Skocz do zawartości
Tyraelus

Nowa Obudowa Do 300zł (ew. 450zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukiwana nowa buda do mojego kawałka złomu. Na chwilę obecną w starej obudowie siedzi C2D w zestawie z Karakorum 120 oraz Radek 4670. Resztę pomijam bo to mało istotne.

Docelowo (za 6-8 miesięcy) planuję wpakować i5/i7 wraz z GTX 280 lub nową kartą nVidii (raczej do tego czasu trafią na rynek).

 

Zależy mi na chłodnej, stabilnej i cichej obudowie. Wymogiem jest zasilacz montowany na dole oraz wyprowadzenie USB/audio w górnej części obudowy lub w połowie wysokości. Nie przywiązuję wagi do tego czy obudowa ma szybkę czy nie, ale preferuję modele w kolorze czarnym lub pokrewny.

Budżet to 300zł, ale jeśli ktoś ma sensowną propozycję, powiedzmy do 450zł, to też nie pogardzę - różne rzeczy można spotkać na Allegro ;]

 

Żeby nie zaczynać od zera to poniżej lista kilku, które wpadły mi w oko no i standardowe pytanie "która lepsza i dlaczego":

SilentiumPC Gladius 400

http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladius-...ukt,551884.html

Xigmatek Midgard

http://www.cooling.pl/xigmatek-midgard-mid...ukt,551678.html

Lancool K58

http://www.cooling.pl/lancool-miditower-k5...ukt,551788.html

Antec 300

http://www.cooling.pl/antec-gamer-three-hu...ukt,536534.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lancool K58, najlepsza z całej czwórki którą podałeś. Bardzo dobrze przemyślana, otwory na kable, montaż dysków twardych prostopadle do obudowych, brak dziur na bocznym panelu (poprawia przepływ powietrza). Na minus jedynie możliwość montażu wentylatorów 140mm których godnych uwagi jest niewiele (ale jest na to sposób :)).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na dniach miałem podobny dylemat z wyborem obudowy, tyle ze zadanie o tyle proste, iz jednym z założeń był panel sterujący u góry obudowy. Dlatego wylądował u mnie w domu wspomniany antec 300 i cm 590.

Mogę śmiało napisać, nie bierz antka bo oprócz porządnego wykonania wykonania: jest stosunkowo ciasny, brak rozwiązań ułatwiających chowanie kabli, brak kratki na dnie obudowy dla zasilacza a i wentylki ma mimo regulacji wbudowanej mocno głośne zw tyczkami podpinanymi pod molexy zasilacza co uniemożliwia bezpośrednie podpięcie regulatorów dodatkowych.

 

Zerknij natomiast na owego cooler mastera 590, bo choć nie masz go w zestawieniu to uważam, iż obudowa ze względu na swoją funkcjonalność warta jest uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylądował u mnie w domu wspomniany antec 300 i cm 590.

CM pominąłem m.in. dlatego, że chcę sprawdzić rozwiązania konkurencji. Obecnie wspomniane graty mam wpakowane do CM 335 i sobie chwalę. Mam jednak pytania odnośnie tego cm590.

Jak w nim wygląda sprawa filtrów powietrza? Coś mi się kojarzy, że swego czasu czytałem o niechronionych otworach wentylacyjnych na dole obudowy.

Czy gdyby z czasem montować lepsze chłodzenie procka (bo ja wiem, może WC) to czy jest możliwość montażu bez wymontowywania mobo? Z tego co widzę po zdjęciach to raczej nie za bardzo.

Edytowane przez Tyraelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Szukam porządnej obudowy do 300zł. Zastanawiam się czy warto pchać się w kostrukcje Lian li a konkretnie model Lian Li A06 Link

Rozważam jeszcze obudowe Lancool k58 i Xigmatek Midgard ale bardziej jestem za Lian li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM pominąłem m.in. dlatego, że chcę sprawdzić rozwiązania konkurencji. Obecnie wspomniane graty mam wpakowane do CM 335 i sobie chwalę. Mam jednak pytania odnośnie tego cm590.

Jak w nim wygląda sprawa filtrów powietrza? Coś mi się kojarzy, że swego czasu czytałem o niechronionych otworach wentylacyjnych na dole obudowy.

Czy gdyby z czasem montować lepsze chłodzenie procka (bo ja wiem, może WC) to czy jest możliwość montażu bez wymontowywania mobo? Z tego co widzę po zdjęciach to raczej nie za bardzo.

Niestety nie ma dolnego filtru powietrza. Pozostaje albo założyć go we własnym zakresie albo czasem przedmuchać zasilacz. Rolę przednich pełnią gąbki w zaślepkach.

Do montażu lepszego chłodzenia pewnie płytę trzeba by wyciągać.

