Skocz do zawartości
hub3rtus

Wymiana X1600pro Na X1950pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do wymiany grafiki jednakze mam kilka pytan

 

1.Na jaki wzrost Fpsów moge liczyc

2.Czy zasilacz uciagnie nową karte

3.czy wogole opłaca sie inwestowac w tą karte

 

 

Płyta głowna - Gigabyte GA-K8NS rev.2 bios v.21

Proc - Athlon64 3000+ ClawHammer @ 2.5 ghz

Pamiec - 1gb ddr 400mhz @450

Grafa - Ati x1600 pro 500/800 :unsure:

Zailacz - Fortron FSP350-60MDN Rev.A

Dysk - 80 gb Samsung 7200

DvD-RW BenQ

 

A karta którą chce wlozyc wygląda tak jak w podanym linku :rolleyes:

http://allegro.pl/item758790380_ati_radeon...mb_256_bit.html

 

co do zasiłki to

 

Obciążenie dla linii +3,3V & +5V - 180W

 

Obciążenie dla linii 3,3V & +5V & +12V - 320W

 

ilosc amperów na lini +12 - 19.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilacz jest sprawny powinien poradzić, ale bez szaleństw z napięciami.

Natomiast nie za bardzo jest sens dokładać tak mocną grafę. Przez chwilę miałem w swoim "rigu" gts250 i efekt tego był bardzo mizerny ;) Nawet 8600gt to już za dużo.

Inna rzecz, że ta rodzina ati nie jest najszczęśliwsza - za bardzo to pocięli.

7300gt-7600gs (ddr3-ddr2) to chyba optimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz okazje wziac X1950PRO AGP za 150zl to nawet sie nie zastanawiaj. Ludzie krzycza 200zl za 7600GS, a X1950PRO to juz wyzsza liga. Roznica miedzy X1600PRO bedzie duza, a ten 2,5Ghz spokojnie do tej graficzki wystarczy. Dobrze by bylo chociaz te 1,5GB ramu miec, a najlepiej 2Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1950 PRO to naprawdę mocna karta, wiem bo sam ją miałem i byłem bardzo zadowolony. Grałem na tym w Crysisa na średnich detalach. Chociaż jest już troszkę stara. Powinna sobie poradzić z niektórymi nowymi grami. Aczkolwiek nie spodziewałbym się zbyt wiele jeśli myślisz głównie o graniu. Np taki Reisdent Evil 5 już domyślnie nie współpracuję z serią x1000 radeonów. Jest co prawda na to sposób już, ale widać są pewne problemy.

 

 

Osobiście bym zaczął odkładać każdą złotówkę na nową platformę. Po uzbieraniu tych 1600 zł całość byś sprzedał (płyta + Procesor + RAM + Grafika) i dostał te 200-300 zł. Za 1800 można już złożyć całkiem porządny zestaw na AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramu to dokupie moze 3 kosc 512 :D 1 gb sa dosc drogie ostatnio i mysle ze nie stanieją

Karte juz zakupilem tylko zastanawialem sie czy ja sprzedac z zyskiem czy włozyc do siebie a sprzedac stara :D btw za stara wezme ok 100 wg allegro xD

Devil nie licze na to ze beda mi smigac wszystkie nowe gierki ale np nowy wolf mi smiga ale malo fpsow jest =(

 

btw gdzie na tym forum sie thx'y rozdaje ? :lol2:

Edytowane przez hub3rtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakupiłeś kartę to nic prostszego jak sprawdzic czy w Twoim zestawie to sie sprawdza. Nie "straciłem zaufania do ati" tylko obiektywnie patrząc karta którą posiadasz obecnie została za bardzo pocieta - dlatego taką popularność miały 73/76gt ddr3. Jak masz ochotę możesz wejść w profil danego użytkownika i przydzielić mu odpowiednią ilość "gwiazdek" ale raczej nikt na to nie patrzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakupiłeś kartę to nic prostszego jak sprawdzic czy w Twoim zestawie to sie sprawdza. Nie "straciłem zaufania do ati" tylko obiektywnie patrząc karta którą posiadasz obecnie została za bardzo pocieta - dlatego taką popularność miały 73/76gt ddr3. Jak masz ochotę możesz wejść w profil danego użytkownika i przydzielić mu odpowiednią ilość "gwiazdek" ale raczej nikt na to nie patrzy ;)

nie chodziło mi o Ciebie ale o ogół bo jesli lepsza karta ati jest tansza niz gorsza nvidii to musi byc cos na rzeczy :) ja do Ati sie przekonałem dawno temu miałem 9600 pro Atlatins :) swietna karta :) btw byl to czas dominacji Ati jedyna wada Ati jak dla mnie to sterowniki ale całe szczęscie Omega produkuje stery =)

a pytałem sie czy warto wymieniac bo moja wiedza na temat kompow jest dosc nieaktualna jakies 3-4 lata =)

 

 

 

gwiazdki rozdane =)

Edytowane przez hub3rtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...