Skocz do zawartości
Wojtek@oo

Czy warto brac yamahe 8824E za 90zl?

Rekomendowane odpowiedzi

mam do kupienia nagrywarke Yamaha CRW-8824e - 8x8x24

nie przewiduje zbyt wielkiego palenia - najwyzej kilka w tygodniu, dlatego mysle, ze taka by mi wystarczyla

Czy do domowego, okazjonalnego wypalania wystarczy, czy tez moze to juz kompletny zabytek, i nie warto sie ladowac?

Czy brakuje w tej maszynce czegos waznego, czy bedzie po prostu tylko wolniejsza od dzisiejszych sprzetow :?:

ogolnie help! - nie mialem dotad do czynienia z nagrywarkami... :roll:

z gorki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to już zabytek.

Dozbieraj jeszcze 90zł i kup Litka 48/24/48 - przynajmniej będziesz miał gwarancję 24 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek@oo

tez tak myslalem dopoki nie pozyczylem 48x24x48x [nazwy producenta specjalnie nie podam, bo to jak wszyscy wiedza wielce powazany i szanowany i u innych bezawaryjny LG ;)] i wypalilem 50 plyt bez restartu kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teaca 8x8x32 i wypalam właśnie z taką częstotliwością, jak ty zamierzasz. Do głowy mi nie przyszło, żeby kupować coś szybszego...za 90 zł bym brał. Masz za to tak zajebistą korekcję błędów, że nie przeszkadza brak burnproof...tym bardziej że nagrywara ma 4mb własnego chache.

 

Nie wiem dla czego każdy tutaj poleca najlepsze/najnowsze/najszybsze, niezależnie od tego, jakie ma mieć zastosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teaca 8x8x32 i wypalam właśnie z taką częstotliwością, jak ty zamierzasz. Do głowy mi nie przyszło, żeby kupować coś szybszego...za 90 zł bym brał. Masz za to tak zajebistą korekcję błędów, że nie przeszkadza brak burnproof...tym bardziej że nagrywara ma 4mb własnego chache.

 

Nie wiem dla czego każdy tutaj poleca najlepsze/najnowsze/najszybsze, niezależnie od tego, jakie ma mieć zastosowania?

Dokładnie :-)

Sam lecę na 8x4x32 i nic szybszego mi nie potrzeba, a przecież nie mam 4 MB cache ani żadnych innych bajerów. Za 90 zł to cd-romu nowego chyba nie da się kupić, a już na pewno nie dobrej firmy. Brałbym tą nagrywarkę nawet dla siebie za te 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem! :)

dy łiner iz....

LiteON 48246s BOX za 185zl

wlasnie nagralem nim pierwszee plyty

balem sie, ze bedzie glosniejszy, ale wszystko w porzadku! Nie jest zbyt glosny nawet x48 (tzn. max)

kupilem plytki Xdisc Twister (certyfikowane x48) 25szt. za 30zl

wszystko dziala dobrze. :D

specjalnie wyszukalem taki z "S" na koncu - podobno sprawdzone i dobre, a o tych "K", w niebieskich pudelkach, ktorych jest pelno na gieldzie jeszcze zbyt duzo nie wiadomo. Ciekawe czy dobrze zrobilem upierajac sie na starsza (?) wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem! :)

dy łiner iz....

LiteON 48246s BOX za 185zl

wlasnie nagralem nim pierwszee plyty

balem sie, ze bedzie glosniejszy, ale wszystko w porzadku! Nie jest zbyt glosny nawet x48 (tzn. max)

kupilem plytki Xdisc Twister (certyfikowane x48) 25szt. za 30zl

wszystko dziala dobrze.  :D 

specjalnie wyszukalem taki z "S" na koncu - podobno sprawdzone i dobre, a o tych "K", w niebieskich pudelkach, ktorych jest pelno na gieldzie jeszcze zbyt duzo nie wiadomo. Ciekawe czy dobrze zrobilem upierajac sie na starsza (?) wersje

...no i przynajmniej śpisz spokojnie przez 24 m-ce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teaca 8x8x32 i wypalam właśnie z taką częstotliwością, jak ty zamierzasz. Do głowy mi nie przyszło, żeby kupować coś szybszego...za 90 zł bym brał. Masz za to tak zajebistą korekcję błędów, że nie przeszkadza brak burnproof...tym bardziej że nagrywara ma 4mb własnego chache.

 

Nie wiem dla czego każdy tutaj poleca najlepsze/najnowsze/najszybsze, niezależnie od tego, jakie ma mieć zastosowania?

Dokładnie :-)

Sam lecę na 8x4x32 i nic szybszego mi nie potrzeba, a przecież nie mam 4 MB cache ani żadnych innych bajerów. Za 90 zł to cd-romu nowego chyba nie da się kupić, a już na pewno nie dobrej firmy. Brałbym tą nagrywarkę nawet dla siebie za te 90 zł.

8x to 10 minut palisz plyte... 4x 20 minut na cdrw - to ja dziekuje... jak czasem potrzebuje na szybko wypalic cos na cdrw i przeniesc do kumpla to by mnie cholera trafila jakbym mial tyle czekac... nie wyobrazam sobie teogo... sam mam lg 16x10x40x i jesli chodzi o cdr to ta predkosc jest ok (mogloby byc 24) ale 10x dla cdrw to dla mnie troche wolno :? chociazby z tego powodu nie kupilbym tej yamahy tylko dorzucil drugie tyle i kupil litka wlasnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziura, jak ja nagrywam raz na tydzień, to wolałym zapłacić 90zł za nagrywarkę x8 i poczekać te 14 minut, niż 200zł i czekać 2 minuty.

 

Ale najważniejsze, że Wojtek@oo już sobie kupił, co mu pasowało i jest zadowolony. Miłego użytkowania, to niezła a tania nagrywarka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...