 

Dla mnie cm 590 ma jest ciekawym projektem bo jest mocno przewiewny, jest gdzie upchać kabelki a i zatoki 5 calowe od góry do dołu (dyski ładuje w kieszonki wyciszające wiec tradycyjne 3,5 calowe zatoki otoczone blachą tylko mi przeszkadzają).

 

Do pełni szczęścia przydałoby się jeszcze:

- użyć wykrojnika do otworów wentylacyjnych takich jak w antku 300 o większych otworkach składowych (po co zostawiać tyle blachy na drodze powietrza),

- dołożyć wspomniany filtr od spodu,

- wkomponować gdzieś jednak na wszelki wypadek reset

- dać inny sposób mocowania ścianek bocznych (jak w chieftecu czy antku) i klameczkę

- całość wykonać najlepiej z aluminium tak jak to jest w przypadku cm mystica (mam w robocie).

- zastosować czarny plastik zamiast popielatego na górnej i przedniej części ścianki przedniej.

i mamy budę idealną a tak tylko dobrą ;)

 

BTW jesli nie cm to Lancool Midi-Tower K58 Black z tych wymienionych wydaje się zdecydowanie najciekawszy, choć już nie tak przewiewny.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jedną opinię. Odnośnie CM Centurion bodajże ta 590. Zamontowany na tylnej ścianie Typhoon na min. obr strasznie szumiał. W każej obudowie takie cyrki? BO dawno żadnej nie miałem a chciałem się w końcu zaopatrzyć. Ogólnie buda ładnie wykonana i solidna, ale ten szum...sam nie wiem, ale w porównaniu do "hałasu" jaki daje komp na pająka to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jedną opinię. Odnośnie CM Centurion bodajże ta 590. Zamontowany na tylnej ścianie Typhoon na min. obr strasznie szumiał. W każej obudowie takie cyrki? BO dawno żadnej nie miałem a chciałem się w końcu zaopatrzyć. Ogólnie buda ładnie wykonana i solidna, ale ten szum...sam nie wiem, ale w porównaniu do "hałasu" jaki daje komp na pająka to wiadomo.

Z obrotami na minimum ustawionymi fanmatem w reku wydaje się stosunkowo cichy - nie sprawdzałem jednak dokładnie ile miał obrotów, bo mam coś niecoś na jego zastępstwo. W sumie na razie zostanie tylko ten z podświetleniem acz z mocno zmniejszonym napięciem zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Szukam porządnej obudowy do 300zł. Zastanawiam się czy warto pchać się w kostrukcje Lian li a konkretnie model Lian Li A06 Link

Rozważam jeszcze obudowe Lancool k58 i Xigmatek Midgard ale bardziej jestem za Lian li.

Przy cenie ~300zł to zdecydowanie nie opłacalna obudowa, lepiej już Lancool K58 (zasilacz na dole, otworu na kable, wyciszanie dysków twardych), szkielet ma stalowy zamiast aluminiowego (jak w A06) ale to zupełnie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, poszukiwana nowa buda do mojego kawałka złomu. Na chwilę obecną w starej obudowie siedzi C2D w zestawie z Karakorum 120 oraz Radek 4670. Resztę pomijam bo to mało istotne.

Docelowo (za 6-8 miesięcy) planuję wpakować i5/i7 wraz z GTX 280 lub nową kartą nVidii (raczej do tego czasu trafią na rynek).

 

Zależy mi na chłodnej, stabilnej i cichej obudowie. Wymogiem jest zasilacz montowany na dole oraz wyprowadzenie USB/audio w górnej części obudowy lub w połowie wysokości. Nie przywiązuję wagi do tego czy obudowa ma szybkę czy nie, ale preferuję modele w kolorze czarnym lub pokrewny.

Budżet to 300zł, ale jeśli ktoś ma sensowną propozycję, powiedzmy do 450zł, to też nie pogardzę - różne rzeczy można spotkać na Allegro ;]

 

Żeby nie zaczynać od zera to poniżej lista kilku, które wpadły mi w oko no i standardowe pytanie "która lepsza i dlaczego":

Lancool K58

3379525[/snapback]

Podłącze się do tematu.

Szukam porządnej obudowy do 300zł. Zastanawiam się czy warto pchać się w kostrukcje Lian li a konkretnie model Lian Li A06 Link

Rozważam jeszcze obudowe Lancool k58 i Xigmatek Midgard ale bardziej jestem za Lian li.

Lian Li A06 to mini, mam nadzieje że kolega zwrócił na to uwagę, więc raczej z założenia pomyłka. Jestem wielkim fanem rozwiązań Lian Li ale konstrukcyjnie (wnętrze) ta buda wygląda trochę jak umysł gentlemana z filmu Cell. Z propozycji, które podałeś to ofc Lancool k58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę biorę jeszcze xigmatek midgard :? Moim zdaniem Lian Li jest mała, elegancka, mieszcząca bez problemu ATX i napewno jakościowo przewyższa Lancool'a k58, tylko gorzej moze być z wydajnością chłodzenia w tej obudowie.

