Skocz do zawartości
marcinek1992

Wyłączanie Sie Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie nie wiem dlaczego jak gram w gry np metin itp itd to po parunastu minutach wyłącza sie mi komputer... Jeden z informatyków powiedział mi że niby może być to przyczyną ,że karta graficzna sie przegrzewa sprawdziłem to i po wyłączeniu komputera jak dotknąłem karty graficznej jest bardzo gorąca na moje oko około 80 stopni C

Obrazek z Everesta

proszę to jest pc Healh status z Biosa

Ktoś mi mówił że niby zasilacz ale ja niestety nie moge tego sprawdzić

Informatyk z mojego technikum powiedział że:

karta graficzna radeon 1550x jest na chłodzeniu pasywnym...

I jak się przegrzewa co możliwe jest w grach w których potrzebna jest karta graficzna

Ona nagrzewa się a gdy się mocno nagrzeje czujnik wysyła impuls do komputera komputer do dysku i system sie zamyka.

Moja karta graficzna to

Co musze dokupić żeby wszystko działało jak trzeba? Obudowę czy coś innego?

post-174007-1254893699_thumb.jpg

post-174007-1254893716_thumb.jpg

post-174007-1254893804_thumb.jpg

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozyc na grafe jakikolwiek wentyl,a tak w ogole podaj reszte konfigu.

Pewnie grafa Ci sie gotuje,bo nie masz przewiewu w budzie,wiec kup jakis wentylek 92mm i zamontuj go na opaski.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie skup sie na grafice,a pozniej bedziemy mysleli o budzie.Jezeli zalozysz wentyl na grafe,to do obudowy wystarczy jeden z tylu wyciagajacy.A co wentyla to jest odpowiedni dzial od tego,ale zeby juz nie mieszac to kup 92mm jakis tanszy np.Acutake,AAB czy AC,zeby byl w miare cichy.Podaj jeszcze jaka masz ta bude??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys byl z Wawy,to zapewne bym Ci dal ten wentyl.Podejdz do pierwszego lepszego sklepu i kup,popros o takie co Ci napisalem koszt 15-25zl. Narazie trzeba sprawdzic,czy to rzeczywiscie temperatura grafiki powoduje zwiechy,slaby masz tez ten zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja niestety jestem z Elbląga

hmmm niestety nie moge sprawdzić czy to wina zasilacza ponieważ nie posiadam zamiennego...

Ale powiem ci tak jeśli to wina zasilacza to nie powinno sie wogóle włączać tak mi sie wydaje

A system wyłącza sie tylko wtedy gdy gram w gry... A nie jak pracuje w firefoxie

dlatego ja też zostaje przy karcie... Niestety nie można sprawdzić jaka jest temperatura tej karty ponieważ nie ma czujnika ja mogę powiedzieć ze jest dużo większa niż dysku twardego a dysk twardy= 50 stopni C

A ten wentylatorek to jakiejś lepszej firmy kupić?

Mam też 2 karte graficzną ale jest na agp niestety

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz moze byc niestabilny pod obciazeniem i wtedy tez sa cuda.Dobra,wracajac do grafy,z dobrych i tanich wentylkow sa podane przeze mnie wczesniej Acutake,ewentualnie Arctic Cooling, i nie zapomnij o opaskach zaciskowych,zeby pozniej jakos przytwierdzic go do tej grafiki.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/preview/Revoltec/Revolt...wy_92mm_26.html

 

http://www.gral.pl/preview/SilentiumPC/Sil...wy_92mm_42.html

 

mozesz coś np tego typu kupić. wiem,że gral jest w elblągu, macie też chyba komputronika. weź pierwszy lepszy wentyl 92mm, mozesz tez skrzydło od obudowy odkręcić skoro nie masz w niej żadnych wiatraków..rozważ też zakup ze 3 takich wentylatorków i wstawienie ich do obudowy - nie zaszkodzi, a na allegro jak dobrze popatrzysz to i po dychala jakieś Arctic Cooling dotaniesz plus kilka zlotych przesyłka

 

Co Twojego komputera to przydałoby się więcej ramu ale to inna historia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz często też może być przyczyną takiego zachowania. Jako że gry są obciążeniem dla komputera, również zasilacz musi więcej z siebie dać, kiedy jest kiepskiej jakości lub jest nie do końca sprawny, napięcia zaczynają skakać i wtedy resety, zwiechy, BSOD-y murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójde do grala(www.gral.pl) I tam u nich kupie i od razu z kartą sie przejdę mam nadzieje ze duzo mnie nie skasują

A nie lepiej kupić nowej obudowy kupić za 99 zł tą naprzykład:

http://www.gral.pl/preview/ModeCom/ModeCom...silacza_43.html

Co wy na to?

