Skocz do zawartości
Leogict

Dwa Zasilacze Atx Brak Napięć 3,3 I 12, Wiatraczek Nie Kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odziedziczyłem dwa zasilacze komputerowe ATX:

1. TRACER 4Life/400

2. Modecom Feel 350W

 

Oba na 230V~, 50Hz, 4A.

 

I o co chodzi:

 

Problem z nimi jest taki, że po włączeniu do sieci energetycznej ~230V wiatraki się nie kręcą i nie ma większości napięć.

Napięcia są tylko z tej najszerszej wtyczki na 24 piny, schemat pinów mojej roboty:

Dołączona grafika

(górna - wtyczka od zasilacza 1, dolna - od zasilacza 2 (nie ma pinu 20) ), te lllllllllll to zatrzaski. Wtyczka główna od 2 zasilacza ma 20+4 piny (te 4 doklejone taśmą).

 

W zasilaczu 1 (tracer) nie ma napięć 12V i 3,3V na wtyczce głównej oraz żadnych na innych wtyczkach. Na wtyczce głównej jest:

+5V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu,

+5V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu,

+5V pomiędzy pinem 8 i każdym innym z wyjątkiem 16 i 9 pinu,

 

W zasilaczu 2 (modecom) wiatrak też się nie kręci i nie ma napięć 12V ani 3,3V ani na żadnych innych wtyczkach oprócz tej najszerszej żadnych napięć.

Na wtyczce głównej jest:

+5,1V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu,

+4,1V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu,

+0,77V pomiędzy pinem 9 i pinem 16.

 

I teraz główne pytanie: czemu wiatraczki się nie kręcą i nie ma napięć 3,3V, 12V na wtyczce głównej i na innych wtyczkach żadnych napięć? Co mogło paść?

A może są dobre i trzeba zewrzeć jakieś piny czy coś, żeby pojawiły się te napięcia?

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, bo nie miałem do czynienia za bardzo z zasilaczami ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...