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki. Przeglądam jeszcze oferty różnych firm i wpadła mi w oko buda Zalmana GS1000 SE. Przykładowy link do aukcji:

http://allegro.pl/item753343123_piekna_zal..._sklep_wwa.html

fakt, że droższa, ale moim zdaniem ciekawa. Ktoś może słyszał o niej jakieś opinie?

 

Jeszcze jedno pytanie - czy znacie jakieś dobre budy, które spełniałyby wymagania z pierwszego posta i jednocześnie miały wyjście E-SATA ? Póki co jedyna, którą spotkałem to COOLER MASTER DOMINATOR 690 np. na aukcji:

http://allegro.pl/item764264454_cooler_mas..._sklep_wwa.html

Antec Nine Hundred TwoAntec Nine Hundred Two niestety pomijam z uwagi na cenę idącą w 550-600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę biorę jeszcze xigmatek midgard :? Moim zdaniem Lian Li jest mała, elegancka, mieszcząca bez problemu ATX i napewno jakościowo przewyższa Lancool'a k58, tylko gorzej moze być z wydajnością chłodzenia w tej obudowie.

 

Dla mnie xigmatek midgard jest zdecydowanie za bardzo dziurawy. Odnośnie jakości, zwróć uwagę że jakość to nie tylko materiał, tu Lian Li oczywiście góruje, ale Rozwiązania a tu do Lancool K58 nie ma startu. Jeżeli masz kasę/chęć to możesz sięgnąć po wersje K58 by Lian Li czyli Lian Li PC-P50 ARMORSUIT, ale tego już nie nazwę najlepszym wyborem w swojej klasie cenowej. Wracając do K58 pamietaj że jest to budżetowy target Lian Li, więc kosztem oszczędności na high-end masz wskaźnik jakość cena. Jest parę spraw do kórych przyczepiłbym się w tej budzie, np. rozwiązanie góry to amatorka, ale nie zmienia to faktu, iż za PLN 300 to jest best choice.

 

Jak już chcesz coś w podobnym stylu co A06 to poszukaj używanej Lancool K7, też wykonanie super (cały front z aluminium), używaną w dobrym stanie dorwiesz za ~250zł

Kolega bardzo zacnie ci radzi, K7 to świętna buda i to mówię z autopsji. Z zewnątrz jest podobna do A06, ale środek jest zrobiony zupełnie inaczej czyli b.dobrze. Jeżeli nie przeszkadza ci zasilacz na górze, to jest to znakomity wybór. Nową czarną trudno wyjąć, ale używaną trafisz na allegro from time to time.

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się również do tematu, bo ja z kolei mam dylemat czy Antec 300, czy może Cooler Master Gladiator 600, o której nikt tu nie wspomina??? Co będzie lepszy wyborem, ma w to wejść karta pokroju GTX 275.

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się również do tematu, bo ja z kolei mam dylemat czy Antec 300, czy może Cooler Master Gladiator 600, o której nikt tu nie wspomina??? Co będzie lepszy wyborem, ma w to wejść karta pokroju GTX 275.

Na gladiatorze składałem całkiem niedawno sprzęt dla dzieciaka z rodziny i moim zdaniem jest on ciekawszą obudową od Antka. Pod kilkoma względami ciekawszą nawet niż cm590 - wycięta blacha pod prockiem czy dodatkowy filterek pod zasilacz. Acz nie do końca podoba mi się poprzeczne ułożenie dysków i panel sterujący w 1/3 wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie też poszukuję obudowy dla siebie, bo moja po licznych przeróbkach ma już 8 lat i zaczyna się sypać. Osobiście preferuję bardzo minimalny, ascetyczny design z jak najmniejszą ilością łączeń, dziurek, etc, lecz szybą nie pogardzę ;) Mój budżet ogranicza się do jakichś 400zł, więc większość Lian-Li, które są dla mnie wręcz cudowne odpadają. Buda musiałaby być nastawiona raczej na ciszę, niż huragan, powinna mieć przynajmniej 4 miejscowy koszyk na hdd, zatokę PSU na dole.

