda obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chciałem to napisać. Wszędzie, gdzie czytałem opinie o InPoscie to ludzie podawali dokladnie jeden przyklad czyli ten w momencie strajku PP. Mysle, ze nie ma co w tym momencie wieszac na nich psow. To, ze nie zdolali przejac calego obciazenia (w sensie klientow, ktorzy na codzien uzywaja PP) to jeszcze nie powod zeby skreslac przewoznika. Poza tym to byl i tak okres przedswiateczny wiec najwiekszy hardcore z mozliwych. Zreszta, to i tak bylo jakis czas temu. Przez ten okres sporo sie mogli nauczyc/zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chciałem to napisać. Wszędzie, gdzie czytałem opinie o InPoscie to ludzie podawali dokladnie jeden przyklad czyli ten w momencie strajku PP. Mysle, ze nie ma co w tym momencie wieszac na nich psow. To, ze nie zdolali przejac calego obciazenia (w sensie klientow, ktorzy na codzien uzywaja PP) to jeszcze nie powod zeby skreslac przewoznika. Poza tym to byl i tak okres przedswiateczny wiec najwiekszy hardcore z mozliwych. Zreszta, to i tak bylo jakis czas temu. Przez ten okres sporo sie mogli nauczyc/zmienic.

A ten caly inpost jest tanszy niz PP?!? bo w sumie PP ostatnio sie poprawilo, zamawiajac cos z allegro przesylka max 2 dni nie liczac wawy z ktorej na 2 dzien dochodza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...