Skocz do zawartości
tukzar

Przywracanie Vista Os Na Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu nabyłem laptopa Asus X50GL z preinstalowanym systemem Vista Home Premium. Komputer ma zarówno Partycję Przywracania jak i Recovery CD. Chciałbym system postawić od nowa z tym, że:

 

- chciałbym do tego wykorzystać instalke systemu z partycji Recovery

- sformatować HDD pozostawając partycję przywracania w nie naruszonym stanie

- obecnie to wygląda tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 149GB(systemowa) D: 139GB

- docelowo ma wyglądać tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 60GB(systemowa) D: 114GB E: 114GB

 

Moje pytanie jest takie: Czy da się to zrobić? i Jak to zrobić?

 

Procedura Przywracania systemu jest mniej więcej taka jak na poniższej stronie: LINK Są 3 opcje do wyboru:

 

1. Przywracanie wyłącznie pierwszej partycji Windows (ta opcja usuwa wyłacznie pierwsza partycję, umożliwiając zachowanie innych partycji i tworzy nową partycję systemowa jako napęd "C":)

2. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym (ta opcja usuwa wsszystkie partycje z dysku twardego i tworzy jedną nową partycje, jako napęd "C:")

3. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym z 2 partycjami (ta opcja usuwa wszystkei partycje z dysku twardego i tworzy dwie nowe partycje"C:" 60 % i "D:" 40%) < - - - czyli to co mam obecnie

 

Myśle żeby to zrobic w ten sposób:

- wybrać opcję 1 (w trakcie przywracania ustawic wielkość Dysku C z 149 GB na 60GB - jesli to możliwe???)

- partycję D sformatować już z poziomu samego Windowsa i pomniejszyć z 139GB do 114GB

- z pozostałego obszaru niesformatowanego utworzyć Dysk E z 114GB jeśli to możliwe z pozoimu Windowsa

 

Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy to jest możliwe co napisałem. Nigdy jeszcze nie bawiłem się systemem preinstalowanym w ten sposób. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...