 

Z tańszych bud do gustu przypadł mi Lancool k6, lecz zasiłka na górze mi się nie widzi. Lian Li PC-60F jest całkiem fajna, ale nie widzę jej u żadnego dystrybutora detalicznego w Polsce i nieco przeszkadza mi dziura na 3,5" w dolnej zatoce 5,25". Lian Li PC A71 jest mega no ale portfel tego nie wytrzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie też poszukuję obudowy dla siebie, bo moja po licznych przeróbkach ma już 8 lat i zaczyna się sypać. Osobiście preferuję bardzo minimalny, ascetyczny design z jak najmniejszą ilością łączeń, dziurek, etc, lecz szybą nie pogardzę ;) Mój budżet ogranicza się do jakichś 400zł, więc większość Lian-Li, które są dla mnie wręcz cudowne odpadają. Buda musiałaby być nastawiona raczej na ciszę, niż huragan, powinna mieć przynajmniej 4 miejscowy koszyk na hdd, zatokę PSU na dole.

 

Z tańszych bud do gustu przypadł mi Lancool k6, lecz zasiłka na górze mi się nie widzi. Lian Li PC-60F jest całkiem fajna, ale nie widzę jej u żadnego dystrybutora detalicznego w Polsce i nieco przeszkadza mi dziura na 3,5" w dolnej zatoce 5,25". Lian Li PC A71 jest mega no ale portfel tego nie wytrzyma :D

Lancool K6 dobry wybór, ale na dziś cena za tę obudowę jest za wysoka i obudowa jest raczej trudno dostępna.

 

Lian Li PC-60F prawie dobry wybór (coś słabo szukałes bo http://www.yooki.pl/index.php?p1837,obudow...-pc-60f-czarna), ale po primo nie mieści się w cenie 400, po drugie na dzień dzisiejszy wchodzenie w PC-60F jest pozbawione sensu, ponieważ od kilku dni jest już nareszcie dostępny następca czyli PC-60FN w dokładnie tej samej cenie co poprzednik

http://www.yooki.pl/index.php?p1845,obudow...-pc-60fn-czarna

i to jest wybór prawie znakomity, który z czystym sumieniem polecam.

Odnośnie dziury na 3,5" (a właściwie zarysu) to gdzie tu jest problem, górny slot 5,25" i tak wyjmujesz jak zakładam na DVD, wiec następnie robisz prosta podmiankę i voila.

W przypadku konieczności ograniczenia sie do PLN 400 pozostaje Lancool K58 (jeżeli zasilacz musi być na dole).

PC-A71 o której wspominasz to dość zacna buda ale big a nie midi i niestety jest pozbawiona nowych rozwiązań które w PC-60FN czy K58 są standartem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że jak wmontuję np czytnik kart w 3,5" to i tak on będzie wpasowany w 5,25" ;) ale to w sumie szczegół. O których to nowych rozwiązaniach mowa?

Edytowane przez Frugo3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O których to nowych rozwiązaniach mowa?

Above all Lian Li/Lancol 2009 tool less design, oraz przemyślana konstrukcja.

 

lewy górny róg prezentacja.

http://www.lancoolpc.com/en/contact_us/index1.php

 

 

plus PC-60FN

 

http://www.lian-li.com/v2/en/product/produ...amp;ss_index=62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mysle nad 60FN lub 7FN; jednak zastanawiam sie czy tylko dwa wentyle beda wystarczajace, moj sprzet w sumie troche sie grzeje zwlaszcza mostek i karta graficzna.

 

moze ktos ma jakies porownanie temperatur w srodku z innymi obudowami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak w temacie: poszukuje obudowy (za ok. 350zł)

Brałem pod uwagę Cooler Master CM 690 II Advanced (ale w sklepie mi ją bardzo odradzano), Xigmatek Midgard(tą z kolei bardzo polecał sprzedawca, w tym samym sklepie z resztą),a kolega poleca Chieftec Dragona, mi samemu chodził po głowie jeszcze Cooler Master Storm Scout i nie mam pojęcia którą wybrać?

Jestem otwarty również na nowe propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamir poskładać komputer z takich częsci :

 

Procesor : AMD Athlon II X3 425

Płyta Główna : ASRock M3A770DE

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 1GB PCS

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

HDD : Samsung 500/250GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

 

i potrzebuje do tego zestawu, tanią obudowe do 250~zł z 2-3-4 wiatraczkami, nie orientuje się w cenach/jakosci obudow wiec bardzo prosze was o pomoc w dobraniu, nie musi byc ladna - byle się wszystko zmieściło i była jak najlepsza wentylacja

 

jak narazie myslalem wlasnie o tej co wyzej : http://www.cooling.pl/lancool-miditower-k58-black,produkt,551788.html

 

---------------------------------------------

 

 

zastanawialem sie nad : http://www.cooling.pl/cooler-master-dominator-cm-rc690,produkt,95681.html / http://www.cooling.pl/lancool-miditower-k58-black,produkt,551788.html i wybralem Cooler Master Dominator CM RC-690 poniewaz ma wiatraczek wiecej a jest tylko 10zl drozszy, dziekuje za pomoc

Edytowane przez Lessay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...