Skocz do zawartości
Kaeres

Miejsca Parkingowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nie jest to problem spędzający sen z powiek ale korci mnie pewna sprawa.

Otóż sąsiad ma malutki sklepik u mnie na osiedlu w bloku.

Pod tym sklepikiem strzelił sobie 3 koperty na swoje samochody.

Sądzę, że miał na to jakieś pozwolenie bo debilem pewnie nie jest ale czy w ogóle takie pozwolenie można uzyskać czy to jest raczej załatwione po znajomościach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie sie to załatwia, sklada sie wniosek o wykup terenu zaleznie do kogo on nalezy teren osoby prywatnej/gminy/spoldzielni/wspolnoty i sie albo wykupuje/albo placi wynajem..

U mnie pod blokiem tak taxowkarz zrobil;] koperta TAXI, co z tego jak to kazdy lekceważy;] a kole woli stanac na wolnym miejscu niz sie szczypac w straz miejska...

Mozna kulturalnie udezyc do gminy i to sprawdzic:)

Wniosek taki troche trwa, wiec pewnie bez koniaku się nie obeszło

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod "moim" blokiem, należącym do spółdzielni, jest kawałek parkingu, również należący do spółdzielni. Blok i parking powstały na początku lat 80., kiedy nikomu się nawet nie śniło, że co drugi mieszkaniec będzie miał samochód. Kilku co sprytniejszych lokatorów udało się do spółdzielni i załatwiło sobie takie fikuśne barierki zamykane na kluczyk. Płacili za montaż chyba i potem mają coś doliczane do czynszu, ale nie są to raczej wielkie kwoty. Nie interesowałem się tym bliżej, przecznicę dalej garażuję bolida u teściów.

Ale, jak widać, można jak najbardziej legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło bo niby mieli jakieś nowelizacje wprowadzać ale na drodze wewnętrznej zarówno policja jak i straż miejska może Cię jedynie grzecznie poprosić o zmianę miejsca możesz sobie parkować jak chcesz i gdzie chcesz. Policja mogła jedynie interweniować na drodze wew. w przypadku kolizji lub zdarzeniu zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzkiemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...