Skocz do zawartości
jareqsz

Galaxy Gtx260+ - Problem Z Chłodzeniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kartę Galaxy GTX260+ i mam z nią bardzo irytujący mnie problem, a właściwie z chłodzeniem tej karty, mianowicie przy włączaniu komputera karta startuje z max. obrotami wiatraka (z tego co pokazuję Everest i GPU-Z to ok 3700 rpm) dzieje się to dosłownie przez 2sek. ale jest bardzo dokuczliwe, natomiast przy ładowaniu się Windowsa karta zwalnia do 40% swoich obrotów (z tego co pokazuja te same programy to ok 2700 rpm, trochę to dziwne, ponieważ to bardzo dużo jak na tryb spoczynku) i z takimi obrotami pracuję nawet w trybie Idle co również jest bardzo dokuczliwą sprawą. Na szczęście problem ten rozwiązałem połowicznie regulując obroty w Rivie Tuner lub w dołączonym oprogramowaniu przez Galaxy, Xtreme Tuner, jednak problem ten jest rozwiązany tylko po załadowaniu Windy i to nie do końca ponieważ muszę ręcznie regulować obroty wiatraka po przejściu karty do innego trybu np. przy graniu.

Z tego co zaobserwowałem kartę w trybie Idle chłodzą skutecznie obroty wiatraka na poziomie 20% (ok. 1300 rpm panuje wtedy totalna cisza), natomiast w stressie karcie starcza wymuszenie obrotów na poziomie 30% (ok. 1900rpm - trochę głośniej jednak przy graniu nie przeszkadza, karta przy tych obrotach jeszcze nigdy nie przekroczyła temp. 65*C).

Może któryś z forumowiczów miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?, bardzo bym prosił o wszelkie rady na ten temat.

Pozdrawiam.

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA Precision, ściągnij. Zapiszesz sobie profil w iddle np. na F5 a profil w stress na F6, ja tak robie i jestem zadowolony.

Również masz tę samą karte i problem?

Chodzi mi o to aby rozwiązać problem zbyt dużych obrotów przy starcie Windy, jesli to możliwe.

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...