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jesli masz 200 pln to możesz je lepiej spożytkować - kup lepszą grafikę i trochę ramu - za tą kaskę możesz już coś przyzwoitego wyrwać bo 1550 to słabizna. a Twoja buda jest w miarę ok - włóż jej tylko wiatrak lub 2..za 100 pln dostaniesz budę tej samej klasy..ja bym odpuścił narazie zmianę tej budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,bude zostaw.Nie kombinuj juz,bo zaraz chlopaki Ci kaza wymienic pol kompa;) kup ten wentyl,zaloz na grafe i graj dalej,a reszte odloz sobie do skarbonki :wink: i zbieraj na reszte bebechow.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie kupiłem to już ale jest zajebiście duży!!! kurde zajmuje 2 sloty pci a więcej nie mam i musiałem karte telewizyjną odłączyć :(:(:(

Zdjęcie robione nokią E51

kliknij aby powiększyć

Dołączona grafika

i facet mówi że pierwszy raz ktoś chciał takiej modyfikacji....

w gralu chcieli 40zł a tu w infotechu wzięli 15 zł ale chyba wiatrak nie jest markowej firmy

Teraz wogóle nie jest ciepła można by było oc karty graficznej zrobić ale nie wiem jak...

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy stabilność systemu się poprawiła, czy problem został rozwiązany..wentylator możesz dać w innej płaszczyźnie nie koniecznie pod kartą - od boku będzie wiać wdłuż żeberek i to powinno wystarczyć..co do oc poczytaj na forum ale cudów się nie spodziewaj - jak chcesz pograć w wymagające gry musisz zmienić kartę i ramu dołożyć - przemyśl czy warto

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomogło!! niestety to nie karta graficzna

To jednak procesor sie grzeje sami popatrzcie:

Dołączona grafika

Co na to poradzić?

kupiłem ten komp do gier i teraz grac nie moge bo procesor nagrzewa sie do 100 stopni i kurcze uniemożliwia mi granie co na to poradzić?

 

pomoże ktoś?

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik nie kłamie to temperatury są wręcz zabójcze. I prawdopodobnie to jest przyczyną twoich problemów. Dla pewności zdejmij chłodzenie, dokładnie wyczyść radiator i rdzeń pasty czymś na bazie spirytusu i nałóż nową porządną pastę (arctic silver 5, Zalman STG-1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak - odpal komputer, zapuść jakiś test i dotknij radiatora - jak będzie zimny mimo tych 100 stopni to masz żle założone chłodzenie i sprawa jasna..jeśli parzy to będziemy dalej główkować..to nie jest optymalna konfiguracja do gier - skąd masz tego kompa i kto Ci tak go dobrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

kupiłem ten komp do gier i teraz grac nie moge bo procesor nagrzewa sie do 100 stopni i kurcze uniemożliwia mi granie co na to poradzić?

Chyba sobie żartujesz że sprzęt z tak mizerną karta kupiłeś do grania! Ktoś cię naciągnął zdrowo!

 

Zrób fotke otwartego kompa tak żeby było widać chłodzenie procesora. Nie ma tam np tumanów kurzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik nie kłamie to temperatury są wręcz zabójcze. I prawdopodobnie to jest przyczyną twoich problemów. Dla pewności zdejmij chłodzenie, dokładnie wyczyść radiator i rdzeń pasty czymś na bazie spirytusu i nałóż nową porządną pastę (arctic silver 5, Zalman STG-1)

Paste nałożyłem nową... Tą co mi poleciłeś

Zrób tak - odpal komputer, zapuść jakiś test i dotknij radiatora - jak będzie zimny mimo tych 100 stopni to masz żle założone chłodzenie i sprawa jasna..jeśli parzy to będziemy dalej główkować..to nie jest optymalna konfiguracja do gier - skąd masz tego kompa i kto Ci tak go dobrał?

odpaliłem kompa zrobiłem test i była 100 bo dotykałem nawet cała obudowa była nagrzana

Kompa odkupiłem od kolegi za 250zł troche sobie pogram...

 

 

Chyba sobie żartujesz że sprzęt z tak mizerną karta kupiłeś do grania! Ktoś cię naciągnął zdrowo!

 

Zrób fotke otwartego kompa tak żeby było widać chłodzenie procesora. Nie ma tam np tumanów kurzu?

Kurzy tam nie ma bo obudowa jest ciągle otwarta i monitoruje czy jest tam kurz czy nie kompa co miesiąc z kurzu czyszczę

Fotki z czyszczenia:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez marcinek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...