Skocz do zawartości
yuucOm

Problem Z Routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z routerem D-Link dsl 524 (jade na starmy modemie od neo)

Zaczęło się od tego ze w nocy nie było prądu. Włączam kompa i nie mam wywala mi ze połoczenie jest z ograniczeniami czyli nie da sie połączyć z netem. Tak juz miałem kiedyś wiec po prostu odłączyłem router na minute i włączyłem. Szuka połączenia i jest git. Moge wbić na net działa gg i irc. Patrze na ipconfig: wszystko git. Po 5 minutach jednak mimo ze połączenie nadal jest strony mi się nie otwierają, nie działa gg, nie działa irc. No mówie co jest do wuja... Odpalam ipconfig i co widze ? Jakiś ip z [gluteus maximus] (a nie standardowe dla tego czyli 192.168.1.1). W dodatku mimo ze nic nie sciągam, nie przegladam stron www itp (bo niby jak) to dioda przy moim połączeniu cały czas mruga.

Co jest jeszcze dziwniejsze zawsze mogłem się połączyć do panelu administracyjnego routera poprzez wpisanie 192.168.1.1 w przeglądarkę. Teraz nie mogę...

 

Nie wiem co zrobić. Może zresetować ustawienia routera (wsadza się długopis w taką dziurkę) ale nie wiem czy to coś da. Macie może jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm masz płytkę ze sterami ? może tam jest jakaś opcja - kopi zapasowej. Do panelu musi być jakaś droga by się dostać, skoro masz połączenie z routerem. Jak masz viste to zobacz może Sieć - klik prawym na router i wyświetl stronę sieci web urządzenia może jakimś cudem odpali ci się panel.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm masz płytkę ze sterami ? może tam jest jakaś opcja - kopi zapasowej. Do panelu musi być jakaś droga by się dostać, skoro masz połączenie z routerem. Jak masz viste to zobacz może Sieć - klik prawym na router i wyświetl stronę sieci web urządzenia może jakimś cudem odpali ci się panel.

Ok. A w panelu gdzie się robi kopie zapasową ? Pytam bo jak uda mi sie do niego dostać to tylko na 2-3 min a potem połączenie pada wiec nie bede miał czas na szukanie ;). Tak czy siak dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok twardy reset pomógł. Ustawień swoich i tak prawie nie miałem oprócz dmz i limitu na drugiego kompa ;). Ogólnie nie polecam tego routera, przed zmianą firmware'u działy z nim się dziwne rzeczy: od rozłączań po nie trzymanie ustawien itp.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wuj. Tym razem inny problem. IP sie nie zmienia ale router dzisiaj zaczął się rozłączać. po 5-10 min. Ni ma połączenia. Twardy reset nie pomaga a podasz konfiguracji jest napisane ze nie mam podłączonego modemu ADSL ? :blink:. Mógł paś modem ADSL w tym routerze ? Diody się palą...

 

EDIT

Olać. Modem padł w tamtym routerze mimo ze dioda się świeciła. Brat mi kupił na szybko- ASUS WL-AM604g wireless adsl 2/2+ homegateway. Dobre to ? Mnie tylko martwi ze maksymalne pobieranie to teraz 240 KB/s (przy 2megowym łączu). Przy starym routerze i modemie było 256 KB/s ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...